Navigacija općenito

Autor Danijel 23, Siječanj 04, 2018, 20:31:36

« natrag - naprijed »

Patak

Citat: jures  u Prosinac 20, 2018, 22:18:32
Ljudi sta sve mozes radit sa novi tom tom riderom 550  :bravo:. NaprVis put na mobitelu prebacis putem neta ili bluetootha direktno na gps i vozis, ne treba da diras gps. Napravis na pc cjelu rutu po danima ili u google maps ili tom tom navigatoru ubacis u mydrive i ceka te na motoru...

Onda mu kazes idi ravnoj, idi na pola zavitoj ili samo po zavitoj cjesti ili tamo gdje si sam napravio tocke, . onda po hribima ili ne....a uz to imas i tripadvisor za hranu i spavanje.
Odlican gps, sve lifetime, mape cjelog svijeta i promet. A cjena donra 300€ sa ram mountom i anti theft kljucavnicu
A za one koji ne mozeju bez toga ima i smart funkcija za telefon, sma i to...

Dosta u zadnje vrijeme čujem da ljudi hvale Tom tom, da li je sustigao ili prestigao Garmin vrijeme će pokazati. :misli:

Zanima me da li prihvaća gpx ili kml fajlove napravljene na PC-u ... nadalje da li može slijediti rutu van ceste - mislim na off road gdje nema ceste na karti?

jures

pšrihvača, i možeš uvesti putem aplikacije ili weba myroute direktno rutu koju si napravio u google maps
Bio lud, i prodao Stroma

Danijel 23

Citat: Patak  u Prosinac 21, 2018, 21:22:45
Dosta u zadnje vrijeme čujem da ljudi hvale Tom tom, da li je sustigao ili prestigao Garmin vrijeme će pokazati. :misli:

Zanima me da li prihvaća gpx ili kml fajlove napravljene na PC-u ... nadalje da li može slijediti rutu van ceste - mislim na off road gdje nema ceste na karti?
Zūmo® 395LM nemože. Nisam pokušo, ali sam pito u Garminu i kaže NE. Pa zato i Garmin proizvodi uređaje za planinarenje-GPX pračenje... Oregon, Montana,,eTrex, GPSMAP.....
I po nekoj logici je ok. Kao i motocikli jedni su za afalt, a drugi za blato.  :vino:

Mrki

Citat: Danijel 23  u Prosinac 22, 2018, 09:38:42
Zūmo[emoji2400] 395LM nemože. Nisam pokušo, ali sam pito u Garminu i kaže NE. Pa zato i Garmin proizvodi uređaje za planinarenje-GPX pračenje... Oregon, Montana,,eTrex, GPSMAP.....
I po nekoj logici je ok. Kao i motocikli jedni su za afalt, a drugi za blato.  :vino:
Može.. ja prebacivao rute napravljene u Google maps, izvezo u kml, stavio na Garmina i radi...

jures

Za tom tom ne trebas nista, samo save to tom tom drive.
Bio lud, i prodao Stroma

jures

Napravis, save onda send to device, i na deviceu te vec ceka. Mozes i mobitelom kad sjednes na kavi i dogovoris idemo tu intu, send to device putem BT i kad palis motor vec navigira
Bio lud, i prodao Stroma

Ćoso


iviccaa

Evo preletio sam temu, ali nisam našao što sam tražio.

Kako je najbolje spojiti navigaciju?
Koju utičnicu, gdje se spojiti itd..

Napomena: totalna sam truba za struju, pa molim jednostavnim rječnikom objasniti.  :smijeh:

Uzeo bih Tom Tom Rider 550, imam neki popust preko firme..

agolac

Citat: iviccaa  u Lipanj 29, 2019, 12:58:24
Evo preletio sam temu, ali nisam našao što sam tražio.

Kako je najbolje spojiti navigaciju?
Koju utičnicu, gdje se spojiti itd..

Napomena: totalna sam truba za struju, pa molim jednostavnim rječnikom objasniti.  :smijeh:

Uzeo bih Tom Tom Rider 550, imam neki popust preko firme..

Imaš oem Suzuki konektor negdje iza hladnjaka tako da kupi taj konektor i spoji na njega. On je i iza ključa itd...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Treba mi taj konektor koji s druge strane ima slobodni kabel?
I onda taj kraj moram spojiti na utičnicu?

agolac

Citat: iviccaa  u Lipanj 29, 2019, 22:06:12
Treba mi taj konektor koji s druge strane ima slobodni kabel?
I onda taj kraj moram spojiti na utičnicu?

Zavisi kako spajaš odnosno koja je navigacija. Ako je zumo onda na njegov craddle odnosno žice. Ako je cigarete utičnica onda na nju. Taj konektor je ženski, ti kupiš muški i uštekaš (ili obratno)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Navigacija će biti TomTom, a dobit ću ova 2 kabela s njom.

I gdje kupiti taj konektor?





zander

Mali savet mozda i najvazniji....kad nabavis deo ili delove, daj strucnom elektricaru  da pospaja sve...sa strujom se nije zajebavati...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

agolac

Citat: iviccaa  u Lipanj 29, 2019, 22:34:46
Navigacija će biti TomTom, a dobit ću ova 2 kabela s njom.

I gdje kupiti taj konektor?





Neki Suzuki zastupnik koji ima pristup djelovima, možda i ebay itd...
Ova prva žica ide sigurno na neki nosač. Na nju spojiš
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ako se ne varam taj konektor je originalno zamišljen da se na njega spoji Suzuki dodatna oprema kao grijane ručke.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain