Slavonijo..lijepa li si....

Autor zorro, Srpanj 29, 2017, 21:51:10

« natrag - naprijed »

Gato

Citat: zorro  u Ožujak 27, 2018, 19:09:01
..pEčenka (s uskočno-naskočnim naglaskom na veliko E  :buahaha: )  ..sunce ti izem..nije mi jasno zašto su se 2 Broda uopće razdvojila..više je HR književnog  u bosanskom nego Slavonskom Brodu   :smijeh:

Lektore, nemoj da Švagana napucikam na tebe! :P :smijeh:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Napokon sam te pronašao "Gudnoga" - stara partizanska bolnica iz 1942 smještena u srcu Papuka, 20 km udaljena od prve civilizacije.


U bolnicu je dopremljeno 2500 tisuće ranjenih partizana od izgradnje prve dvije barake 1942. do kraja rata 1945. Uz potok Gudnogu partizani su kasnije izgradili još šest drvenih baraka, zgradu bolnice na kat i manje objekte za upravu, ambulantu, boravak teških bolesnika, kuhinju, pekaru i stražarnicu, a objekti su mogli primiti ukupno 160 ranjenika odjednom. Napravili su i malu električnu centralu. U te tri godine rata neprijatelj nikako nije uspio pronaći bolnicu, čak ni avionima zimi kada je ogoljelo drveće. S druge strane potoka Gudnoge sahranjeno je 250 ranjenika umrlih u bolnici. Na toj strani 1967. izgrađen je kameni spomenik poginulima i umrlima, s popisom dijela poznatih imena na kojem vidimo da su većina boraca 20-godišnjaci. Te godine JNA i šumarija Papuk iz Slatine sagradili su nove barake, izvana u izvornom stilu drvetom, a iznutra ciglenim zidovima, pa je sve do 1991. godine Gudnoga bila popularna kao izletište za učenike, planinare, liječnike i druge.

U Domovinskom ratu je bolnica je opet razrušena, a ostali su samo neki cigleni zidovi...

Plan je bio još nekih 25 km šumskih puteva iziči u cestu između Vočina i Kamenske, probijao sam se ali priroda je rekla Ne....

zorro

..znači na sjevernoj strani Papuka se nalazi  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Gato

Citat: zorro  u Travanj 05, 2018, 23:33:27
..znači na sjevernoj strani Papuka se nalazi  :misli:

Više se ne nalazi nego nalazi :huh:. Uništeno sve, kako je i običaj u poslijeratnoj nam HR.  :-X

tibertov


Patak

Citat: zorro  u Travanj 05, 2018, 23:33:27
..znači na sjevernoj strani Papuka se nalazi  :misli:

Misliš na zapadnoj strani?

Tako je Gato, ostale su izrušene nastambe, spomenik i groblje.

zorro

Citat: Patak  u Travanj 06, 2018, 21:17:04
Misliš na zapadnoj strani?

ok..znam da je to zapadni Papuk..znači ..sjeverna strana zapadnog Papuka  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Patak, odlična priča i avantura, samo fale Partizani, Nemci i šumar koji im je pokvario igru rasteravsi ih svakog na svoju stranu da se tamo idu jebavati.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Suki

:moto2:

098 9232180

Mrki

Stane the explorer.. odlično [emoji106]

zorro

..evo..nekak se sve više približavamo zamišljenoj koncepciji..malo vožnje..malo zanimljivih destinacija, malo zanimljivih ljudi ...i tak ..hajmo reć..polu dokumentarac :)  ..a ak uzmemo u obzir vic od rudara  :buahaha: ..može i polu komedija  ;)

https://www.facebook.com/zorrrrrro/videos/10215145172371052/?notif_id=1523079356000383&notif_t=feedback_reaction_generic
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Brzo punjenje baterija ili kak englezi kažu Quick Charge

Poslije mise, finog ručka žena, djeca zaspali pa mislim si - ne gubi vrijeme pred televizorom sjedi na motor i vozi se. Pa tako je i bilo :)

2.5 h skoro 100 km prirode u mojoj blizini...Krenimo redom Vinogorje Feravina, neki lijevi odašiljać Kapovac, Saševo, Dobra voda, Lipe, Rogin kamen, Zen cesta...

zorro

Lajkam druze [emoji106]..ja danas nigdi..malo sam jucer do Vrhovaca popreko..pa uvece na party..tak da danas nisam bio nizasto ;)

Poslano prekoku*ca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....