IPF LED glavna svjetla

Autor agolac, Listopad 05, 2017, 21:52:57

« natrag - naprijed »

BF

I meni je biko skupo, ali sam ipak uzeo. Sad mi nije žao ni lipe.
Evolucija ADVonabića:
Skuter -> drlo -> sveta krava -> naranča -|

keko

.. ja ih naručio iz USA, kad me oderu za pdv i carinu, trebale bi izaći nešto manje neg u GB, bumo videli  :kava:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

Citat: keko  u Listopad 14, 2017, 22:01:16
.. ja ih naručio iz USA, kad me oderu za pdv i carinu, trebale bi izaći nešto manje neg u GB, bumo videli  :kava:
Sused, kaj kad ti zgori ta fensy žarulja, kako i kaj buš onda stavio? Pod pretpostavkom da si ta touru od par dana il na GO.
Svaka čast svim što to stavljate ali ja ostajem na vulgaris H4  koje mogu kupi i na Tisku. Po noći se nevozim da moram oslijepit divljač, a po danu sa vugaris žaljuma sam 3 x uočljiviji od RRova sa lećama!  Bome i maglenke više ne palim po danu... samo kao danas kad je bila uz Savu magluština.
Ostalo je sreća il Marfi koje se nemože promjenit.

keko

..na kenji mi bixenon radio 3 godine bez greške, a ja ionako uvijek sa sobom imam originalne žarulje, pa ak koja prdne stavim staru i peri dalje  :kava:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

Citat: keko  u Listopad 14, 2017, 22:27:39
..na kenji mi bixenon radio 3 godine bez greške, a ja ionako uvijek sa sobom imam originalne žarulje, pa ak koja prdne stavim staru i peri dalje  :kava:
Jel lako zamjenit žarulje na Žući?

keko

..h9 da, ali kratko h7 je sranje, moraš skinuti kontrolnu ploću da bi promijenio žarulju, mislim nije komplicirano, ali dosta posla za promijeniti žarulju ili podesiti visinu snopa  :thumbdown:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac


Pa samo izvadiš LED koji je crko i staviš opet halogen.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Listopad 14, 2017, 22:36:51
Pa samo izvadiš LED koji je crko i staviš opet halogen.
Kužim, i voziš sa halogenom koji nevalja!  :buahaha:

agolac

Citat: Danijel 23  u Listopad 14, 2017, 22:39:30
Kužim, i voziš sa halogenom koji nevalja!  :buahaha:

Kako ne valja, kupiš na svakom ćošku
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso


Imam ispod sica dvije H4 i zamijenim ako bude frka

Ćoso

Citat: željko  u Listopad 13, 2017, 22:02:55
Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br. 105/04) propisano je da vozila na prednjoj strani ne smiju imati svjetlosne, svjetlosno-signalne uređaje ili tvari koje daju svjetlo u boji (plava svjetla i sl.), a na stražnjoj strani uređaje ili tvari koje daju bijelo svjetlo.
Dogradnja ukrasnih svjetiljki, neonskih svjetala ili plavih točkastih led dioda, kao svaka dogradnja uređaja i opreme na vozilima, koja nije sukladna važećim propisima, negativno utječe na sigurnost prometa na cestama, i to smanjenjem sigurnosti, a prije svega zbunjivanjem ostalih sudionika u prometu. Sukladno članku 276. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vozila na kojima se čini nadogradnja (plava pozicijska ili druga svjetla) moraju biti podvrgnuta ispitivanju prije puštanja u promet, što znači da nije dopuštena nadogradnja - uporaba dodatnih svjetala bilo koje boje.
Jednako tako, Pravilnikom o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama (članak 18.) rečeno je da se na vozilima ne smiju postavljati neki drugi uređaji za osvjetljavanje, označavanje i dodavanje svjetlosnih znakova, osim zakonom propisanih uređaja za osvjetljavanje ceste, uređaja za označavanje vozila i uređaja za dodavanje svjetlosnih znakova (uređaji i oprema koji se naknadno ugrađuju na vozilo moraju biti odobrenog tipa - homologirana prema važećim ECE pravilnicima u Republici Hrvatskoj
Jel' to zakon iz one države gdje se možemo pozvati na sinkopu kada nešto skrivimo? Ili su LED svijetla gora? [emoji33]

Josip-Sepp

evo da ja dam i drugi pogled na led žarulje............... :)

mislim da su led žarulje stromu, i starijem i mlađem, potpuno nepotrebne, osim za šminkicu i izdrkavanje
Kad sam kupio motor od Dadija bio je sa ugrađenim led svjetlima, 'bem ti čak je i svaka žarulja imala ugrađeni ventilator  ;)
No potpuno beskorisno, osim za šminku i iritiranje ostalih sudionika u zagrebačkom prometu.
Te ledice svijetle fenomenalno jako do udaljenosti par metara, cca 10-tak u vrh glave a dugoi svjetlo je potpuno beskorisno jer je preveliki rasap svjetlosti. Recimo ovo bi idealno za noćnu off road vožnju po šikarama na Žumberku.
Vraćali se žena i ja iz Rijeke i uhvatila nas noć.
Sa kratkim svjetlimaa, fokus je par metara ispred motora, vidljivost ok do još desetak a onda lagani ku**c. Tu i tamo ti bljesne osvjetljeni znak ili bijele crte u daljini. Upalim onda duga svjetla (e ta su radila zajedno sa kratkima) i onda zbunjoza
Umjesto da dobijem osvjetljenje u dubini ja sam dobio BOČNO osvjetljenje, na još metar dva ..........bočno...........u svaku stranu
Onda sam još kresnuo i maglenke, koje isto trako nemaju dubine već tuku ispred motora kako god ih podesio.
Sve u svemu, osvjetljenost do desetak metara udaljenosti od motora FENOMENALNA, sigurno 1500 luksa, no u daljini jedino što vidiš je refleksija bijelih crta i prometnih znakova...........

Onda sam popravio stvar..........na provjeren način  :thumbup:

Kupio Osram Night braker Laser, 160 kuna duo pak.............i neusporedivo bolji od LED-a  :ooda:
Kratko svjetlo je moćno, dugo svijetlo je zaista dugo i radi bez kratkog, tuče daleko od motora.......... e onda kresneš maglenke koje tuku blizu i stvar je savršena

Moje je mišljenje da stavljati LED na Stroma je, osim za šminku, potpuno nepotrebno
Korisno koliko i mirisni borić  :buahaha:


agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Josip-Sepp

Citat: agolac  u Listopad 16, 2017, 23:21:53
http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,548.0.html

Ni blizu tvom opisu

znam ja za to, ali nisam htio offati u tehničkoj temi

ne znam jesam li ja nakrivo nasađen ili samo iskren ali meni je to potpuno NEPOTREBNO
I ja sam imao solidne ledice, nisu bile neko jeftino kinesko smeće, imale su i ventilator za hlađenje, ma sve pet ali.......onaj faking ali...
dobio sam ih s motorom pa sam ih se lako i riješio

a opet ne znam,
na kle-a sam stavio ksenon.........uzeo onako srednju žalost i totalna banana, svijetlio je on dobro ali kad si pogledao ispred motora vidio si da na rubovima osvjetljenja prelazi iz plavkaste u žuto zelenu. Sreća pa je sve brzo otišlo v rit jer balast nije volio off road.
E onda sam uzeo pravi ksenon, dobro ga platio i bio prezadovoljan. i dan-danas je na motoru i fantasatično radi
Tak je možda i s tim ledicama, možda ove od 100 dolara komad zbilje vrijedi toliko.

al opet.........strom ima toliko dobra svjetla da mislim kako nema potrebe poboljšavati ih  :thumbup:
stromove pozicije svijetle bolje od tdm-ovog i kratkog i dugog , zajedno

isto tak mislm da
- utezi volana su bedastoća koja ničem ne služi
- one pizdarije kaj se stavljaju na vilice da ih učvrste........jer ih kao učvršćuju pri vožnji na autoputu........njesra  :smijeh:
- na k8 meni je najmanje puhalo kad je vizir bio skroz spušten, kad mi ga maksimalno dignuo puhalo bi mi točno u vizir
- moj je k8 jedini od svih k8 trošio ulje, kog god bi pitao druge ništa, samo bi moj volio popiti 1dcl na 1000km
- potrošnje mi je bila od 4,5l/100 kad bi se vozio sa ženom, 6l/100 kad bi bauljao po Žumberku ili 8l/100 kad bi ga ganjao na autoputu,
  drugima strom uvijek troši.........do 5 u vrh glave
- i ne znam zakaj, meni je na k8 uvijek puhalo i osjetio bi vjetar po bubrezima ?! poslije sam se naviknuo

trkeljanjem sam htio reći................sve je to subjektivno, netkome paše i misli da je led super ja mislim da je nepotrebno bacanje love
jedina dobra stvar je da sam mogao vidjeti očne kapilare od vozača auta ispred sebe, njegov "jebotipasmater" pogled u retrovizoru  :buahaha: i onda sklanjanje u stranu

Ponti

Citat: Josip-Sepp  u Listopad 17, 2017, 07:49:48
....

isto tak mislm da
- utezi volana su bedastoća koja ničem ne služi
- one pizdarije kaj se stavljaju na vilice da ih učvrste........jer ih kao učvršćuju pri vožnji na autoputu........njesra  :smijeh:
- na k8 meni je najmanje puhalo kad je vizir bio skroz spušten, kad mi ga maksimalno dignuo puhalo bi mi točno u vizir
- moj je k8 jedini od svih k8 trošio ulje, kog god bi pitao druge ništa, samo bi moj volio popiti 1dcl na 1000km
- potrošnje mi je bila od 4,5l/100 kad bi se vozio sa ženom, 6l/100 kad bi bauljao po Žumberku ili 8l/100 kad bi ga ganjao na autoputu,
  drugima strom uvijek troši.........do 5 u vrh glave
- i ne znam zakaj, meni je na k8 uvijek puhalo i osjetio bi vjetar po bubrezima ?! poslije sam se naviknuo
......

Dobro da si prodao motor, vidim priznaješ da nije valjao :smijeh: :buahaha:

Fork brace, ono što učvršćuje vilice meni nije ništa recimo to pomagalo na autoputu, ali gdje sam osjetio razliku je bilo kada pretičeš šleper ili autobus pa dođeš u onu točku gdje on gura vjetar na tebe, bez tog učvršćivača uvijek sam to osjetio kao da je motor mrvicu zaplesao, s njim toga nije bilo.

K8 je poznat po potrošnji ulja, na K9 su to popravili :buahaha: ozbiljno... meni nije trošio ništa ulja ili je možda i trošio ali vrlo malo da se to ne primijeti na prozorčiću.

O svjetlima nemam pojma, nikada ništa nisam dirao po tom pitanju, čak ni maglenke nisam stavljao.