Moreys Heavy Duty Oil Stabilser - dodatak ulju

Autor Ponti, Studeni 23, 2018, 11:10:04

« natrag - naprijed »

Ponti

Moreys Heavy Duty Oil Stabilser je dodatak ulju u mašini, mjenjaču i karadanu.

Onaj Australac s GS-om je napravio 130 tkm bez iti jednog kvara. Govori mi kako zadnjih 20 godina koristi ovaj dodatak u sva ulja u svim njegovim vozilima, a ima 14 motora, 3-4 osobna auta, par kamiona i kombija.
Što se tiče gs-a, stavlja ga u ulje za kardan, mjenjač i mašinu. Od prve promjene ulja nakon 1000 km to je stavljao i nikada nije imao nikakav problem na motoru niti potrošnju ulja.

Inače, čovjek je mehaničar, ima svoju mehaničarsku firmu u AU koja radi najviše za Caterpillar i rješava probleme od bagera do brodova. Tako je i to recimo kao neka referenca.

Osobno, nemam pojma je li to dobro ili nije, ali on govori da je to odlična pomoć u očuvanju podmazivanja tako i očuvanju mašine. Još mi kaže da to kupim i dodam u Cobru za podmazivanje lanca, jer će onda ulje još bolje prijanjati za lanac.

Osy


zorro

Citat: Osy  u Studeni 23, 2018, 11:36:19
Nije potpun post...neki link, ovo-ono ;)
Tako je  :thumbup:
..a ja osy vidim odmah di bi ti to mogao meknuti..tam u onu rupu od točka di si meknio onaj čep..čist da ti čepovi sad imaju svrhu  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: Osy  u Studeni 23, 2018, 11:36:19
Nije potpun post...neki link, ovo-ono ;)

Proguglaj malo, nisam se dopisivao sa čovjekom da mi šalje link.
Pričali smo na kavi i čudi me kako nije imao kvar s tolikim km, pa mi je otkrio tajnu :)

Saxi

Vlasnici BMW-a su poznati da kad ih pitaš za kvarove imaju amneziju i ne sećaju se takvih situacija, ja ih znam nekoliko koji iz prve kažu da je sve bilo super a onda uz moje podsećanje jer sam lično bio prisutan kiselo krenu da se sećaju [emoji16]

zorro

Citat: Saxi  u Studeni 23, 2018, 11:53:42
Vlasnici BMW-a su poznati da kad ih pitaš za kvarove imaju amneziju i ne sećaju se takvih situacija, ja ih znam nekoliko koji iz prve kažu da je sve bilo super a onda uz moje podsećanje jer sam lično bio prisutan kiselo krenu da se sećaju [emoji16]
:buahaha: :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: Saxi  u Studeni 23, 2018, 11:53:42
Vlasnici BMW-a su poznati da kad ih pitaš za kvarove imaju amneziju i ne sećaju se takvih situacija, ja ih znam nekoliko koji iz prve kažu da je sve bilo super a onda uz moje podsećanje jer sam lično bio prisutan kiselo krenu da se sećaju [emoji16]

Ovaj moj od 14 motora ima samo 2 bmw-a, tog gsa i k1200s. A ima i nekog nortona, kawa Z900 i još starih vrijednih primjeraka, sve u original stanju. Čovjek ne hvali bmw-a kao nešto posebno, ali kaže da je najudobniji za njegovih 60 godina.

Suki

..do 60te se treskam na tvrdom sicu Africe :), tek tada moožda Bmw dođe u obzir :-X...
:moto2:

098 9232180

Bagy

To je nešto kao Motorcoat LS 27. Svejedno, nisam čuo da se nekom kenja razletila na +100,000 km.  :misli: A pretpostavljam da nitko taj aditiv ne stavlja u mašinu...
mob: 095/573-6874


Bagy

mob: 095/573-6874

tibertov


Ponti


jeeves

Citat: Bagy  u Studeni 23, 2018, 13:24:13

Osim mene...  :)

Probao i ja u motoru i skuteru pred par godina. Nikakav "wow" efekt nisam osjetio.

Bagy

Citat: tibertov  u Studeni 23, 2018, 13:25:04
I? jel tiši il kaj?

Citat: Ponti  u Studeni 23, 2018, 13:30:25

I?

Bit će recenzija na 150,000 km, tek sam na 91,000 km.   :ooda: Zasad, da pokucam u drvce - ne kvari se ništa, kenja je to!  :thumbup:
mob: 095/573-6874