C3 pro Vs C4 pro

Autor Kraken, Siječanj 17, 2021, 16:53:26

« natrag - naprijed »

Kraken

Znaci dilema :) pojedinacno nabrojano o savkoj svasta. Meni je doslo vrijeme za promjenu (od ovig Mt Atoma sam oglusio skoro).

Lomim se izmedu njih 2, zanima me prije svega sto se tice buke i kvalitete komunikacije, pod komentarima za pojedinu kacigu ima svega pa me zanima netko tko je koristio obje.

Kada bi vi birali sto bi odabrali i zasto?

Naglasak, buka i komunikacija. V strom 650 standardni vizir.

Thnx
We are who we choose to be,
So be careful who you choose.

iviccaa

Promijeni prvo vizir, mene je ubijao standardni sa Shoei GT-Air, koja je poznata kao tiha kaciga.
Iako najvise ovisi kako ti kaciga sjedne i koliko ima lufta unutra.
Deblje spuzvice na obrazima cuda cine. [emoji6]

Ćoso

Imam C4 pro i (ok, zbog moje glave je) žao mi je što nisam uzeo c3 pro

zvenjak

preporučam hjc rpha 90.
imam i c3 pro.

Paf

                Neznam bili se mijesao,ali ja sam kupio ovu HJC,lagana je,nista ne cujes kad vozis,ne puse,ne magli,i super mi stoji na glavi,a ima original i za slusalice...ali i kosta dobro,mislim,bar za mene,dao sam 2.000 kn,bila je zadnji komad,a kostala je 4.800...neznam sta toliko kosta,ali meni je stvarno OK.
                                   

Kraken

Ok sad je trilema  :samaranje: moze netko obrazloziti, meni isto djeluje da ljudi nekako naginju vise prema c3 pro sto je to kod c4 sto toliko smeta? Kako se ova hjc uklapa u tu pricu? Jeli neka velika razlika hjc schuberth kada su ove kacige u pitanju? (Iskreno "zabole" me za marke) samo trazim konacno kacigu s ok komunikacijom gdje necu imati osjecaj da mi zuji u usima 2 dana nakon voznje...

Zena ima Shojku 1 i ok joj je. A ja sad izmedu ove 3 nemam pojma koja bi prevladala i zasto.
We are who we choose to be,
So be careful who you choose.

Paf

          Dalje nek objasne ovi iskusniji... ja sam samo nabacio da je ova HJC za mene ispa slucajno pun pogodak,koda i nije na glavi,a ima i vizir veliki,livo-desno,tako da je i velika preglednost...,nemora znaciti da se i tebi svidja... ;)

Osy

Godinama sam nosio Nolan jer sam bio uvjeren da mi samo taj kalup paše :samaranje: I onda sam jednom od prijatelja probao HJC. Razlikeeee drrastične u korist HJC. Kupio sam HJC RPHA i prezadovoljan sam...to je, ajmo reći, premium klasa tog proizvođača
Predlažem da prije kupovine bilo kojeg C-a prvo probaš HJC

Saxi

NOLAN i HJC su istog kalupa, tj za jajaste glave. Već 5 godina nosim HJC RPHA ST, tada je to bio super premium model, koji je pobedio znatno skuplje kacige u Mottorradovom testu, gde su učestvovali i Shoei, Schubert, Scorpion...
Međutim, na duge staze nisam odusevljen preterano jer je u toku vožnje počela da škripuca iznutra i da me iritira na dužim turama.
Za uloženo dobijeno, Nolan N85 nije imao tih zvukova, ni na početku, a ni na kraju korišćenja.

Black Betty

Vrlo diskutabilno,treba ići u butigu i isprobati koja ti naibolje stoji :vino:
Prepostavka je majka zajeba

Ćoso

Citat: Black Betty  u Siječanj 18, 2021, 08:16:02
Vrlo diskutabilno,treba ići u butigu i isprobati koja ti naibolje stoji :vino:
Upravo tako. Uzeti njih par u uži krug i isprobati

gianni

Vecina prednost daje C3 pro, C4 pro ima cudan kalup i teba probati  ;)
Meni se definitivno pokazalo bolje i prakticnije rijesenje na Shark evo one 2 od klasicnih flip up kaciga.
I dalje mislim da je integralna kaciga bolja od flip up.


Dadi

Ja mogu iz iskustva reći ako voziš ženu, a ista ima omanje 'zračne jastuke' ne uzimaj mat kacigu
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Stjepko


Struja

Na ovom youtube kanalu ima dosta testova i usporedbi sa mjerenjima pa baci oko.
Bez probe na glavi nije baš pametno kupit kacigu. Imao sam Shoei Multitec pa Neotec, pasale mi na glavu, sve 5. Shoei Neotec II mi ne odgovara, pritisak na čelu. Ista priča i sa Schuberth C4.
Na kraju sam uzeo HJC RPHA 90, bila na dobroj akciji. Za pare dobra kaciga, al meni bučnija od Shoeia i kvaliteta materijala je ispod, al naravno treba uzet u obzir da je bila u po cijene od Shoeia cca.

https://www.youtube.com/watch?v=Ll9qQxEC-3w