Trening sigurne vožnje 13.04.2019

Autor Ćoso, Travanj 11, 2019, 13:19:40

« natrag - naprijed »

beli

Citat: zvenjak  u Svibanj 20, 2019, 10:59:23
......... ima li dragovoljaca?

:smijeh: :ooda: :) ..... prvi u ratu, zadnji u miru  :smijeh:
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Borko


Ćoso

Citat: zvenjak  u Svibanj 20, 2019, 10:59:23
ima nas dvojica sigurnih za trening sigurne vožnje.
tražimo još dva supatnika. ima li dragovoljaca?
ivan
Možda da nazovete direktno Keca na  ‭098 205718‬ (možete se pozvati na mene (Krešimir Ćosić) da te ubaci negdje ako ima mjesta. Pitaj za cijenu također.

Predlažem:
- ići s autom (stvarno se izmoriš na treningu i Zagreb je onda daleko)
- uzeti kacigu koja super sjedi na glavi jer se puno vježba okretanje glave i ne valja ako je kaciga imalo "komotna"...ja sam odlučio kupiti novu jer mi C3 pleše...ima i on opremu, pa mi je posudio
- ne koristiti pauzu za ručak već se malo "dohraniti" energetskim pločicama (nakon treninga možete u Aerosteak/Putnik koji su na 5 minuta)
- uzeti drugu odjeću (sav sam se oznojio)
- dogovoriti s ekipom na koliko su izmjene na motoru (6 minuta se kod nas pokazalo optimalno)





Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Danijel 23

Citat: zvenjak  u Svibanj 20, 2019, 10:59:23
ima nas dvojica sigurnih za trening sigurne vožnje.
tražimo još dva supatnika. ima li dragovoljaca?
ivan
:misli: suputnika...valjada suputnice?  :)

Borko

Citat: zorro  u Svibanj 20, 2019, 10:37:07
Šta kažu  :huh:
Ok Zorro nemoj odma vikat na mene, na poslu sam bia, nisam moga pametovat po mobu. Evo sad ću. :)
Dakle, poanta je da se nakon inicijalnog kočenja, prije ulaza u zavoj, prednja kočnica ne otpušta skroz, već postepeno do samog apexa okuke, a onda se, nakon što se kočnica potpuno otpusti, na izlazu iz zavoja počne dodavati gas. To je u kratkim crtama, ali stvarno, za ovakve stvari preporučam da se dobro prouče instrukcije iskusnjaka na youtube, uz vizualnu demonstraciju. Trebalo bi još tu škrabat štošta i opet bi ostalo sivih zona i prostora za pitanja i potpitanja, ali prvenstveno se ne smatram kompetentnim da držim nekome predavanja iz čošenja pod kočnicom. To bi prepustia starijim iskusnjarama na ovom forumu. :)

Bagy

Kažu pravi bajkeri da uopće ne koriste ni taj trail braking, a bogami ni counter steering - oni jednostavno VOZE motor!!!  :smijeh:
mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Bagy  u Svibanj 20, 2019, 20:44:17
Kažu pravi bajkeri da uopće ne koriste ni taj trail braking, a bogami ni counter steering - oni jednostavno VOZE motor!!!  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

beli

.... imaj na umu 'Borovo' gumu

zvenjak

Citat: Ćoso  u Svibanj 20, 2019, 12:05:34
Možda da nazovete direktno Keca na  ‭098 205718‬ (možete se pozvati na mene (Krešimir Ćosić) da te ubaci negdje ako ima mjesta. Pitaj za cijenu također.
Predlažem:
- ići s autom (stvarno se izmoriš na treningu i Zagreb je onda daleko)
- uzeti kacigu koja super sjedi na glavi jer se puno vježba okretanje glave i ne valja ako je kaciga imalo "komotna"...ja sam odlučio kupiti novu jer mi C3 pleše...ima i on opremu, pa mi je posudio
- ne koristiti pauzu za ručak već se malo "dohraniti" energetskim pločicama (nakon treninga možete u Aerosteak/Putnik koji su na 5 minuta)
- uzeti drugu odjeću (sav sam se oznojio)
- dogovoriti s ekipom na koliko su izmjene na motoru (6 minuta se kod nas pokazalo optimalno)

Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
hvala na savjetima, svi su točni. bio sam dva puta kod keca na poligonu.
teško je skupiti se nas četvoro i dogovoriti termin, paaaa tko pita ne skita.
vidim od dragovoljaca.....

zorro

mene jebe naglo okretanje glave..ruši me onaj moj vertigo  :-\  ..al to je jedina vježba koja mi se u svemu tome sviđa i koja se može prakticirati u real situejšn  :)  vožnji po gradu..korzu.. jarunu i sličnim destinacijama di obituju sponzoruše  :-*  ..a  stil takove vožnje se naziva još i "pičarenje"    :blato:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Citat: zvenjak  u Svibanj 21, 2019, 08:50:23
hvala na savjetima, svi su točni. bio sam dva puta kod keca na poligonu.
teško je skupiti se nas četvoro i dogovoriti termin, paaaa tko pita ne skita.
vidim od dragovoljaca.....
Imam ja jednog, pa ako nađeš trećeg, budem te spojio

Danijel 23

13.07. se održava OSNOVNI trening sigurne vožnje u Oryxu.
https://www.oryx-sigurnavoznja.hr/

Ćoso

Citat: Danijel 23  u Srpanj 08, 2019, 13:22:14
13.07. se održava OSNOVNI trening sigurne vožnje u Oryxu.
https://www.oryx-sigurnavoznja.hr/

Ne vidim ništa na linku koji si poslao.
U organizaciji koga? Da li je free of charge? Kome se treba prijaviti?

Danijel 23

Citat: Ćoso  u Srpanj 08, 2019, 14:28:08
Ne vidim ništa na linku koji si poslao.
U organizaciji koga? Da li je free of charge? Kome se treba prijaviti?
Mene je zvala tetka sa recepcije. Evo broja : +38516370000