putopis koji to baš i nije

Autor Josip-Sepp, Lipanj 23, 2022, 16:46:07

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

jebiga, ne znam razliku između običnog i moto putopisa pa zato eto par slika da putopis ispadne onako .....motoristički  :ooda:
čisto da mogu u birtiji prepričavati bajkerske storije  :smijeh:
U biti razlika između običnih putopiosa i moto-putopise je komfor.
U običnim putopisima ideš s  autom, klima na +18 i na kraju budeš prehlađen. Moto putopis je masu bolji, ideš s motorom, pa se dobro oznojiš i ućuftaš, tak da i kozama smrdiš.
Onda te obavezno oplahne neki pljusak, pa se još više usmrdiš a čak se i prehladiš.
Dakle, nikakve razlike nema doživio ti običan ili moto izlet, krajnji rezultat je isti...........budeš prehlađen




počelo u utorak, kaže žena, mogli bi zapaliti negdje sutra jer je praznik
wtf, opet praznik ???  :misli:
ustanem ja u srijedu ujutro rano i ko na svaki praznik koji pada na radni dan odem na misu.
Pretpostavljam da je praznik ozbiljan kad je u radni dan i da obavezno mora biti neka misa.
Dođem u crkvu a ono zajeb......nema nikog....ali se zato u mjesnoj zajednici niže crkve sastao SUBNOR, pa sam se samo premjestio dvaest metara niže



Vratim se doma............

u stvari kenjam :-D probudim se i odmah na kompjuter......čak i prije pišanja
da vidim kakvo bude vrijeme i kam bumo otišli. Vrijeme potencijalno OK ali s naznakama da bio nas moglo naguzit, no svejedno odlučujemo da idemo, kak bi rekla Anja Rupel, v daljave
Za ove mlađe koji misle da je svijet počeo postojati '90 i '00 i ne znaju tko je ona, Anja Ruepl je bila pjevačica Videoseksa, koji su bili uz Lačni Franz i Pepel in kri, jedna od najpoznatijih slovenskih grupa
i naravno imali su hit "Vozi me vlak v daljave"
Zato se podrazumjeva da kad sam rekao da idemo "v dalajve" da bumo opet išli v Slovenijo

mislim da mi je to bio drugi ili treći put u životu :-D

Ideja je bila ići malo prošetati (riječ planinarenje bi stvarno bilo pretenciozno) po kanjonu Vintgar pa onda malo po Bledu pa se javiti Damjanu i Svjetlani i otići do Ljubljane

Soteska Vintgar je zelo lepa in res bi ga moral obiskat vsak.
btw, slovenski prilično dobro razumijem ali loše govorim pa zato koristim svaku priliku za vježbanje  ;)

Ko što rekoh, Vintgar zaista treba vidjeti. Hodanje je toliko ne zahtjevno da ga je moguće obaviti u punoj moto opremi.

Evo par slikica da vam predoče ljepote koje su tamo

























samo će pravi šmekeri primijetiti veliku sličnost s našim hrvaškim Vražjim prolazom.
Dakle, dragi Slovenci i još draži Srbi jer vama je Vražji prolaz bliži od Vintgara  :) pridite in si oglejte naše naravne lepote  :bravo:

evo par starih slikica Vražjeg prolaza












Po ogledu Vintgarja  smo šli na kosilo v gostilno k Jurču, i klopa je fenomenalna a cijena još bolja
Domaći grah sa suhim mesom za nas dvoje i piva i još nekaj .... 16,20 eura
Čisto za usporedbu, skoro toliko smo platili dvije kave i sok od narandže na Bledu


Josip-Sepp

A onda smo otišli i prošetali po Bledu  :thumbup:
Pogledati stvari koje nismo mogli dok smo bili grupno. Jbga, kad si voziš u grupi, uvijek se nekom piša, pa je netko ostao bez cigareta i onda gledaš di bi ih kupio, pa je netko gladan....ko dječji izlet

Tako da smo ovaj put (nakon siguurno tri bezuspješna pokušaja) konačno ušli u Blejski grad  :ooda:
Karta je 13 eura i mogu komotno reći da ne vrijedi novaca. Ljubljanski stari grad je puno bolji i sadržajniji, a naš Trakošćan neću ni spominjati. Treba uvest kategoriju.....dobar k'o Trakošćan.











Onda je pala ona jebenica skupa kava  :)
Poslije sam vidio da je to bilo u Vili Prešeren i to prvi red do jezera, tak da u biti i nije tak skupo......moje isprike  :-X
Lagana šetnja po Blejsko lungo mare i to je to










Javljam se Damjanu i dogovaramo se konačno gdje bumo se našli, ili kak on veli "dobijemo se na...."
Kažem konačno jer sam pet puta upisivao lokaciju....prvo sim pa tam....od silne želje da udovolji, par put je mjenjao lokaciju  :smijeh:
Uglavnom, "dobili smo se" na Petrolu, bencinskoj i otišli do lokalnog izletišta Orle, Ljubljana
koje stvarno moram pohvaliti..........pizza je izvrsna, osoblje je toliko ljubazno da se pretvara kako razumije moj slovenski, objekt čak ima i osmatračnicu s koje je jako lijepo vidi Ljubljana
ima i mali zoološki vrt. Zelo lepo

Par slika, čist da vidite o čem se radi










obzirom da se dugo nismo vidjeli, vrijeme je jako brzo proteklo
Na kraju sam inzistirao da pogledam Damjanovu novu zanimaciju sad otkad nema motora i toliko sam bio šokiran da se nisam sjetio slikati.
Makar sam pratio cijeli proces pretvorbe i izrade i bio sam svo vrijeme u toku ostao sam šokiran koliko to dobro izgleda.
Najbolje da on sam stavi slike da i vi vidite.

Par sati kasnije, duboko u večer (skoro i noć) smo došli u ZG crknuti od umora ko pesi
Lijep dan

I za kraj, s obzirom da je njihov praznik, čestitam svim hrvatskim braniteljima iz 1941. dan antifašističke borbe  :vino:

Josip-Sepp

i ko na kakvom sastanku.....točka zadnja.....OSTALO

slike koje su tu zato kaj su mi drage, na primjer

a kad se vratim doma najdraže (i prvo) mi je zagnjavit mačka  :smijeh:
ime mu je Mačak i udomio sam ga prije 8 mjeseci
a kad ovako spava najdraže mi ga gnjaviti



ili recimo ovaj puž, taman smo se približavali kanjonu Vintgara kad sam ga ugledao
nisam ga htio sklanjati s ceste jer je bio uz sami rub i nisam misli da bi mogao stradat
no kad smo se vraćali već ga je netko nagazio  :huh:



doka sam čekao u redu za kupiti karte bacim pogled u kutiju u kojoj se skuplja lova za crveni križ
zanimljivo kaj je većina love kuna



a ovo je slika iz muzeja na kojoj, ako dobro povećate možete vidjeti da su Slovenci nekad upotrebljavali slavenske nazive za mjesece
npr. prosinec je januar, a traven je april tj. travanj



ovo je pak slika slavenske obitelji, iste ona koja je istisnula starosjedioce Bleda



itd itd





a ova slika mi je posebna jer me žena slikala,
čisto da ne bi rekli kak na mojim slikama nikad nema ljudi  :buahaha:


Grba

098 737 604

Black Betty

Fino i poučno kao i uvijek,kapa dolje :vino:
Prepostavka je majka zajeba

Bagy

mob: 095/573-6874

vego

Prvo hopni, pa reci skoč...

Suki

:moto2:

098 9232180

Saxi

Kralju svaka čast, super ti je putopis i slike, moć zapažanja i pero u tebe je kao i uvek bez premca, samo kad I češće pisao bio bih veseliji, svaka čast [emoji1635][emoji123][emoji41]

keko

..duhovito i i interesantno kao i uvijek od tebe  :beer:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Mrki

:bravo: odlično kao i uvijek..

[emoji106] za udomljenog mačora

Borko

Puno lipo, puno lipo! I imamo istu mačku, samo je moja serija bez pišulinca.

Martin

 :bzvz:





:smijeh: :smijeh:

malo kasnije....hoću reći dosta kasnije (u stilu našeg anđela čuvara Belog  O:-) )

nema se tu što dodati, niti hvaliti tvoje pisanje  :thumbup: :thumbup:

duhovito, lijepo sročeno (kao što reče Zare....on i ja tako izražavanje možemo samo sanjati)  :ebudale:

Daj se ti malo češće uhvati pera i uveseljavaj ovaj forumski puk  :beer:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Ćoso

Lajkam stil i izričaj [emoji1303][emoji1303][emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!