Tehnički pregled će se moći uvjetno proći i s manjim kvarovima

Autor željko, Rujan 22, 2017, 12:20:19

« natrag - naprijed »

željko

Prema najavi ministra unutarnjih poslova, od 1. siječnja 2018. godine stanice za tehnički pregled vozila počinju obavljati poslove registracije vozila. Dosad su ove poslove obavljale isključivo policijske uprave i policijske postaje. Zbog usklađenja s EU direktivama, tijekom 2018. će nastupiti određene promjene u načinu obavljanja tehničkog pregleda, tako da će se utvrđeni nedostaci svrstavati u različite kategorije: manji, veći i opasni. Za manje nedostatke bi se izdavali uvjetni prolazak tehničkog kojeg bi vlasnik morao u određenom roku riješiti. Naš zadatak kao stručne organizacije je organizirati ove poslove, kako bi stupanjem propisa na snagu sve stanice za tehnički pregled vozila uskladile način rada s novom regulativom.

željko

Vozač će u vozilu morati imati ''Zapisnik o tehničkom pregledu vozila'' i ''Zapisnik o tehničkom pregledu vozila na cesti''. Ukoliko je vozilo zbog neispravnosti isključeno iz prometa u Republici Hrvatskoj, ''Zapisnik o tehničkom pregledu'' i ''Zapisnik o tehničkom pregledu vozila na cesti" je dopuštenje za ponovno sudjelovanje u prometu na cestama, a izvan RH je dokaz da je za vozilo obavljen tehnički pregled, bez obzira radi li se o redovitom ili izvanrednom tehničkom pregledu (detaljni tehnički pregled vozila na cesti).

željko

Ukida se obaveza obavljanja tehničkog pregleda novih motornih i priključnih vozila koja se registriraju u Republici Hrvatskoj, odnosno eliminiran je tzv. ''nulti'' tehnički pregled, odnosno tehnički pregled novih vozila. Takva vozila je potrebno podvrgnuti tehničkom pregledu nakon proteka razumnog roka njihove eksploatacije, kada se opravdano mogu očekivati određene neispravnosti koje negativno utječu na sigurnost prometa na cestama.

beli

 :bravo: :beer: .... napokon sa Stromovima više nikad nećemo morati na tehnički ... :thumbup:  :gimme5:
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Patak

Citat: željko  u Rujan 22, 2017, 20:35:31
Ukida se obaveza obavljanja tehničkog pregleda novih motornih i priključnih vozila koja se registriraju u Republici Hrvatskoj, odnosno eliminiran je tzv. ''nulti'' tehnički pregled, odnosno tehnički pregled novih vozila. Takva vozila je potrebno podvrgnuti tehničkom pregledu nakon proteka razumnog roka njihove eksploatacije, kada se opravdano mogu očekivati određene neispravnosti koje negativno utječu na sigurnost prometa na cestama.

Možeš li molim te ovo pojasniti ...


Ponti

Citat: Patak  u Rujan 22, 2017, 21:59:48
Možeš li molim te ovo pojasniti ...

Kada si kupio novi auto išao si na tehnički i napravili su ti pregled novog, broj šasije i šta ja znam što još. Onda slijedeće godine nisi morao na tehnički, samo papire "produžiti"i osiguranje. E, onda druge godine se ide normalno na tehnički i svake slijedeće godine.
Ukida se onaj prvi ili nulti pregled gdje gledaju broj šasije, a prvi slijedeći će biti sa 2 ili 3 godine starosti automobila, to moraju još odlučiti.... tako ja to razumijem.

tibertov


keko

Citat: Ponti  u Rujan 23, 2017, 07:48:16
Kada si kupio novi auto išao si na tehnički i napravili su ti pregled novog, broj šasije i šta ja znam što još. Onda slijedeće godine nisi morao na tehnički, samo papire "produžiti"i osiguranje. E, onda druge godine se ide normalno na tehnički i svake slijedeće godine.
Ukida se onaj prvi ili nulti pregled gdje gledaju broj šasije, a prvi slijedeći će biti sa 2 ili 3 godine starosti automobila, to moraju još odlučiti.... tako ja to razumijem.
..to je to, tako i vani ne trebaš na tehnički barem 2, a negdje i prve tri godine.
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Osy

Citat: keko  u Rujan 23, 2017, 08:39:27
..to je to, tako i vani ne trebaš na tehnički barem 2, a negdje i prve tri godine.
Kaže braco, u Kanadi nikad... :thumbup: Kako je to uređena zemlja...
A i postupak kupovine auta je posebna priča, napisat će. ..

damjandugi


Ponti

Citat: damjandugi  u Rujan 23, 2017, 18:07:14
U Sloveniji idu TP ovako  0-4-2-2-1-1-1.itd.

Haha, tako će biti kod nas za jedno ..... 50 godina  :smijeh:

Patak

Citat: Ponti  u Rujan 23, 2017, 07:48:16
Kada si kupio novi auto išao si na tehnički i napravili su ti pregled novog, broj šasije i šta ja znam što još. Onda slijedeće godine nisi morao na tehnički, samo papire "produžiti"i osiguranje. E, onda druge godine se ide normalno na tehnički i svake slijedeće godine.
Ukida se onaj prvi ili nulti pregled gdje gledaju broj šasije, a prvi slijedeći će biti sa 2 ili 3 godine starosti automobila, to moraju još odlučiti.... tako ja to razumijem.
THX.!

Još kad bi bio tehnički svake dvije godine (za polovni auto/motor), sreči ne bi bilo kraja.