IPF LED glavna svjetla

Autor agolac, Listopad 05, 2017, 21:52:57

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

No, prilično sam siguran da je LED tehnologija tu 100% drugačija jer nema žarne niti već se struja regulira elektronikom.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Citat: agolac  u Listopad 13, 2017, 12:26:29
No, prilično sam siguran da je LED tehnologija tu 100% drugačija jer nema žarne niti već se struja regulira elektronikom.
I ja mislim da bi tako trebalo biti.
Na ovim mojim kineskim piše da može napon od 9-32V. Pretpostavljam da je hlađenje zbog smanjenja i stabilizacije napona.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Danijel 23

Ja sve šta govorim govorim na temelju iskustva....pokušaj kad ti dođe žarulja spojit na punjač 12/24 pa prebacuj voltažu! Pa čak i renomirana firme kao Hella vidi se osjetna razlika 12/24V

Danijel 23

Univerzalni je pušiona kao sve UNI. Najbolje je namjenski 12 il 24....ima i toga al košta.

jeeves

Citat: Danijel 23  u Listopad 13, 2017, 12:37:42
Ja sve šta govorim govorim na temelju iskustva....pokušaj kad ti dođe žarulja spojit na punjač 12/24 pa prebacuj voltažu! Pa čak i renomirana firme kao Hella vidi se osjetna razlika 12/24V
Hella radi LED svijetla?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Danijel 23

Da..imam na stromu  i gsu

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

I DRZuuui

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


keko

Citat: Danijel 23  u Listopad 13, 2017, 12:37:42
Ja sve šta govorim govorim na temelju iskustva....pokušaj kad ti dođe žarulja spojit na punjač 12/24 pa prebacuj voltažu! Pa čak i renomirana firme kao Hella vidi se osjetna razlika 12/24V
..pa takve dam i naručio, baš za motocikle
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Citat: Danijel 23  u Listopad 13, 2017, 12:41:14
Univerzalni je pušiona kao sve UNI. Najbolje je namjenski 12 il 24....ima i toga al košta.

Pa nije ni IPF jeftin. 185€ ovaj komplet.  :)
Ajde vidimo kako bude izgledalo. Ako mi se baš bude dalo sad kad dođema spojim na 12 pa 24. Nije da ti ne vjerujem  :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Prijatel, ovaj put nisi u pravu.

Nema promjene intenziteta svijetla, bar na ovim LED žaruljama. Elektronika to regulira. Gledaj slike. Vuče drugu amperažu na 12V i na 24V, znači održava isti intenzitet s obzirom na voltažu.
Vidi se to i na slikama, ali najviše ja to primjetim uživo.  Ništa se ne mijenja.  :gimme5:





"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Dakle Ohmov zakon

P= I x V

P= 0.6 x 24.4= 14.64 W
P=1.5 x 11.4= 17.1 W

Malo mi je flukturalo dok sam držao žice pa je ovo uhvatio mobitel. Uglavnom, output je približno isti.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Ovaj model ok, budem u pond. Probao one Helline UNI pozicije koje sam probao i ustanovio ali na oko....i fakat se vidi razlika....nisam mjerio blesimetrom.

agolac

Citat: Danijel 23  u Listopad 13, 2017, 20:56:55
Ovaj model ok, budem u pond. Probao one Helline UNI pozicije koje sam probao i ustanovio ali na oko....i fakat se vidi razlika....nisam mjerio blesimetrom.

Ako se vidi na oko onda vjerovatno i je tako. Ali ajd, izmjeri, for the sake of argument pa da to i matematički podkrijepimo  :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain