Nissin ili ...?

Autor Kierran, Travanj 05, 2023, 07:01:42

« natrag - naprijed »

Kierran

Zdravo svima!

Nakon poooduže stanke na forumu (samo škicam tu i tamo) imam pitanje za tehnički potkovano veleštovano članstvo.

Gledam Saxijeve i Agolacove teme vezane uz kočnice pa me zanima, gdje nabaviti ispravne čeljusti za prednje kočnice? Pretražio sam Njuškalo, nisam uspio naći Nissin. Naime, premišljam se staviti malo bolje bremze na Stroma jer ovo sad je blagorečeno grozno. Ili sam je počeo agresivnije voziti, ili sam osvijestio koliko užasno koči moj Strom (K7, bez ABSa). Brembo i slično ne bih stavljao (sjećam se Ćosinih kočnica koje su bile preopake, prejake, pogotovo jer nemam ABS), ali Nissin ili slična opcija dolaze u obzir. S obzirom da neću mijenjati motor nikad više, možda da ga barem malo osvježim.

Saxi, Agolac, kako ste vi zadovoljni nakon ugradnje?

Stojte dobro!

P.

Black Betty

Ja sam bio stavio opletena crijeva radialnu pumpu (kliješta su ostala orginal),i vrlo dobro su kočila,gušće ulje u teleskopima...ima negdje na forumu kako sam ja to odradio...
Prepostavka je majka zajeba

Kierran

Opletena crijeva imam, ostatak je stock. Pogledat ću.

agolac

Ja sam super zadovoljan. Da li si probao ebay ili boonstra parts (nizozemci) https://www.boonstraautoparts.nl/en
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Citat: Kierran  u Travanj 05, 2023, 07:01:42
Zdravo svima!

Nakon poooduže stanke na forumu (samo škicam tu i tamo) imam pitanje za tehnički potkovano veleštovano članstvo.

Gledam Saxijeve i Agolacove teme vezane uz kočnice pa me zanima, gdje nabaviti ispravne čeljusti za prednje kočnice? Pretražio sam Njuškalo, nisam uspio naći Nissin. Naime, premišljam se staviti malo bolje bremze na Stroma jer ovo sad je blagorečeno grozno. Ili sam je počeo agresivnije voziti, ili sam osvijestio koliko užasno koči moj Strom (K7, bez ABSa). Brembo i slično ne bih stavljao (sjećam se Ćosinih kočnica koje su bile preopake, prejake, pogotovo jer nemam ABS), ali Nissin ili slična opcija dolaze u obzir. S obzirom da neću mijenjati motor nikad više, možda da ga barem malo osvježim.

Saxi, Agolac, kako ste vi zadovoljni nakon ugradnje?

Stojte dobro!

P.

"S obzirom da neću mijenjati motor nikad više, možda da ga barem malo osvježim."

Nikad ne reci - nikad!  :smijeh:

Btw, ja sam se na kenji naviknuo na "slabe" kočnice i nikad me nisu iznevjerile u 60-tak tisuća koliko sam prošao s njim. A nije da nije bilo škakljivih situacija... :-\
mob: 095/573-6874

Kierran

Mogu reći nikad jer je tako. Uz to, meni je Starkelja s dve lampe i bez elektronike skroz mrak motor još od 2012. kad sam ga kupio (sam motor je K7). Tak da ... definitivno nikad, OSIM ako ne uleti jackpot od lutrije koju ne igram. :D

Naviknuo sam se na šit od kočnica, ali ... stvarno je tužno tako se voziti, planirati kočenje 10 minuta unaprijed. Ako je moguće poboljšati jednu od najvećih mana (a neke sam riješio: relej na svjetlima, paljenje, fork brace, Scottoiler) - super. Motor koči, samo...stvarno loše.

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Mislim da koljena za kalipere prodaje onaj grk, Cosmo?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Citat: Kierran  u Travanj 05, 2023, 07:37:23
Mogu reći nikad jer je tako. Uz to, meni je Starkelja s dve lampe i bez elektronike skroz mrak motor još od 2012. kad sam ga kupio (sam motor je K7). Tak da ... definitivno nikad, OSIM ako ne uleti jackpot od lutrije koju ne igram. :D

Naviknuo sam se na šit od kočnica, ali ... stvarno je tužno tako se voziti, planirati kočenje 10 minuta unaprijed. Ako je moguće poboljšati jednu od najvećih mana (a neke sam riješio: relej na svjetlima, paljenje, fork brace, Scottoiler) - super. Motor koči, samo...stvarno loše.

Ja sam mislio da ću zauvijek ostati na kenji (s obzirom na kilometražu) i htio sam samo poboljšati prednji ovjes sa progresivnim oprugama. Ali, da mi je prirastao srcu - jest! Još je uvijek najljepši dizajnom od svih Stromova!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Ćoso

Citat: Kierran  u Travanj 05, 2023, 07:37:23
Mogu reći nikad jer je tako. Uz to, meni je Starkelja s dve lampe i bez elektronike skroz mrak motor još od 2012. kad sam ga kupio (sam motor je K7). Tak da ... definitivno nikad, OSIM ako ne uleti jackpot od lutrije koju ne igram. :D

Naviknuo sam se na šit od kočnica, ali ... stvarno je tužno tako se voziti, planirati kočenje 10 minuta unaprijed. Ako je moguće poboljšati jednu od najvećih mana (a neke sam riješio: relej na svjetlima, paljenje, fork brace, Scottoiler) - super. Motor koči, samo...stvarno loše.
Koliko si napravio od kada ga imaš (znam da su se primijenili prioriteti u međuvremenu)?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Saxi

Ja sam oduševljen, ima nekoliko motora s kojih pašu 4 klipna klešta, nije bitan proizvođač, bitno je da radi, a prihvate naruči preko Cosmo sajta i sve pet. Ne pitaj me sa kojih ide, jer ne znam, to ti mora neki majstor reći tačno. Ali ovo sto je Betyca napisao stoji, ja pumpu nisam dirao a hteo sam, ali sam motor prodao pre 5 godina. Od trkača sam čuo da je dovoljno i razlika ogromna samo pumpa kad se zameni.

bajki

Citat: Kierran  u Travanj 05, 2023, 07:01:42
Zdravo svima!

Nakon poooduže stanke na forumu (samo škicam tu i tamo) imam pitanje za tehnički potkovano veleštovano članstvo.

Gledam Saxijeve i Agolacove teme vezane uz kočnice pa me zanima, gdje nabaviti ispravne čeljusti za prednje kočnice? Pretražio sam Njuškalo, nisam uspio naći Nissin. Naime, premišljam se staviti malo bolje bremze na Stroma jer ovo sad je blagorečeno grozno. Ili sam je počeo agresivnije voziti, ili sam osvijestio koliko užasno koči moj Strom (K7, bez ABSa). Brembo i slično ne bih stavljao (sjećam se Ćosinih kočnica koje su bile preopake, prejake, pogotovo jer nemam ABS), ali Nissin ili slična opcija dolaze u obzir. S obzirom da neću mijenjati motor nikad više, možda da ga barem malo osvježim.

Saxi, Agolac, kako ste vi zadovoljni nakon ugradnje?

Stojte dobro!

P.

Jesi mijenjao pločice ili su gore tvorničke?

Kierran

Citat: Ćoso  u Travanj 05, 2023, 10:37:19
Koliko si napravio od kada ga imaš (znam da su se primijenili prioriteti u međuvremenu)?

Kad sam ga uzeo bio je na 52.000 km, sad je na 111.000 i još će toliko, nadam se!

Od 2012 - 2023. napravio sam cca 59.000, što bi bilo cca 5.400 km godišnje (prosjek, naravno). Ha, nije loše, ali nije ni dobro. :D

Kierran

Citat: bajki  u Travanj 06, 2023, 07:10:28
Jesi mijenjao pločice ili su gore tvorničke?

Je li ovo trik pitanje?  :smijeh: Tvorničke ne znam ni kako izgledaju, a već sam nekoliko puta mijenjao, svaki put je bio EBC sintered (za točan kod ili model ne pitaj, zaboravio sam!).