Turska 2022

Autor gogs, Rujan 23, 2022, 11:50:22

« natrag - naprijed »

Bobi

Citat: gogs  u Rujan 26, 2022, 09:03:50
:thumbup:

Šta ja znam...za hotele sam do sada uglavnom napisao cijenu i sliku hotela.

Ćosoooo aj ti pripremi nešto o restoranima i cijenama za kraj....znaš da ja nemam pojma o tome. Ti si bio ministar financija.

Ma da ne davim, ne treba mi cijena svega, sad sam u turskoj :-) Nego samo imena hotela, i ako ste bili zadovoljni s njima

gogs

Dan 11. Side - Pamukkale, 322 km



Ekipa je otišla ranom zorom nazad u grad vidjeti amfiteatar a mi smo ostali lmalo odspavat jer mi pun k... kamenja  :smijeh:

https://www.klix.ba/lifestyle/putovanja/zavirite-u-anticki-grad-side-mjesto-u-kojem-su-zivjele-najljepse-boginje-i-meduze/150503024

Danas je plan, lagano uz more do Antalije, tu vidjeti malo grad, slap koji se ulijeva u more i gas prema Pamukkalama da ih uspijemo još danas obići.






Ubrzo nalazimo se na dogovorenom mjestu, ja sa novim turskim imiđem  :smijeh:




Krećemo dalje i od Beleka do Antalije idemo skroz u more. Resort do resorta....ne lajkamo.  :thumbdown:








I evo nas kod slapa..








Sjeli na kavu i Efez kod čiče  :thumbup:






Marinki se sviđa moj novi imiđ i neda mi mira.  :) :smijeh:


malo muvanje centrom...




palimo dalje...








I mic po mic eto nas u Pamukkalama, Nezz više tko je rezervirao hotel (Sad smo se prebacili na Tripadvisor jer smo skužili da radi u Turskoj)

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/pammukale-5-stvari-koje-trebate-znati-o-turskom-cudu-prirode---510624.html









Gore na vrhu su Kleopatrini bazeni sa termalnom vodom.....naravno da smo se pobacali unutra.








Još malo iznad je opet neki amfiteatar  :huh: :-X




Pun K kamenja  :smijeh:


Sulejman Veličanstveni


I njegova Hurem














I evo nas nazad u hotelu gdje nam je gazda pripremio ugovoreni roštilj.  :-*











gogs

Citat: Bobi  u Rujan 26, 2022, 13:44:51
Ma da ne davim, ne treba mi cijena svega, sad sam u turskoj :-) Nego samo imena hotela, i ako ste bili zadovoljni s njima


Aaaaa....fora. Gdje si i kakav je plan? Čisto da vidimo jel znamo šta pametno preporučiti usput.

Koristi tripadvisor jer booking ne radi.

glažar

 :thumbup: :thumbup: :-*Odličan provod  u najboljem društvu to je recept za odličan dopust :bravo: :bravo:

Bobi

Citat: gogs  u Rujan 26, 2022, 13:51:11

Aaaaa....fora. Gdje si i kakav je plan? Čisto da vidimo jel znamo šta pametno preporučiti usput.

Koristi tripadvisor jer booking ne radi.

Aliaga, kod Izmira, ali poslovno, sutra letim nazad. Kako crtam rutu za dogodine, ovo mi je super doslo, jer ima stvari koje nisam znao. Za Booking jesam :-) Super pisete i slikate, i divim se kako niste pretovarili GSe  :thumbup:

gogs


agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain


gogs

Dan 12. Pamukkale - Kusadasi, 189km


Na doručku smo napravili plan za današnji dan. Idemo do Kusadasija, kraća vožnja a odlična početna lokacija za obilazak kuće djevice marije i Efeza.

Fruštuk


Pokret...








I evo nas ubrzo ispred hotela. Neki dosta zapušten na samoj obali mora....ali OK.




Brzinsko presvlačenje, ostavljanje stvari u hotelu i u obilazak kuće djevice Marije. Jako duhovno mjesto koje obilaze i kršćani i muslimani.

https://www.medjugorje-info.com/duhovni-kutak/otkrice-marijine-kuce-u-efezu







Unutra je strogi neki lik i baš je zabranjeno slikanje a i nije mjesto da se glupiramo.






To je to i idemo dalje za Efez.  Stari lučki antički grad.

Efez je majka svih kamenja šta smo sreli na putovanju.....nema kraja građevinama na radost arhitektice Ana-Marije i na tugu muškog djela družine kojima otpale noge te prijeti dehidracija.  :ooda:  :smijeh:

https://www.putokosvijeta.com/efez/



:smijeh:














Čaršija


napaćen narod












I napokon...


Obišli sve iidemo nazad u Kusadasi na kupanje.


Tu smo bili parkirani u nekom šumarku u hladu. Povratkom u grad meni krene lagano padati pritisak u gumi.  :huh: Tu sam uvidio da je ipak dobro imati senzore jer ti ovakvu stvar javi na vrijeme i možeš se fino parkirati i zakrpati gumu



Dio ekipe radi...






...a dio se naslikava.  :smijeh: :P


I dok si rekao "keks" zakrpano i ajmo na kupanje.


Ulazak u more fin i pristojan.  :)




presvlačenje u hotelu i odlazak u grad...








malo šopinga orginalne fejk robe  :smijeh:



I nakon kebaba i par efeza na spavanje.




gogs

Dan 13. Kusadasi - Canakkale, 395 km


Nema plana ni programa, idemo uz more pa šta bude. Danas je bio pakleni dan....uglavnom se vrtjelo oko 38C  :-\

Netko parkirao noćas čamce ispred hotela.


Pokret




za cca sat vremena opet mi krene blicati display da pada pritisak u gumi  :huh: :misli:
Ništa, ubacili novi crvić.


Probali smo i neki čudno Draganov crvić oriđiđi BMW ali ne ide...nikako ga ugurati. Pa odustali i ubacili Ćosin crvić


Nakon sat vremena evo nas opet na pumpi....pak pušta. Ovaj puta je prsnulo odjednom na nulu...sva sreća da je pumpa bila na 50 metara.
Dal zbog vručine ili zbog lošeg Ćosinog crvića, nemam pojma ali ne drži.
Ovoga puta smo uzeli Draganov crvić, pročitali opet upute, ugurali i eno ga....i dan danas je na motoru.
Zaključak, Draganov crvić je dobar  :smijeh:




Vručina pere samo tako.....srećom pa smo uz more i skrećemo na plažu. U hipu smo pobacali stvari po motoru, izvukli kupaće i u more.  :-*








Gas dalje....

Pauza neka usput.






I evo nas popodne u Canakkaleu


Klasično presvlačenje i šetnja gradom.


Naslikavanje malo sa Trojanskim konjem.






I na večeru u restoran koji nam je recepcionerka u hotelu preporučila.  :-*










:night:


Lili od Belog

Ludi i sretni, i ja isto skupa s vama....  :gimme5:...hvala  :-*
Mob: 098 257053

gogs

Citat: Lili od Belog  u Rujan 27, 2022, 18:34:53
Ludi i sretni, i ja isto skupa s vama....  :gimme5:...hvala  :-*

:-*

Grba

Ćoso poglavica 100 lica...
Direktor,Turčin,maneken a vidim i jakuza  :smijeh:
098 737 604

Ćoso

Citat: Grba  u Rujan 27, 2022, 20:53:59
Ćoso poglavica 100 lica...
Direktor,Turčin,maneken a vidim i jakuza  :smijeh:
[emoji23][emoji1320][emoji1351]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Osy

Bravo ekipa, lijepo ste sve isplanirali, puno toga vidjeli i uživali za medalju, što bi rekao jedan moj prijatelj :thumbup: :bravo: