Mjesta koja ljudi ne doživljavaju....

Autor Josip-Sepp, Kolovoz 28, 2021, 17:33:55

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

.....a jebenica su zanimljiva  :thumbup:

evo kak je počelo

jedna skoro pa solo vožnja...žena i ja
njoj ionako svejedno kamo ćemo, a ja da smirim svoj OKP i dovršim nedovršene stvari i dam si mira
odlučujem odraditi "zaostatke"  :hm:

To su one stvari,mjesta i događaji pored koji proletimo motorom na desetine puta uz obećanja da ćemo jednom skrenuti ali to se NIKAD ne dogodi

Skoro nikad   ;)

Ja sam odlučio, nepokolebljivom odlukom obići barem dio
Na spisku imam desetine takvih mjesta, a u nedjelju smo obradili barem dio

Prvo su bile Baraćeve špilje


Ali prije Baraćevih špilja obavezno stajanje i slikanje u Veljunu



To mi treba da stvorim antifa background. Danas je jebeno fensi biti antifa,lgbt i obavezno posvojit kakvog migranta  :smijeh:
Ne do Bog da okineš kakav komentar na račun migranata ili da nedajBože pitaš koji je kurac hrvatska vojska radila u Afganistanu dvajest godina kad su se nakon prvog pucnja razbježali svi vrli Afgan borci  :buahaha:.....ili negdje u kakvom komentaru napisat da su njihovi vojnici pič**e i kukavice i da ih treba kastrirati a ne udomiti

Jebiga, ja brže tipkam nego kaj mislim pa tak da imam škakljivih komentara, pa onda radim protutežu s ponosnim antifašističkim nasljeđem našeg naroda
Da su partizani bježali od neprijatelja ko što to rade Afganistanci svi mi bi danas bili manjina u svojoj zemlji

Skrenuo sam s teme....dakle Baraćeve špilje  :thumbup:

Kome se, za Boga miloga da skretati s puta i deset kilometara voziti u brdo da bi vidio špilju ?
Čovjek si misli, jebo špilju, ako si bio u jednoj bio si u svima
Je, tak sam se i ja zavaravao ali onaj vrag mi u glavi nije dao mira.....a kaj ak' je drugačija od svih drugih ?
evo par slikica pa vi odlučite jel je ili nije.















Iskreno, mislim da karta ne vrijedi 75 kuna.
Ako vas je ovo napalilo da idete u pećinu onda odite u pećinski park Grabovača kraj Perušića,. Grabovača nije ljepša no lijepa je i dvostruko veća. A i skoro upola jeftinija. Preporučam Grabovaču  :thumbup:

Prostor oko Baraćevih špilja je lijepo uređen. No nema nikakvog popratnog sadržaja....NIČEGA
Jedino možeš popiti kavu sa onog aparata ali i to samo ako imaš kovanice....ne prima papirnate novčanice.

Vrućina je bila takva da kad sam izišao iz špilje odmah sam se vratio nazad
I tako par puta  :sunce:

A kad sam došao do motora i vidio da više nije u hladu neg na suncu krenula je suza :'(

Jedva sam dočekao krenuti dalje u Slunj

Josip-Sepp

Slunj je ono drugo mjesto koje svi izbjegavaju  :smijeh:

Rastoke vide svi, ali Slunj ?! Sumnjam
Podsjeća me na onu pjesumu Kawasaki 3P.....je li iko ikad bio u Karlovcu, ja jesam jesam jesam a ti ne
eto, ja sam bio u Slunju  :)

Hrpu puta sam prelazeći preko onog poznatog mosta bacio pogled u lijevo i vidio ostatke onog starog grada na vrhu brežuljka
Ovaj put sam ga odlučio obići

Dakle, vraćajući se iz smjera juga, čim prođeš centar grada skreneš desno.
Normalno, nakon par deetaka metara tabla "Samo za stanare"
S obzirom da nisam beskućnik i ja sam stanar.......negdje......... tumačim da smijem proći.

Prolazimo uskom ali lijepom i friško asfaltiranom cestom i nakon par sto metara se spuštamo do rijeke. I to rijeke prilično ozbiljnog izgleda, toliko ozbiljne da ne možeš vjerovati da izvire samo kilometar-dva dalje.  :ooda:

Slunjčica prekrasna, dvorac lijep, pogled na sve strane fantastičan
Kontemplativno
















Cijela atmosfera djeluje na mene smirujuće tako da sam manje iritantan nego inače...Žena se čak i nasmijala par puta  :bravo:

Ili je to bio samo grč facijalisa uzrokovan dignutim vizirom  :misli:

Sjedamo na motor penjemo se uz brdo, planiram stati i prošetati po onoj utvrdi ali......ALI...
Kad se popneš na brdo vidiš da je ta utvrda obnovljena samo sa riječne strane, nisam guglao ali vjerojatno se zove Potemkinova utvrda  :ebudale:
Prolazimo kaj fensi restorana Ambar gdje ne stajemo jer sam ozbiljno gladan i gledam se nažderati a ne uživati u hrani i zato idem na teletinu u jedan od restorana na izlazu/ulazu u grad

Je teletina je bila ukusna, no.....štono se kaže bio sam tamo tri puta, prvi,zadnji i nikad više

Zašto ?
Zato jer sam dva tjedna prije jeo fantastičnog odojka u konobi Tugurio kod Rovinja i još sam uvijek pod dojmom.

Krećemo dalje, u stvari nazad u Slunj pa onda popreko preko Primišlja prema Tounju
Hoću ženi pokazati fantastični mjesto kraj Mrežnice
Evo ovak je to trebalo izgledati







A nije ispalo nikako  :'(
Skupila ne neka gomila drogeraša sa šatorima i zakrčili sve  :butt:

Prvo smo naišli na TAxi stajalište usred ničega. I tu sam se toliko okretao jer nisam vjerovao očima da sam se skoro spičkao
Pa smo naletjeli na par sparkiranih autobusa......WTF ????? otkud i zašto tu toliko autobusa usred ničega ???
A onda kad smo prišli blizu imaš kaj i vidjeti, sve ograđeno, gomila zaštitara a u dolini bezbroj šatora
Nismo se ni zaustavljali da bi slikali to čudo samo smo produžili dalje  :P

Poslije sam došao do informacije da je neki Freak show festival i da je običaj da svake godine neki od klinaca učesnika pandrkne od droge

A jebi ga da sam znao ne bi ni išao tu jer je cesta živa patnja za voziti, skroz bezvezna.

No kakogod, za kratko vrijeme eto nas na kavi u Tounju.

Josip-Sepp

Tounj......treće mjesto koje smo posjetili a za koje ljude obično nije briga kad prolaze kroz njega  :bravo:

Svi obično stanu ispod starog dvokatnog mosta, malo slikaju, zapale koju i piče dalje.
Druga je opcija stati u birtiju na kružnom toku.

I to je Tounj  :thumbdown:

Tako svi misle ali nije tako.

Ma ni kilometar od tog mosta se nalazi izvor Tounjčice, kamenolom , stari Frankopanski most i par pećina.
Sve nekako povezano šetnicom.
Vidi se da je sirotinjski ali ima šarma.





U ovakvim situacijama ja se ponašam ko djete kad ga pustiš s lanca.....normalno da sam se napi vode sa izvora
Žena mi je rekla, nemoj usrat ćeš se. Ja sam rekao neću, misleći da se neću usrati, naravno da sam se nalio vodurine  :)
Rekao sam, viš kak je tu bistro, mulj i neke slinave alge su metar nizvodno. Jebi ga , kak je suša tak je i izgled Topunjčice malo ofucan.
Ali teba imati mašte i zamisliti je u punoj snazi....onda je fantastično.









Nakon toga, vrag mi nije dao mira pa sam se zavukao u pećinu. ORGOMNU pećinu
I visoku i dugačku i duboku. Iz nje također izlazi neka sirotica od rijeke ili potoka.
Pećina je fenomenalna, toliko sam duboko zašao unutra da više nisam čuo ženu kak galami i viče da ne idem predaleko.
Kad se ispraznio mobitel, izišao sam van da ne ostanem bez svjetla.

Toliko sam očaran, da ću se sigurno vratiti sa boljom lampom i pogledati i ovu i ostale pećine oko Tounja.







Nekako mi se čini da smo se ovdje najduže zadržali, možda zato jer se već počelo mračiti.
Ali ovdje mi je svakako bilo najljepše i vraćam se opet.



Pičimo za Karlovac, pa umjesto starom karlovačkom mi idemo uz Kupu do Pisarovine pa doma.
Puno bolje.....nema kamera, nema gužve....milina  :thumbup:

KAd sam doma parkirao, pogledam ma vure a ono prosječna potrošnja 5,2 litre na sto....htio sam slikati
i dok sam ja našao mobitel, ode potrošnja sa 5,2 na 5,3
onda sam poslao sve u k...c i ugasio motor  :smijeh:

Stjepko


Bagy

Dobri prijedlozi, super priroda i mir...hm, možda jednom i stanem!  ;)  :thumbup:
mob: 095/573-6874

zare


Grba

Odlično  :thumbup:
Ja isto imam taj OKP da moram svaku sitnicu istražit 😊
Zanimljivost iz Slunja- Juraj Frankopan gazda Slunja išo barit trebu u susjednu varoš. Po putu mu se upalilo uho i on svrati kod lokalnog vrača. Ovaj mu razreže uvce i nalije škorpionov otrov na ranu. Naravno krepucno je i slunjski Frankopani ostaše bez mladunaca  :-\
098 737 604

Ćoso

[emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Pećine u Tounju  :thumbup: ..zabilježit ću ih..pa možda jednom skitnice odskitaju..obožavamo tražiti izvore i pećine.
BTW. ne sviđa mi se što često provlačiš nekakvo desničarenje ..antife..partizane i općenito dnevno politička sranja kroz  tak lijepe putopise. :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Josip-Sepp

Citat: zorro  u Kolovoz 28, 2021, 22:37:32
Pećine u Tounju  :thumbup: ..zabilježit ću ih..pa možda jednom skitnice odskitaju..obožavamo tražiti izvore i pećine.
BTW. ne sviđa mi se što često provlačiš nekakvo desničarenje ..antife..partizane i općenito dnevno politička sranja kroz  tak lijepe putopise. :bzvz:

evo ozbiljno  :thumbup:

znaš za onu ludu babu kaj je pišala po spomeniku u Veljunu, jel ?!
stanemo mi u Veljunu, prošećem ja oko spomenika a sa zadnje strane se netko usrao i ostavio gomilu rit papira



i sve ostalo je samo nadogradnja

ajd reci kako bi izgledalo da sam rekao, luda baba piša po spomeniku a sad se netko i usrao  :misli: pa sam to otjerao u svoj neki slijed misli

danas kad se svijet dijeli na dva ekstrema, mislim da imam pravo sprdati se sa oba jer ne pripadam ni jednom

sve je dakle, sarkazam, pretjerivanje, ismijavanje i, u krajnjem slučaju, cimanje da bi malo isprovocirao  ;)


Saxi

Sve mi se sviđa, I slike i predeli I tvoje impresije, super ste izlet napravili, šteta što te za klopu zajebase, ali uvek se može doći na popravni i jesti na drugom mestu dok se ponovo istražuje [emoji3059]

fatboy

Sepp...da te nema, trebalo bi te naći... :thumbup:

iviccaa

Super kao i uvijek. [emoji106]
Pisi i dalje.

Suki

:moto2:

098 9232180

Martin

Bravo Joža  :thumbup: :thumbup:

samo ti piši kako ti odgovara, to je sve zajebancija....a Zorro, stari žugeljaš, uvijek će naći nešto što nije njemu po volji (i on malo, malo obijavi neki spomenik "svojima" s petokraku)  :smijeh: :smijeh:

:beer: :beer:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)