DL650 Aluminijska kutija za alat - samogradnja

Autor Danijel 23, Kolovoz 02, 2017, 22:24:51

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Pošto nisam našao ništa namjenski da popuni veći dio šupljine u repu odlučio sam započeti izradu aluminijske kutiju za alat!
Pa slijedi:


Predložak za ideju!!!




Kartonski model je napravljen. Isprobano je i maximalno operećenje motocikla pa tako da nigdje ne zapinje. Na modelu imam osnovne mjere, zamisli i želje.
Sada moram nabaviti aluminijski lim debljine 3  mm, skinuti pozicije na lim i početi izradu. Najveći problem će mi biti nabaviti kvalitenu bravicu. Vjerojatno ću staviti neku iz marine programa.





Danijel 23

Pripasivanje vratašca na kutiju i montaža na nosač radi posljednje probe prije kpl zavarivanja, brušenja....bojanja.











Napomena: spremnik u ovoj fazi nije adekvatno prišvršćen jer nisam doradio spoj gdje se kopča bočni kofer pa tako malko čudno ili na hero stoji. Inače je napravljen da prati liniju nosača kofera. Sama izrada ružno izgleda dok se sve ne zavari, obrusi pa ponovo upicane zavari. Moram još pripasati bravicu, nosač za vrat i zalijepiti brtvu na vratima. I na kraju odlučiti: obojati u metalik tamno sivu kao motor ili obojati samo bezbojnim lakom pa da ostane boja aluminija.
Za sad toliko.
Kao što rekoh, stalno sam na terenu i nemam vremena za hoby ali imam za crtanje i otvarenje novoga projekta (nosač GPS). Super što dolazi zima tako da ću do proljeća završiti sve projekte!


Farbanje i montaža






Masa spremnika 1540 grama















Mrki

Vidio ovo uživo.. još bolje izgleda nego na slikama.. baš paše uz motor.. još uz sve one advečur vonabić dodatke odlično [emoji106]

agolac

Da, izgleda super obrađeno, ne vide se spojevi. Kao iz tvornice :bravo:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

:moto2:

098 9232180

ivica medjugas

Živim asfalt a makadam mi dušu liči!

Osy

Ma to svi patite od lijevog topa, pa sad ajmo kao nešto napraviti... Jedino Ponti to nema, jer bi njemu zahrđao :buahaha:

Igor Mihajlik

Citat: Osy  u Kolovoz 03, 2017, 06:38:14
Ma to svi patite od lijevog topa, pa sad ajmo kao nešto napraviti... Jedino Ponti to nema, jer bi njemu zahrđao :buahaha:

:buahaha:
Lado je moj idol

Ponti

Citat: Osy  u Kolovoz 03, 2017, 06:38:14
Ma to svi patite od lijevog topa, pa sad ajmo kao nešto napraviti... Jedino Ponti to nema, jer bi njemu zahrđao :buahaha:

S pravim materijalima nema problema..... ali što ćeš kad titan zna variti samo Akrapovič.  :)

Danijel 23

Citat: agolac  u Kolovoz 02, 2017, 23:03:45
Da, izgleda super obrađeno, ne vide se spojevi. Kao iz tvornice :bravo:
Pardon, ja sam tvornica..De Bona d.o.o...plačam sve moguče poreze....ali da moram plaćat za spomeničku rentu i TZ, to ne kužim.

Citat: Ponti  u Kolovoz 03, 2017, 07:37:16
S pravim materijalima nema problema..... ali što ćeš kad titan zna variti samo Akrapovič.  :)
Bi se ti dječko malo zahebo...vari se! Ne vari Akrapović već njegov robot....a ovo sam ja sam vario, da ja imam robot bi napravio Apolo 43! !
:beer:

Patak

Prekrasno napravljeno :bravo:

Nakon savijanja, varenja, brušenja aluminija te na kraju farbanja nigdje ne vide znakovi varenja, spojevi/kutevi savršeni - završni proizvod ko iz tvornice :thumbup:!

Skidam kapu, svaka čast!

Ćoso

Poštar ubacuje poštu?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

agolac

Citat: Ćoso  u Rujan 06, 2017, 23:16:40
Poštar ubacuje poštu?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

Bar nema Akrapovič nalju  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso

[emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

Saxi

Predobro i daje priči i samom izgledu neverovatan šmek i autentičnost, svaka čast [emoji106][emoji108][emoji122]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka