Održavanje kacige

Autor Danijel 23, Svibanj 01, 2018, 20:46:20

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Moli bi Admina da izreže iz dnevne teme pitanje Fata i naše odgovore vezano za maglenje vizira i naočala. A u nastavku imam ja jedno pitanje. Kako skidate leteću gamad sa vizira kacige pogotovo kad ste na putu i nemate kraj sebe hrpu kemikalija, šmirl papira, mašinu za poliranje i mini-waš?

Ćoso

Jednostavno uzmeš finu krpicu i sredstvo za skidanje mušica (obično je u maloj bočici s raspršivačem).
To sredstvo se šprica na krpu, a ne direktno na vizir/kacigu.


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

branimir

Namočeni wc papir ostavljen na viziru 10 min čini čuda ako nema ničeg tehnološki superiornijeg

Danijel 23

Ovako ja radim. Namočenim u toplu vodu toaletni papir i nakon pol sata isperem...eventualno još lagano na ruku prstohvat sapuna i sa dlanom "oribam" preostalu gamad. Uvijek ispadne vrhunski i neštetim vizir. Na kraju priče špricnem lagano sa tekurčinom protiv kapljica kiše.





Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Ponti

Citat: branimir  u Svibanj 01, 2018, 20:50:12
Namočeni wc papir ostavljen na viziru 10 min čini čuda ako nema ničeg tehnološki superiornijeg

Tako je ... dosta je i 5 minuta, na svakoj pumpi se to može napraviti  :)

Danijel 23

Citat: Ćoso  u Svibanj 01, 2018, 20:49:49
Jednostavno uzmeš finu krpicu i sredstvo za skidanje mušica (obično je u maloj bočici s raspršivačem).
To sredstvo se šprica na krpu, a ne direktno na vizir/kacigu.


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !
Daj sliku tog malog (50-75 ml) spreja.

tibertov

Pljunem i obrisem rukavom. Kakvi sprejici, krpice, pa nismo hipsteri :smijeh:

agolac

Citat: tibertov  u Svibanj 01, 2018, 21:14:15
Pljunem i obrisem rukavom. Kakvi sprejici, krpice, pa nismo hipsteri :smijeh:

Tako i ja. Obično nemam nikakvog papira  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: tibertov  u Svibanj 01, 2018, 21:14:15
Pljunem i obrisem rukavom. Kakvi sprejici, krpice, pa nismo hipsteri :smijeh:
Možeš jer imaš....zato svaku sezonu i imaš novu kacigu.  ;)

tibertov

Ovu ne budem mjenjao tako skoro jer je jako udobna.

iviccaa

Ja uvijek imam one Lidl maramice za čišćenje naočala po džepovima, ruksaku, topcaseu. Dobro obave posao.

Špoki

I ja ovo iz Lidla koristim,dosta dobro al treba paziti da su novije jer ako su stare izgube vlažnost i onda umjesto da fino obrišeš lagano grebe jer je suho. Al svakako se do sad pokazalo kao ok.
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Suki

Ako sam doma onda vlažnom maramicom za dječje guze prebrišem i odmah prije nego se osuši obrišem suhim papirnatim ubrusom.
Ako sam na putu, običnu papirnatu maramicu malo smočim, obrišem i suhom maramicom završim.
:moto2:

098 9232180

zare

Citat: tibertov  u Svibanj 01, 2018, 21:14:15
Pljunem i obrisem rukavom. Kakvi sprejici, krpice, pa nismo hipsteri :smijeh:
:thumbup:
Otprilike tako i ja radim, na putovanju svaki drugi - treci dan (kad po mraku vise nista ne vidim  :)) smocim wc papir i obrisem vizir, bez namakanja, sprejeva i sl
kaciga mi traje vec 50 - 60 tkm i nema nikakvih problema

Ponti

Citat: zare  u Svibanj 01, 2018, 21:48:43
:thumbup:
Otprilike tako i ja radim, na putovanju svaki drugi - treci dan (kad po mraku vise nista ne vidim  :)) smocim wc papir i obrisem vizir, bez namakanja, sprejeva i sl
kaciga mi traje vec 50 - 60 tkm i nema nikakvih problema

Tako sam i ja dok jednom nisam izgrebao vizir s nogicama nekog većeg bumbara kojeg sam pogodio. Nogice su ostale na viziru, a nisam znao da su tako tvrde ili je bumbar možda imao protezu, ne znam. Uglavnom, uništio sam vizir i novi bi koštao 50-tak €, tako je išla nova kaciga. Od tada samo namočim tariguz na benzinskoj i nakon par minuta sve ide dolje bez greške.
Sprejeve ne koristim, nema mjesta u bočnim :)