Snoto.de CleandisC stitnik zadnjeg lancanika

Autor Fantom, Siječanj 16, 2022, 21:54:59

« natrag - naprijed »

Bagy

Navodno košta 50 Eura. Neka, obrisat ću ja felgu krpom... :smijeh:
mob: 095/573-6874

bajki


Fantom

Evo i recenzije o Snoto stitniku nakon malo preko 7000 km.
Pri samom montiranju plastika koja treba da zapne u osovini zadnjeg tocka (DL 1000) popucala kao da je od stakla.
Svabo koji proizvodi maksimalno arogantan. Mislim se ko te jbe. Nije mi se dalo vracati nazad i prepravim stezanje u osovini kao sto smo nekad radili sa tegovima u aftermarket trw volanima gumenim crijevom koja stezanjem matice super podnosi vibracije po kojim su poznati nasi motori.
Neki dan se vratio iz Bosne i vidim malo mi ovaj hepek kao polumjesec "lamprda". Rastavim i vidim da mu je vjerovatno makadam kad sam preko Risovca picio prema Bosanskoj Krupi dohakao na dijelu gdje se steze sarafom za drugi dio. Pokrpio nekako sa uzarenom zicom  natopio plastiku lemilicom i zameljao dvokomponentnim ljepilom. Valjda izdrzi do kraja sezone a onda cu naci nekoga da ovaj fio napravim od aluminija jer ova plastika vremenom postaje krhka jer gubi elasticnost kako stari.
A da radi svoj posao radi ! Koferi, felga i izduv nikada nisu bili cistiji odkada koristim scottoiler. Naravno ako zanemarimo prasinu makadama kog jos imam za zubima  :)

Fantom



Mrki

Zgodna stvar..

Ali kemičar u meni odmah pomisli da nisi morao to kupovati, napraviš od zaštite za fleksericu :)

Fantom

😁 Slicno razmisljamo. Meni je prvo neka aluminijska tava pala na pamet.  :smijeh:

agolac

To lik 3D printao....jebeno dobro naplatio...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Citat: agolac  u Kolovoz 01, 2022, 12:40:20
To lik 3D printao....jebeno dobro naplatio...

Da 3 d print al sa jebeno losom plastikom. Masivni dio koji ide na viljusku je ok.
Cijena je meni ok ali da se napravi da traje.

Saxi

Citat: Fantom  u Kolovoz 01, 2022, 12:56:32
Da 3 d print al sa jebeno losom plastikom. Masivni dio koji ide na viljusku je ok.
Cijena je meni ok ali da se napravi da traje.
Kako Bugi (bivši član sa foruma koji je vozio unikatnu staru 1000, a zadnje 2 godine Multistradu Enduro) godinama petlja i igra se sa 3D štampačem i svašta nešto korisno pravi od "igracaka" i za veliki i za malu decu, rešio je da se oproba i sa ovim gedžetom.
Fantom, moja je molba da nam kad ugrabis vremena detaljno izmeris sve delove, a onda bi on krenuo u realizaciju pravljenja, ako projekat uspe, kvalitetni gratis primerak išao bi tebi u znak zahvalnosti, a za ostale ko poželi mogu da računaju da za male pare dobiju kvalitetan deo [emoji123][emoji16]

Grba

098 737 604

Fantom

Citat: Saxi  u Rujan 04, 2022, 08:47:56
Kako Bugi (bivši član sa foruma koji je vozio unikatnu staru 1000, a zadnje 2 godine Multistradu Enduro) godinama petlja i igra se sa 3D štampačem i svašta nešto korisno pravi od "igracaka" i za veliki i za malu decu, rešio je da se oproba i sa ovim gedžetom.
Fantom, moja je molba da nam kad ugrabis vremena detaljno izmeris sve delove, a onda bi on krenuo u realizaciju pravljenja, ako projekat uspe, kvalitetni gratis primerak išao bi tebi u znak zahvalnosti, a za ostale ko poželi mogu da računaju da za male pare dobiju kvalitetan deo [emoji123][emoji16]

Izvini nisam bio na forumu jedno vrijeme. Kad uhvatim vremena skinem slikam i premjerim. Malo ce biti zajebano premjeriti ovaj polumjesec. Jel ima taj lik neku ideju kako da to premjerim ?
Pozdrav

Saxi

Ma nikakav problem, hteo ja da ti pustim PP ali zaboravio. Bugi se sad seli i u gužvi je velikoj pa je rekao da će se baciti na posao kasnije, da preseli sve i postavi svoju malu radionicu, a onda ću ti se javiti privatnom porukom i krećemo u akciju [emoji123][emoji41]

Fantom

Dogovoreno. Ovih dana cu ga skinuti i probati napraviti nacrt sa dimenzijama