DL1000 karbonizacija plastika

Autor agolac, Studeni 02, 2022, 23:51:48

« natrag - naprijed »

Golileo

Ti si tome pristupio preozbiljno i prestudiozno!
Nisi ostavio mjesta da te uvjeravamo kako nećeš uspjeti!

agolac

Evo još jedan fora motorcycle part

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ovaj gore je s tim pred-impregniranim karbonom koji se naljepi ali kasnije mora u pećnicu... lik nije stavio dio gdje ide u pećnicu ali je napisao "curing"
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

VUCIBATINA

ček,ako kalup uzimaš s vanjske strane stare plastike(oklopa) onda će ti finalni produkt biti veći od originala za debljinu plastike koju si koristija za kalup.?

a što će biti s unutarnjom stranom, na kojoj su prihvati za kopče,vijke...


ja sam od stakloplastike napravija poprilično toga,cijeli kaić (mali čamac za slavonce)i nekakve blatobrane za prijateljevog gs-a, čamac je ispa bez greške al ti blatobrani su s pastom za odvajanje namazani,zatim je dan gelcoat(on ti služi da kad sve skineš unutarnja strana toga što radiš bude glatka i već obrađena,znači nema potrebe za kitanjem i špric kitom) i preko njih je iša sloj vune i poliester smole s utvrđivače.
ispalo odlično i ka original al kao što te pitam za debljinu materijala veće.
taj blatobran se nije veza za ništa drugo pa se to ni ne kuži al da je bila rječ o oklopima motora isti se nebi mogli spojiti jer bi svaki bio veći za debljinu stakloplastike
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Citat: agolac  u Studeni 03, 2022, 18:11:04
Doslovno ovako:

ufff..ne želim te obeshrabriti ..al to je jeben posao  :-\ ..malo pogriješiš i ode mast u propast ..tak da bih ti preporučio da za početak ipak uzmeš materijala jedno 2-3 puta više no što treba  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 03, 2022, 19:20:29
ček,ako kalup uzimaš s vanjske strane stare plastike(oklopa) onda će ti finalni produkt biti veći od originala za debljinu plastike koju si koristija za kalup.?

a što će biti s unutarnjom stranom, na kojoj su prihvati za kopče,vijke...


ja sam od stakloplastike napravija poprilično toga,cijeli kaić (mali čamac za slavonce)i nekakve blatobrane za prijateljevog gs-a, čamac je ispa bez greške al ti blatobrani su s pastom za odvajanje namazani,zatim je dan gelcoat(on ti služi da kad sve skineš unutarnja strana toga što radiš bude glatka i već obrađena,znači nema potrebe za kitanjem i špric kitom) i preko njih je iša sloj vune i poliester smole s utvrđivače.
ispalo odlično i ka original al kao što te pitam za debljinu materijala veće.
taj blatobran se nije veza za ništa drugo pa se to ni ne kuži al da je bila rječ o oklopima motora isti se nebi mogli spojiti jer bi svaki bio veći za debljinu stakloplastike
Ako napraviš kalup na osnovu originala onda je sve u mjeru  :thumbup:
u videu se sve vidi  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Citat: Osy  u Studeni 03, 2022, 18:05:42
Ako sam dobro shvatio, napraviti ćeš nove oplate od karbona :misli: Nikakvo ljepljenje karbonske folije :thumbup:
:buahaha: :ebudale:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 03, 2022, 19:20:29
ček,ako kalup uzimaš s vanjske strane stare plastike(oklopa) onda će ti finalni produkt biti veći od originala za debljinu plastike koju si koristija za kalup.?

a što će biti s unutarnjom stranom, na kojoj su prihvati za kopče,vijke...


ja sam od stakloplastike napravija poprilično toga,cijeli kaić (mali čamac za slavonce)i nekakve blatobrane za prijateljevog gs-a, čamac je ispa bez greške al ti blatobrani su s pastom za odvajanje namazani,zatim je dan gelcoat(on ti služi da kad sve skineš unutarnja strana toga što radiš bude glatka i već obrađena,znači nema potrebe za kitanjem i špric kitom) i preko njih je iša sloj vune i poliester smole s utvrđivače.
ispalo odlično i ka original al kao što te pitam za debljinu materijala veće.
taj blatobran se nije veza za ništa drugo pa se to ni ne kuži al da je bila rječ o oklopima motora isti se nebi mogli spojiti jer bi svaki bio veći za debljinu stakloplastike

Ovo šta je Zorro rekao, original plastike se koriste za vanjske dimenzije, debljine idu prema unutra, tako da nema greške ako je malo tanje, bitno da valjske dimenzije stanu kako treba. Ili ti tu vidiš problem koji ja nisam shvatio?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: zorro  u Studeni 03, 2022, 19:22:11
ufff..ne želim te obeshrabriti ..al to je jeben posao  :-\ ..malo pogriješiš i ode mast u propast ..tak da bih ti preporučio da za početak ipak uzmeš materijala jedno 2-3 puta više no što treba  :)

a je da,možda, ali fuck it, na videu izgleda jednostavno  :smijeh: :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Također, karbon fiber nije čelik, malo se miče i savija tako da par mm razlike u debljini ne vidim kao problem?
I nije krt kao možda stakloplastika?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Citat: agolac  u Studeni 03, 2022, 20:24:29
Također, karbon fiber nije čelik, malo se miče i savija tako da par mm razlike u debljini ne vidim kao problem?
I nije krt kao možda stakloplastika?

Mislim da ce biti jebeno dobro ako se naoruzas strpljenjem i naj veci posao je izrada kalupa.
Prijatelj je radio neke detalje na Dukcu. Strasno pedantan lik ispalo je fantazija, ali su mu kaze i otpale ruke polirajuci jer je htio visoki sjaj. Znam da mi je rekao da je dosta lakse raditi sa karbonom nego staklo plastikom. Duga je zima laganini  :thumbup:

Black Betty

Ja radio sa karbonom,kevlarom u kombinaciji,epoxi smola ,dobar kalup,dobar odvojivač, fino ispolirati i lakirati i nema greške....
Prepostavka je majka zajeba

zorro

Citat: Black Betty  u Studeni 11, 2022, 06:49:44
...dobar kalup,dobar odvojivač, fino ispolirati i lakirati i nema greške....
samo to  :misli:
:smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba