Ručica gasa zapinje te se ne vraća

Autor Saxi, Svibanj 22, 2018, 13:01:04

« natrag - naprijed »

Saxi

Nije to BMW Bobane [emoji16]
Rasturio dalje sta sam mogao, majko moja ko će to da sklopi sada [emoji27]
Elem sajle rade odlicno kad sam ih dole otkacio, ali sam kvar nasao tj problem, gornja sajla vuče onaj donji sklop bliži motoru i on baš zapinje kad kreće sa nule što se vidi i na filmu, dajte savete kako da rešim ovaj problem moliću lepo [emoji16]kad podignem filmic biće sve jasno, samo I to da sredim I eto me ponovo

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


fatboy



zorro

Citat: Saxi  u Svibanj 24, 2018, 11:06:48
Evo i filmica [emoji853]https://drive.google.com/file/d/1zYbtpf1SoqIeYfSVpOaqrnZTIFzq5w-x/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1E9vkE7pRL5kHWhuHzKbVXyrjgfRFrQYf/view?usp=drivesdk


Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
..a jebat ga sad..kad si sve poskidao..rastavi sad i taj sistem..pazi na opruge.. pa kak bu,..nemoš ništ sjebat više no što je sad sjebano  :)
..A esi gledao da ti sam leptir koji je u tijelu ..ne zapinje negdje za stijenku  :huh: (ako ga ne vidiš od gornjeg leptira,..skini gornji
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Koliko vidim tebi šteka osovina primarnih leptira.

Skini dolje kućište filtera zraka i onda ćeš moći vidjeti u usis (rukom zakreneš sekundarne leptire) i primarne leptire koji kod tebe štekaju.

Ako nema ništa vidljivo onda bi trebalo rastaviti cijeli trottle body i očistiti ga.

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Vinko

Možda su se vijci koji drže leptir na osovini odvili pa leptir zapinje u throttle bodyu....
Ili možda da ova matica koja drži napinjač opruge na samoj osovini je odpuštena (to bilo cca 13 ključ)....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....


Saxi

Popustio sam šraf opruge ali se ništa ne dešava, popuštao sam i ovaj ler gas i opet ništa, a ne znam kako da skinem donju palstiku-kućište filtera zraka i ovaj trottle body, a akako stvari stoje videću da sve sklopim i oteram u servis koji je na 150km od Beograda jer mi drugar tek iduće nedelje dolaz sa puta po Italiji  :'(

bajki

Moraš otpustiti obujmicu usisa zraka i od prednjeg cilindra da bi mogao skinuti kućište filtera zraka (uz odspajanje crijeva i senzora sa kućišta filtera). Tektada možeš skinuti trottle body.


zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

fatboy

Citat: zander  u Svibanj 24, 2018, 11:29:34
Hvala Fat....imam VIP tretman i obe ustanove...

:smijeh: :smijeh: :smijeh: ma to sam ja stavio da malo trznem Saxija, ali vidim da ne grize mamac...a ja mu ponudio riješenje - neka kupi BMW... :-\

iviccaa

Saxi nemoj sad sastavljati nista, cekaj da se jos netko javi (agolac?), ali ja bi rastavio
do kraja i odnio samo throttle body u servis.
Bezveze da se mucis sastavljati, a oni ce opet rastavljati i sastavljati (i to sve naravno naplatiti).

ja bi poslusao bajkia.  :thumbup:

zorro

Skini senzor s druge strane..osovina ide i u njega..možda u njemu zapinje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Ako ćeš kojim slučajem sam rastavljati trottle body i čistiti ga, NIKAKO TO NEMOJ RADITI BEZ MANUALA, jer postoje neki vijci koji se nesmiju dirati i neki vijci koji se trebaju izmjeriti u kojem su položaju.