totalni obračun

Autor željko, Kolovoz 31, 2017, 14:16:17

« natrag - naprijed »

tibertov

Ma kakva kazna...reko sam ti vrana ne kopa oci vrani [emoji1]

bajki

Kod nas ovaj tjedan imali akciju, samo motoriste kontrolirali. :thumbdown: :thumbdown:
U četiri sata akcije uhvatili 56 prekršaja motorista!

zorro

Citat: bajki  u Rujan 01, 2017, 09:02:42
Kod nas ovaj tjedan imali akciju, samo motoriste kontrolirali. :thumbdown: :thumbdown:
U četiri sata akcije uhvatili 56 prekršaja motorista!
Znači..policija odavno (da ne velim NIKAD) nije bila u službi građana ..možda je..ali onog manjeg dijela građana tipa Todorić..Lucić..bankara i korporacija  :)

Da je drugačije..zar nebi onda umjesto ove opreme i bijesnih vozila npr. na nekakvim kritičnim mjestima (a oni znaju za takva) uložili u zaštitne ograde na kritičnim zavojima..da popune kompletno tu ogradu..a ne da budu dvije-3 lajsne koje su uzele nebrojeno života i extremiteta...ili da bar potaknu nadležne da to naprave.
A recimo kod kamiona..obvezne su lajsne između prednje i zadnje osovine..isto tak i na prikolicama..ako toga nema..kazne su drastične..a te lajsne od kad su uvedene zasigurno su spasile hrpu života jer vozilo u slučaju izletanja ne može uletit pod točkove.
To je samo jedan primjer da je njima stalo samo do naplate kazni i punjenja svog proračuna  :thumbdown:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: bajki  u Rujan 01, 2017, 09:02:42
Kod nas ovaj tjedan imali akciju, samo motoriste kontrolirali. :thumbdown: :thumbdown:
U četiri sata akcije uhvatili 56 prekršaja motorista!

U Osijeku su uvijek neke akcije, najpoznatija je bila Baba na pješačkom  :buahaha:

Ponti

Citat: zorro  u Rujan 01, 2017, 09:13:03
Znači..policija odavno (da ne velim NIKAD) nije bila u službi građana ..možda je..ali onog manjeg dijela građana tipa Todorić..Lucić..bankara i korporacija  :)

Da je drugačije..zar nebi onda umjesto ove opreme i bijesnih vozila npr. na nekakvim kritičnim mjestima (a oni znaju za takva) uložili u zaštitne ograde na kritičnim zavojima..da popune kompletno tu ogradu..a ne da budu dvije-3 lajsne koje su uzele nebrojeno života i extremiteta...ili da bar potaknu nadležne da to naprave.
A recimo kod kamiona..obvezne su lajsne između prednje i zadnje osovine..isto tak i na prikolicama..ako toga nema..kazne su drastične..a te lajsne od kad su uvedene zasigurno su spasile hrpu života jer vozilo u slučaju izletanja ne može uletit pod točkove.
To je samo jedan primjer da je njima stalo samo do naplate kazni i punjenja svog proračuna  :thumbdown:

Dobro jutro Drago :smijeh:
.... ima barem 20 godina da policija nije u službi građana i da je osnovna zadaća prometne policije punjenje državnog proračuna. Kada zapovjednik kaže prometnim cipelićima da se ne vraćaju sa smjene u postaju bez 20 kazni svaki onda je sve jasno.

zorro

Citat: Ponti  u Rujan 01, 2017, 09:16:56
Dobro jutro Drago :smijeh:
.... ima barem 20 godina da policija nije u službi građana i da je osnovna zadaća prometne policije punjenje državnog proračuna. Kada zapovjednik kaže prometnim cipelićima da se ne vraćaju sa smjene u postaju bez 20 kazni svaki onda je sve jasno.
..znam ja to sve ..a ovo za ispunjavanje bonusa od xy kazni si 100% u pravu
Znam policajca (pješak) koji nije mogao bez veze ljude hebati i "legitimirati" pa je išao na groblje upisivati imena sa nadgrobnih ploča..dok ga nisu skužili  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Načelnik osječke policije je od imenovanja na tu funkciju govorio da je njegova misija da njegova stanica imati najviše ispisanih kazni u HR. Nažalost i uspijeva u tome!

Ali svemu dođe kraj, pa i tome, od jeseni ga smjenjuju! :beer: :beer:

zorro

Citat: bajki  u Rujan 01, 2017, 09:26:53
Načelnik osječke policije je od imenovanja na tu funkciju govorio da je njegova misija da njegova stanica imati najviše ispisanih kazni u HR. Nažalost i uspijeva u tome!

Ali svemu dođe kraj, pa i tome, od jeseni ga smjenjuju! :beer: :beer:
..vjerojatno nije ispunio plan koji su od njega očekivali nadležni  :smijeh:..sad će doći neki drugi koji će se još više truditi da im udovolji ..vidjet ćeš  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki


Ponti

Ovdje je policija koliko toliko ok ..... prometnu vidim možda 3x godišnje, a svaki dan sam u gradu. Prije nešto više od godinu dana su me zaustavili, neki mladi i nepoznati momci, napuhao sam 0,0 i dobio upozorenje jer nisam bio vezan.
Eto i upozorenje je prošlo i sada ga opet mogu dobiti :)


agolac

Citat: Ponti  u Rujan 01, 2017, 10:08:50
Ovdje je policija koliko toliko ok ..... prometnu vidim možda 3x godišnje, a svaki dan sam u gradu. Prije nešto više od godinu dana su me zaustavili, neki mladi i nepoznati momci, napuhao sam 0,0 i dobio upozorenje jer nisam bio vezan.
Eto i upozorenje je prošlo i sada ga opet mogu dobiti :)

Pa dobro zašto se ne vežeš. Meni to automatika. osjećao bih se kao gol da se ne svežem. Jel to neka seoska mačo spika pa se voziš i bez kacige ili šta  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Vezanje je najbitnije upravo pri tim "malim" brzinama i u gradovima...na 200 km/h pojas služi samo tome da ti ne traže tijelo po polju, već da ostane skupa sa olupinom...

tibertov


zorro

Citat: fatboy  u Rujan 01, 2017, 10:15:43
Vezanje je najbitnije upravo pri tim "malim" brzinama i u gradovima...na 200 km/h pojas služi samo tome da ti ne traže tijelo po polju, već da ostane skupa sa olupinom...
..i složio bih se i nebih  :huh:
Ja sam izletio u zavoju (bila kiša) sa 50-60 ..popreko..preletio kanal i svojim vratima po pol betonskog stupa od kapije ..uspio sam se baciti tijelom na suvozačevo sjedalo..noge su otale na komandama..auto puko po pola..vozačeva vrata uletjela skoro do suvozačevog sjedala..da sam bio vezan..ne znam da bi sad ovo pisao  :)
..i ne vežem se od tad uopće ..sem kad vidim policiju..  :smijeh:
..a samo vezanje pojasa..el ja koga ugrožavam u prometu ak se ne vežem ..ili ako ne nosim kacigu ..ma kak rekoh..boli njih kiki za tvoju sigurnost..njima je bitno da mogu naplatit kaznu  :thumbdown: ..a što je jedan frend skoro glavu izgubio kad je upao sa skuterom u rupu na cesti..nisu HR ili Županijske ceste dobile prijavu za to..nego opet vozač..kao: ..nije prilagodio vožnju uvjetima na cesti
..e jebem ti instituciju ....
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: agolac  u Rujan 01, 2017, 10:11:02
Pa dobro zašto se ne vežeš. Meni to automatika. osjećao bih se kao gol da se ne svežem. Jel to neka seoska mačo spika pa se voziš i bez kacige ili šta  :buahaha:

U Veloj Luci se nitko ne veže, jer relacija je kilometar uz brzinu od 30-40 kmh i u autu si 2-3 minute. Kada se ide npr. u Blato (7km) gdje je otvorena cesta svi se vežemo. Nije nikakva mačo spika u pitanju, čisto komod sjedneš izađeš.
Po mjestu kacigu uvijek nosim, doduše jeticu, ali ima ih dosta bez kacige.