V-Strom 1000 L4-L7 [2014-2017]

Autor Mrki, Siječanj 19, 2018, 18:52:46

« natrag - naprijed »

Mrki

Suzuki DL 1000 V-Strom


Engine: Four stroke, 90°-V-twin, DOHC, 4 valves per cylinder.
Capacity: 1037 cc /  63.2 cu-in
Bore x Stroke: 100 x 66.0mm
Cooling System: Liquid cooled
Compression Ratio: 11.3:1
Lubrication: Wet sump
Oil capacity: (Overhaul) 3.5 Litres / 7.4 US pts /  6.2 Imp pts
Induction: Suzuki Fuel Injection
Ignition: Electronic ignition
Starting: Electric
Max Power: 73.9 kW / 99.2 hp / @ 8000 rpm
Max Torque: 103 Nm / 10.5 kgf-m / 76 lb-ft @ 4000 rpm
Clutch: Wet, multiple discs, hydraulic
Transmission: 6 Speed
Final Drive: Chain
Primary Reduction Ratio: 1.838 (57/31)
Final Reduction Ratio: 2.411 (41/17)
Frame: Aluminium, twin spar
Front Suspension: 40mm Inverted telescopic, coil spring, oil damped
Front Wheel Travel: 160 mm / 6.3 in
Rear Suspension: Link type, coil spring, oil damped
Rear Wheel Travel: 160 mm / 6.3 in
Front Brakes: 2 x 310 mm discs, 4 piston radial calipers, ABS
Rear Brakes: Single 265 mm disc, 2 piston caliper, ABS
Front Tyre: 110/80R19M/C 59V
Rear Tyre: 150/70R17M/C 69V
Rake: 25°
Trail: 109 mm / 4.3 in

Dimensions   
Length: 2285 mm / 89.96 in
Width: 865mm / 34.1in
Height: 1410 mm / 55.5 in
Wheelbase   : 1555 mm / 61.2 in
Ground Clearance: 165 mm / 6.5 in
Seat Height: 851 mm / 33.5 in
Wet Weight: 228 kg / 502.6 lbs
Fuel Capacity: 20 Litres / 5.3 US gal / 4.4 Imp gal
Average Consumption: 5.7 L/100 km / 17.4 km/l / 41 US mpg / 49 Imp mpg
Top Speed: 225 km/h / 140 mph









iviccaa

evo Motorradov test na 50.000 km

znam da je na njemackom, ali na dnu se vidi sto je i kad mijenjano,
a mozete koristiti i prevoditelj u Chromeu.

https://www.motorradonline.de/motorrad-dauertest/suzuki-v-strom-1000-dauertest-50000-kilometer.723056.html


Saxi

Posle testiranja raznih velikih, nakih i vakih motora, zahvaljujući mom prijatelju Bajkiju iz Osijeka došao sam u posed prelepe iljadarke 2014. godište sa 22000km na satu, koju je dodatno za ovu prikiku okitio Leo Vince auspuFom sa DB kilerom, tako da je osećaj grmnljavine izostao, a pozadi je bio Givi Trekker. Isprva sam motor vozio po slavonskim ravnicama, da se malo osetimo, pomazimo i bolje upoznamo, a kada su usledile fantastične krivine iza Đakova i po Papuku, padali smo iz krivine u krivinu, više sam leteo nego to sam se vozio, pali smo u zagrljaj jedno drugome i eto desila se ljubav na prvu krivinu  :-* Traction control je sve vreme bio podešen na dvojku, a od opanaka su bile fantastične Metzeler Tourance gume, napravio sam nekih 150 kilometara u cugu, a od same pomisli na fanatastičnu vožnju nas dvoje, osmeh mi se vrti kao roto reklama oko glave  :want:
Od 2009 vozim žeMskog Stroma, sa ABS-om, svašta sam tu modifikovao da bi meni odgovaralo (podigao u repu motor oko 3cm, napred stavio 4 klipna klješta i poboljšao kočenje, stavio prošireni enduro volan i podigao isti i približio ga sebi riserima, stavio krilca na originalni vizir čime sam smanjio neprijatne udare vetra,od opanaka šetam Pirelli Scorpion Trail 2 gume...). Uvek sam bio mišljenja da je mali idealna mera i da motor veće kubikaže može samo prečicom da me brže odvede u večna lovišta, pogotovo posle vožnje Multistrade Enduro 1200cc :-P
Odmah pošto sam zajahao zver i dupe smestio u sedlo, sam otkrio da se ovde sedi drugačije, a posle duže vožnje skapirao da je sedište na novoj 1000 tvrđe i manje udobno u odnosu na mog starom Smorića, a položaj sedenja malo agresivniji, noge su više savijene i povijene na dole što mi u početku nije preterano odgovaralo, ali sam se brzo navikao, e sad da li je bolje i udobnije, vako ili onako ne znam ni sam, jer sam toliko uzbuđen bio i adrenalin me tukao iz svih ćelija, tako da je sedište bilo pokriveno ekserima a u gaćama koprive ne verujem da bi me to omelo da uživam u ostatku potencijala i mogućnosti koje ova zver pruža  :thumbup:
Zaštita od vetra je ista kao i na malom, ali uz neki after market vizir kao i na većini ostalih mopeda stvar se dovodi do perfekcije za malo para, nisam se bavio podešavanjima vizira jer samm visok 186, a Bajki je nešto krupniji rekao bih i iste visine, tako da se time nisam preterano bavio.
Strom 1000 me oduševio svojom malom potrošnjom, posle zavrtanja gasa i ludovanja po putu i krivinama, stim da maksimalna brzina nije prelazila 130/135 na sat, kompjuter je pokazivao neverovatnih 5,1 ispada da je mali žedniji od velikog i da maltene imaju istu potrošnju  :ooda: Instrument tabla obiluje sa dosta informacija, kretanje tasterima sa leve strane je jednostavno i sam sat pregledan, pokazuje voltažu, brzinu, obrtaje, kilometre, trenutnu potrošnju i prosečnu potrošnju. Ja sam 'mator' biker i prednost dajem analognim satovima, međutim ovde je u pitanju kombinacija starog i novog uticaja, pa su pokazatelji i digitalni i analogni, u odnosu na malog mi se čini da su satovi za nijansu bliži a samim tim očitavanje podataka u toku vožnje iziskuje dodatno spuštanje glave na dole, doduše ni na malom po meni nisu u idealnom položaju, kao što je to na Africi novoj koja iako ima digitalnu tablu sve je jednostavno i jasno vidljivo. Od svih mi je Multistrada Enduro 1200cc sa svojim digitalnim satom i setom raznih podešavanja i satovima jako bliskim kormanu i spuštenim dole najnezahvalnija za korišćenje.
Ono što me posebno oduševilo na velikoj zveri je izuzetno, tih, blag, miran rad, po paljenju i puštanju motora u pogon nema jakih zvukova, vibracija, nervoze, osećaj je kao da sam na skuteru od 50cc, ali kad se krene u vožnju i krivine tada dolazi do erupcije, jer slakoćom koliko god jako ili slabo zavrnuo ručicu gasa, on momentalno dobija na snazi, a ubrzanja su m kao na nekoj zujki/sportaku, stim da motor niti se propinje, niti diže na zadnji, nema nervoze, sa lakoćom izvršava svaki zadatak, tako da je koncentracija na put i eventualne prepreke jedino na šta treba obratiti pažnju da ne dođe do karambola. Ima snage pregršt i ubrzava ludački iz maltene svih brzina, tako da iskusnom vozaču omogućava maskimalan užitak u brzoj vožnji bez bojazni da će točak ili motor uteći negde, meni je bilo prosto neverovatno koliko nigde nije bežao, zakovan za put u svim položajima sedenja i upravljanja, a na kraju dana sam bio ubeđen da ima i cornering ABS opciju tj asistenciju za kočenje u krivinama jer prilikom blagog kočenja u krivinama nije širio putanju.
Apropo kočnica, to je još jedan odlično odrađen segment koji uliva poverenje i pojačava osećaj zaletanja i rušenja motora pred krivinu, ja sam zbog navike i vožnje svog mališe navikao da uvek malo pipnem kočnicu i namestim motor pred ulazak u krivinu, ali ovde to nije potrebno jer on pada u zavoje i ispaljuje se kao raketa iz svake krivine, neverovatno moćan i siguran osećaj. Inače ja kočim uvek sa 2 prsta na prednjoj i blago po ptrebi stiskam i zadnju, ovde se baš oseti kočenje zadnjom za razliku od mog malog Smora, a prednju je dovoljno jednim prstem stiskati koliko grize i radi posao   :thumbup:
Šaltanje brzina ide kao u puter, fino i mekano kao na velikoj Trenerci, hodovi kratki, menjač precizan, jednostavno i lako sve. Jedini mekši i bolji menjač ima nova Afrika, za nijansu bolji ali u odnosu na malog ihaaj, bolji a da menjač na BMW-u i ne pominjem  :smijeh:
Prilikom testiranja Multistrade Enduro je Milanezi sišao smotora kao da je 3 grama kokaina šmrknuo i rekao uuu jebote pa nije ovo motor za mene, meni ne treba kurva nego svetica, a ovaj motor te stalno tera na još, e taj osećaj na 1000  je divno sređen, ne vuče te da divljaš, i zakucaš 200 na cajgeru nesvestan koliko prebrzo voziš, Stromče 1000 je po meni pun snage, koja je tu uvek na izvolite za vožnju po želji, ali te ne tera da zavrćeš gas do besvesti  :)
Da me neko pitao kako da mi podesi motor nisam siguran da bih mogao slakoćom da m objasnim, a kad sam seo i malko provozao ovu zver imao sam osećaj kao da je lično Rossi sa inženjerima sve utegao i dao mi da vozim, nemam zamerki ama baš nikakvih, a krivine  oštre ili otvorene kad krenu to je prava milina, orgazam koji traje dokle god krivine traju, topovski udari adrenalina koji te teraj na još i još i još vožnje, ne mogu pronaći reči kojima bih opisao osećaj oduševljenja, ali ću napomenuti da sam se vozeći sa društvom putevima Rvacke na kojima sam prvi put bio, bez oklevanja i sa lakoćom i dozom rezerve na raketi odleteo ispred svih u neku sasvim drugu dimenziju, a bili su tu i Afrika i GSA u igri pored još 2 mala Stroma koja su mučena štucala u oblaku dima
i prašine  :)
To je to, videćemo na duge staze dal su dečije bolesti sa starih 1000 rešene, sve ostalo je svetlosnu godinu naprednije i bolje  :)
Ovim putem se još jednom zahvaljujem svom velikom prijatelju Bajkiju na poverenju i ukazanoj časti što je omogućio jednom 'dečaku' da još jedan san ostvari i na javi  :-*
Od silnog uzbuđenja nisam stigao njegovo veličanstvo da slikam i sebe na njemu pa eto opet Bajkija na delu koji je ustupio fotke iz privatne arhive... divite se lepotanu  :)

Grba

Neka si ti njega izguštiro 👍
Fali mi taj osječaj za popizdit, brojim dane 😰
098 737 604

Ponti

Saxi, šta piješ ... ovako ga ni ja nisam nahvalio  :smijeh: :smijeh:

Mrki

Saxi odlična recenzija.. [emoji106]

Ponti kada bude prodavao svoj će staviti ovo u oglas.. :D

Suki

Bravo Saxi :thumbup: :gimme5:. Razumljivo mi je sve ovo što si napisao, obzirom da nisi vozio Africu :) :butt: :smijeh:.

:thumbup:
:moto2:

098 9232180

zare


agolac

Citat: zare  u Kolovoz 14, 2018, 23:14:11
Šta je stvarno tako dobar  ;)

Naravno da je. Bolji je samo stari model koji uz sve ovo ima i dušu  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Citat: Suki  u Kolovoz 14, 2018, 21:28:18
Bravo Saxi [emoji106] :gimme5:. Razumljivo mi je sve ovo što si napisao, obzirom da nisi vozio Africu :) :butt: :smijeh:.

[emoji106]
Ispravicemo i to, Afrikom sam oduševljen odavno, jedino je nisam probao lomiti po oštrim krivinama jer sam je vozio samo po gradu, a parku i nasipu, e taj deo kad odradim onda cu definitivno znati koji je sledeći motor, skupim brdo para i pravac u saloon, da sa društvom neku popijem [emoji39][emoji23]

agolac

Citat: Saxi  u Kolovoz 15, 2018, 00:23:06
Ispravicemo i to, Afrikom sam oduševljen odavno, jedino je nisam probao lomiti po oštrim krivinama jer sam je vozio samo po gradu, a parku i nasipu, e taj deo kad odradim onda cu definitivno znati koji je sledeći motor, skupim brdo para i pravac u saloon, da sa društvom neku popijem [emoji39][emoji23]

Hebeš motor bez dve spulje. To sve samo "zamjena" za pravu stvar. :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

branimir


fatboy


branimir

Htio sam pitati jel ovak dobro, mislim dva auspuha...

Ćoso