Unos motocikla (rabljenog) iz EU (Slovenija) procedura

Autor Defendglory, Prosinac 23, 2018, 00:04:21

« natrag - naprijed »

agolac

Citat: Shuky  u Kolovoz 10, 2021, 10:09:32
Onde te vise izadje... jer se racuna kao novi motor. Provozaj se 6000km:-)

Btw, javili se iz Madjarske...

Ček, šta ne kupuješ novi motor?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

Novi je svaki do 6 mjeseci starosti i do 6000km na satu.
:moto2:

098 9232180

Shuky

Kaze mi lik ovo:

It would be 5.400.000 nettó, all the ADVENTURE SPORTS are made in 2020, Honda did not produce any 2021, but this is a new modell.

So it is 2020.  You will get a back top case for free!



Malo mi to smrdi:-)

Shuky

Provjerio u Routingu, izgleda da mi mašar hoce prodati motor iz 2020 kao novo iz 2021.
Koliko oni dugo mogu drzati motor pod "novi" iako je proslogodisnja proizvodnja. Gdje to piše?

Ćoso

Citat: Shuky  u Kolovoz 12, 2021, 08:36:19
Provjerio u Routingu, izgleda da mi mašar hoce prodati motor iz 2020 kao novo iz 2021.
Koliko oni dugo mogu drzati motor pod "novi" iako je proslogodisnja proizvodnja. Gdje to piše?
Pa novi može biti i onaj koji je napravljen 2015, zar ne?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Citat: Ćoso  u Kolovoz 12, 2021, 10:15:38
Pa novi može biti i onaj koji je napravljen 2015, zar ne?

Da..u tom slučaju dileri imaju prostora za smanjivanje cijena i treba dobro s njima pregovarati i cjenkati se
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Shuky

Evo odgovora:

" Na COC dokumentu i homologaciji (dobijete ih na isporuci motocikla) se vidi kada je motocikl proizveden. Godina proizvodnje je također naznačena i na našem računu te se uvijek komunicira sa strankom ukoliko se radi o prošlogodišnjoj proizvodnji. Motocikl se smatra novim do prodaje kupcu bez obzira na godinu proizvodnje. Motocikli proizvedeni u tekućoj i prošloj godini ne moraju pristupiti tehničkom pregledu prilikom prve registracije, dok motocikli proizvedeni u starijim godinama moraju pristupiti pregledu."

Ako je iz 2015 moras i na tehnicki pregled sa njim:-)

Koliko se inace spustaju cijene i zasto? Tj. Koji su realni razlozi kupcu da trgovac smanji cijenu nivog vozila napravljenog prosle godine?

VUCIBATINA

pa mislim da si s tekstom sam sebi odgovorija.

moraš s njim na tehnički iako ti je proda "nov" motor.  znači nek spusti cijenu bar za to
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Shuky

Zvah tehnicki i kaze da se gleda kalendarska godina ne od mjeseca do mjeseca.... Dakle tek motor iz 2019 bi imao tehnicki od prve godine na dalje.

Ovo je odogovor nasg uvoznika:
" Popust se odobrava na prošlogodišnji model ukoliko ostane na lageru."

Znaci ne proslogodinja proizvodnja nego model, iako je i to upitno...

zorro

Citat: Shuky  u Kolovoz 12, 2021, 12:08:22


Koliko se inace spustaju cijene i zasto? Tj. Koji su realni razlozi kupcu da trgovac smanji cijenu nivog vozila napravljenog prosle godine?
Pa kad ga npr.  ti za par godina budeš prodavao nitko ti neće uzeti da je motor 2021. g. nego 2020. pa koliko god ti to nekom objašnjavao kak si ga kupio itd.. A godina dana razlike u godištu vozila ima nekakvu svoju cijenu.
Možda za nekih 15 g. će biti svejedno dali je 2020. ili 2021. ali da ga prodaješ za nekih 3-4-5 god. itekao bi ta jedna godina bila razlika u cijeni.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Shuky

To sam si i ja pomislio, no godine proizvodnje se vise ne upisuje u knjizicu vozila, mozda i da, ali je ista godinu prve registracije. Provjerio na tehnickom.

tonciv666

2020 bi triba bit 1000
2021 je 1100 novi model

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk


tonciv666

Ako je isto 1100 2020 onda je ok

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk


Shuky

1100 je, jel imate koga za preporuciti tko bi prevezao motor, Budimpesta - Zagreb?

branimir

Ponti[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk