Slavonijo..lijepa li si....

Autor zorro, Srpanj 29, 2017, 21:51:10

« natrag - naprijed »

Patak

Citat: zorro  u Kolovoz 12, 2018, 21:12:21
Od Orahovih Voda do Ivačke Glave..ako ćeš doći do ispod samog vrha gdje mi dođemo..jer zadnjih 100-tinjak m. se nemože..mislim da taj zadnji dio nebi mogao ni Vinko s onim svojim trailom..to je najteži put do nekakvog vrha-vidikovca na koji smo Markan i ja išli..a obišli smo ih u godinu dana oho-ho
Znači..zajebanije je nego na Maglaj na Dinari

Meni govoriš, prošao/bioh puno puta ;)


zorro

..e viš taj usjek..proljetos je Mačak sa TDM-om tu uspio..jedva nekak al je..danas Marko i ja skoro ostali..to su kolotrazi pol metra..a u sredini mulj..kao da je potok tekao kroz usjek i nanio to sranje..vidjet ćeš na videu  ;)

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Prošao sam ih stotine usjeka s blatom/vodom/kamenjem itd ali ništa nije (barem meni) usporedivo s ovom tvojom biljkom (ispod hrpa lišća koja se taloži godinama - humus)... Lagana rosa, na mjestu stojim na ravnici s novim gumama i ne vjerujem :-\

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Ma prošo bi ja tud bez jebemti :). I na zadnjem ako treba. A pod bukvu se ne bi podvlačio. Samo bi ju preskočio :). Hop. Kao zeko :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

zorro

..moram priznati da Stane zaista jako dobro pozna Papuk..naravno..teže bi bilo bez navigacije i ucrtanih ruta..ali bez obzira..svaka čast  :thumbup: ..bio je danas jako dobar vodić ..i naravno..nije divljao  :)
Od Kutjweva na Rogin kamen..gdje je stvarno prekrasan pogled na kompletnu požešku dolinu (Valis Aureu)..zapadno od Psunja..južno do Požeške gore..i istočno do Dilj gore..sve kao na dlanu  :-*
Od Roginog kamena vrhom(platoom) Papuka vozimo do Jankovca..i ulazimo u odmorište Jankovac iznad samog jezerca..sa sjeverne strane.
..terena svakakvih..od laganih..normalnih do bogumi i ohoho teških  :-X ..teško je dočarati  :klanjase: ..al zato ima skoro sve snimljeno..bude nekakav videić uskoro  :)
Patak..tnnx  :beer:  ..da si dobar na forumu koliko live i kao vodić..bio bi cjenjeniji član foruma neg Ponti i ja  :smijeh:




















..BTW..Sukac..ne moraš pitati..nebi kraljica mogla ovu rutu  :'( ..al do Roginog kamena vjerojatno bi ..tak da  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Di da krenem, što da kažem... Uživao sam u vožnji, laganini, čisti gušt od vožnje :) 

Ono što si vidio, ucrtane rute u mojoj navigaciji su moje odvožene kroz par godina...Sad svako skretanje, 100 kombinacija već je malo teže za pamtiti. Žao mi je što nisi provozao DRZ-a da osjetiš razliku, drugi put.

Na kraju jebiga, 3 dijete u seljačkoj obitelji, zaposlenih roditelja, brat i sestra me nisu mazili, roditelji nisu imali vremena...Završio škole, neki diplomirani inženjer po zanimanju politiku ne kontam samo iskreno i pošteno bez fige u džepu...

I drugi put DRUŽE, trebamo se češće voziti.

SVI STE POZVANI!

Stane

:blato:

zorro

..budemo češće kad kupimo Markan i ja DeR-iće  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Odlične ture pravite i divne predele posećujete, svaka čast [emoji108]

zorro

..s neta ..Gudnoga, partizanska bolnica i groblje..

"..ranjenici u Drugom svjetskom ratu na nosilima stizali sa svih strana Papuka do Gudnoge. U bolnicu je dopremljeno 2500 tisuće ranjenih partizana od izgradnje prve dvije barake 1942. do kraja rata 1945. Uz potok Gudnogu partizani su kasnije izgradili još šest drvenih baraka, zgradu bolnice na kat i manje objekte za upravu, ambulantu, boravak teških bolesnika, kuhinju, pekaru i stražarnicu, a objekti su mogli primiti ukupno 160 ranjenika odjednom. Napravili su i malu električnu centralu. U te tri godine rata neprijatelj nikako nije uspio pronaći bolnicu, čak ni avionima zimi kada je ogoljelo drveće. S druge strane potoka Gudnoge sahranjeno je 250 ranjenika umrlih u bolnici. Na toj strani 1967. izgrađen je kameni spomenik poginulima i umrlima, s popisom dijela poznatih imena na kojem vidimo da su većina boraca 20-godišnjaci. Te godine JNA i šumarija Papuk iz Slatine sagradili su nove barake, izvana u izvornom stilu drvetom, a iznutra ciglenim zidovima, pa je sve do 1991. godine Gudnoga bila popularna kao izletište za učenike, planinare, liječnike i druge."

2

















SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Dva Hrasta ..od kojeg je jedan srušilo olujno nevrijeme 2010 g.
Najstariji u ovom dijelu HR..oko 450-500 god.
Markan je mjerio opseg..620 cm.
Lokacija točno preko puta skretanja za Djedovicu..prešli smo lagano drveni dotrajali most..i staza do hrastova je fantastična  :thumbup:
..u povratku most je popustio baš kad sam bio na polovici  :thumbdown: .. neću ništ pisat..vidjet će se  :-X











SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Zanimljivo  :thumbup:
Daj snimku, da vidimo taj kupanac :tongue:
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Citat: Vinko  u Kolovoz 24, 2018, 08:17:58
Zanimljivo  :thumbup:
Daj snimku, da vidimo taj kupanac :tongue:
..ak Suki obeća da me neće zvat vonabićem  :tongue:  ..stavit ću za dan - 2  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

...dok god stalno po tim i takvim gudurama voziš ovakav motor, zapadaš, padaš i prevrćeš se :tongue: za mene si vonabiĆ :P.

To se recimo za Vinka nikako ne može reć :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

zorro

Citat: Suki  u Kolovoz 24, 2018, 09:44:48
...dok god stalno po tim i takvim gudurama voziš ovakav motor, zapadaš, padaš i prevrćeš se :tongue: za mene si vonabiĆ :P.

..e ko te ebe  :P ..neš viđet video   :smijeh: 
..izdrži još malo dok dojde DR-ić  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: