[DL650 L2] Nisam siguran u potrosnju i kapacitet rezervara?

Autor miha, Listopad 11, 2017, 10:42:16

« natrag - naprijed »

Bagy

Citat: gogs  u Listopad 13, 2017, 12:20:41

btw ja sam natočio u nedjelju na povratku iz Kostajnice 20,8L bogme sam se znojio na obilaznici oko Zagreba hoću li stići do pumpe.

400 km bez greške, barem meni...
mob: 095/573-6874

Milanezi

Citat: miha  u Listopad 13, 2017, 10:43:55
čuj, tek sam uzeo motor i idem na prvi veći đir... kad vec imam priliku pitat, pitam... da si pročitao temu od početka znao bi u kojem zecu leži grm... (nisam bio siguran u kapacitet tanka jer nikad nisam ulio više od 13-14 litara... ) a kontam bolje malo šprdancije prije puta nego kad ostanem negdje bez benzeeee ;) pa evo...

Moraš ostati bar jednom bez goriva da bi utvrdio pravu zapreminu rezervoara...sve ostalo su prazne priče i naklapanja...
Ne odustaj dok ne utvrdiš...mi smo uz tebe...

SirOliver

Ja znan još jednoga šta je osta bez benzine, full natovaren [emoji23]

sent from my Commodore 64 using Tapatalk

" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

agolac

Citat: SirOliver  u Listopad 13, 2017, 17:25:28
Ja znan još jednoga šta je osta bez benzine, full natovaren [emoji23]

sent from my Commodore 64 using Tapatalk

A znamo i jednog na BMW drlu koji je dva puta u istom danu ostao bez benzine... :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Renči

Evo, isprobano danas!
Kada sam išel s posla, staću na Jankomiru natankat, kad ono na semaforu na Prečkom kod konzuma, počel štucati.
Odmah ljevo, na biciklističku stazu, e tu više nije ni štucal!
Sreća kaj je do benzinske 100 metara, pa sam se samo malo oznojil.
Natankal sam ga do čepa, stoječki, i ušlo je 19,71 L.
Sad znate iz prve ruke!
U prilogu i račun.

Saxi

Mislim da nije zdravo za pumpu goriva da ostane bez istog, i da po mogućstvu treba gledati da imate što više goriva da ne bi vukla neko djubre koje može biti prisutno. Meni je majstor za kola odavno rekao da obratim pažnju i ne cekam da mi upali rezervu već da na min 25% kapaciteta rezervoara sipam opet. Isti savet sam dobio od 2 različita majstora i za dizelaša i za benzinca.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zorro

Citat: Saxi  u Listopad 13, 2017, 23:29:49
Mislim da nije zdravo za pumpu goriva da ostane bez istog, i da po mogućstvu treba gledati da imate što više goriva da ne bi vukla neko djubre koje može biti prisutno. Meni je majstor za kola odavno rekao da obratim pažnju i ne cekam da mi upali rezervu već da na min 25% kapaciteta rezervoara sipam opet. Isti savet sam dobio od 2 različita majstora i za dizelaša i za benzinca.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
Više je to zbog hlađenja pumpe nego zbog krša
Ako je mala količina goriva..proputovanjem kroz pumpu to gorivo se zagrijava..i naravno da će se manja količina prije zagrijati i neće dobro hladiti pumpu nego kad se ima pola rezervara ili pun..dapače
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: Saxi  u Listopad 13, 2017, 23:29:49
Mislim da nije zdravo za pumpu goriva da ostane bez istog, i da po mogućstvu treba gledati da imate što više goriva da ne bi vukla neko djubre koje može biti prisutno. Meni je majstor za kola odavno rekao da obratim pažnju i ne cekam da mi upali rezervu već da na min 25% kapaciteta rezervoara sipam opet. Isti savet sam dobio od 2 različita majstora i za dizelaša i za benzinca.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Nego baš se pitam koliko ta tvrdnja ima smisla. Pumpa je predpostavljam na najnižoj točki. Đubre je teže od goriva pa ionako pada na dno. E sad, kakve veze ima razina goriva s usisavanjem blata i smeća? :huh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Nisam stručan da objasnim, samo prenosim iskustva majstora sa željom da proverim tvrdnje i za motor, jer ste Zoro, ti.. stručni i kompetentni da sve postavite na svoje mesto [emoji5]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

Citat: Saxi  u Listopad 13, 2017, 23:56:14
Nisam stručan da objasnim, samo prenosim iskustva majstora sa željom da proverim tvrdnje i za motor, jer ste Zoro, ti.. stručni i kompetentni da sve postavite na svoje mesto [emoji5]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Ma nismo mi stručnjaci, ali propitkujemo, pa možda nas netko prosvijetli, tko zna više. Ali uvijek je bitno znati ZAŠTO.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: Saxi  u Listopad 13, 2017, 23:56:14
Nisam stručan da objasnim, samo prenosim iskustva majstora sa željom da proverim tvrdnje i za motor, jer ste Zoro, ti.. stručni i kompetentni da sve postavite na svoje mesto [emoji5]

Ja to nebih znao niti bi o tome razmišljao da ne vozim auto na plin već godinama..i svaki majstor za plin mi je upravo to naglasio..da ne vozim auto na rezervi..da bude uvijek u rezervoaru bar 1/3 goriva..jer auto iako vozi na plin..pumpa goriva cijelo vrijeme vrti..a benzin je hladi
Kad je danas Danijel napisao..uglavnom sve što govorim/pišem..to je iz vlastitog iskustva ..i opet..čovjek uči dok je živ..i glup ko kurac umre  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Listopad 14, 2017, 00:06:16
Ja to nebih znao niti bi o tome razmišljao da ne vozim auto na plin već godinama..i svaki majstor za plin mi je upravo to naglasio..da ne vozim auto na rezervi..da bude uvijek u rezervoaru bar 1/3 goriva..jer auto iako vozi na plin..pumpa goriva cijelo vrijeme vrti..a benzin je hladi
Kad je danas Danijel napisao..uglavnom sve što govorim/pišem..to je iz vlastitog iskustva ..i opet..čovjek uči dok je živ..i glup ko kurac umre  :)

OK, ovo s hlađenjem mi ima smisla. Ono s skupljanjem smeća po dnu nema. Zato se pitam na tu tvrdnju. Ova s hlađenjem mi je vrlo logična.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: zorro  u Listopad 14, 2017, 00:06:16
Ja to nebih znao niti bi o tome razmišljao da ne vozim auto na plin već godinama..i svaki majstor za plin mi je upravo to naglasio..da ne vozim auto na rezervi..da bude uvijek u rezervoaru bar 1/3 goriva..jer auto iako vozi na plin..pumpa goriva cijelo vrijeme vrti..a benzin je hladi
Kad je danas Danijel napisao..uglavnom sve što govorim/pišem..to je iz vlastitog iskustva ..i opet..čovjek uči dok je živ..i glup ko kurac umre  :)

Nego da se vratim. Šta vrti pumpa s gorivom? Ako vrti, znači gorivo negdje ide. Ako ide na plin ne treba gorivo? Mislim nemam pojma o tome pa pitam, jel
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Listopad 14, 2017, 00:09:09
Nego da se vratim. Šta vrti pumpa s gorivom? Ako vrti, znači gorivo negdje ide. Ako ide na plin ne treba gorivo? Mislim nemam pojma o tome pa pitam, jel
Svako el. ubrizgavanje ..kao npr. i bosh pumpa na dieselima imaju povrat ..i sav višak goriva cirkulira nazad u rezervoar preko tog povrata
A sad razmisli malo o onom testiranju ispravnosti pumpe goriva..kad na 3 okreta ključa ona izbaci 3 dcl. goriva..šta misliš da svih tih 3 dcl motor popije..koliko bi onda trošio..100 L. na 100 km  :smijeh:
U slučaju kod auto plina..ne troši se gorivo..nego ono samo cirkulira kroz ajnšpric  :) i povratnim crijevom se vraća u rezervar..pumpa radi non stop
E sad..kako motor zna da radi na plin i da mu ne treba gorivo..to sad stvarno ne znam..nekakva logika postoji..a zove se kompjuter..elektronika ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Listopad 14, 2017, 00:16:26
Svako el. ubrizgavanje ..kao npr. i bosh pumpa na dieselima imaju povrat ..i sav višak goriva cirkulira nazad u rezervoar preko tog povrata
A sad razmisli malo o onom testiranju ispravnosti pumpe goriva..kad na 3 okreta ključa ona izbaci 3 dcl. goriva..šta misliš da svih tih 3 dcl motor popije..koliko bi onda trošio..100 L. na 100 km  :smijeh:
U slučaju kod auto plina..ne troši se gorivo..nego ono samo cirkulira kroz ajnšpric  :) i povratnim crijevom se vraća u rezervar..pumpa radi non stop
E sad..kako motor zna da radi na plin i da mu ne treba gorivo..to sad stvarno ne znam..nekakva logika postoji..a zove se komjuter..elektronika ;)

Ok ima smisla. Pumpa prilkom kontakta prvo nadruka pritisak i onda stane. Kad ga upališ ona radi. Ako ideš na plin, opet ima logike da ona svejedno radi i to gorivo nejde nigjed nego se vraća :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain