BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

Suki

Citat: Mrki  u Svibanj 03, 2019, 21:43:39
Ja možda 4km..
Tako da se ne sekiraj nisi najgori od sve dece :)

...zadovoljan sam kako je sezona počela :ooda:, a ako se ostvari planirano biti će najbolja do sada :-*...
:moto2:

098 9232180

Mrki

Citat: Suki  u Svibanj 04, 2019, 07:20:55
...zadovoljan sam kako je sezona počela :ooda:, a ako se ostvari planirano biti će najbolja do sada :-*...
Dobro i?

Suki

:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: zorro  u Svibanj 03, 2019, 23:33:59
Koliko god da sam napravio..napravio sam s guštom..i sa svojom lovom  :thumbup:
..nisam nikog žicao  :novac:  ili nabijao kilometre da bi se preseravao  :bzvz:

:ooda:  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Ćoso

Copy/Paste maila koji sam dobio od BMW-aša


"U zadnjem broju MO-a je izašla obavijest da je prošle godine ( od Veljače do Srpnja 2018) ukupno 13 500 motocikla pogođeno problemom da im možda počnu pucati žbice na felgama.

Ja sam čuo za 2-3 takva slučaja kod nas a sada zvanično imamo i opoziv od BMW-a.

Znači koristilo se neko novo sredstvo za podmazivanje žbica i postoji mogućnost da su zbog toga premalo zategnute i naravno eto problema.

Nije za zanemariti jer ukupna sila svih žbica koje djeluju na glavčinu kotača iznosi preko jedne tone ali su one u ravnoteži ako sve štima.

Znači svi koji sada idu na servis a svakako su još pod garancijom, trebali bi provjeriti da li su njihovi motocikli na toj listi."


Moj se motor baš izradio u tom razdoblju (srećom imam 4 godine garanciju).

Da li ima negdje podatak koliko ih je napravljeno u 2018 (baš me zanima taj podatak)?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Danijel 23

 :huh: Na prvim vodenjacima su pucale glavčine/tamo gdje je konusna rupa za glavu žbice.......to su popravili...ali sada se sila znači prenjela na žbice i one pucaju. Ma riješi će to BMW!  :thumbup:

Ponti

Citat: Danijel 23  u Svibanj 04, 2019, 08:56:05
:huh: Na prvim vodenjacima su pucale glavčine/tamo gdje je konusna rupa za glavu žbice.......to su popravili...ali sada se sila znači prenjela na žbice i one pucaju. Ma riješi će to BMW!  :thumbup:

Naravno da će riješiti .... koliko košta morali bi se ispričavati jednom tjedno barem godinu dana + neki poklončić tipa šilterica bmw ili privjesak za ključeve :)
Zamisli vozim se iza njega, pukne žbica, odleti i ravno pogodi u moj prekrasni far somare :smijeh:

iviccaa

Citat: Ćoso  u Svibanj 04, 2019, 08:38:12
Da li ima negdje podatak koliko ih je napravljeno u 2018 (baš me zanima taj podatak)?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
https://www.motorradonline.de/ratgeber/herstellerbilanzen-2018-so-viele-motorraeder-wurden-verkauft/



R1200 + R1250 GS/GSA = 51.000 kom

agolac

Pa ima li nešto što ne puca na tim beemvejima  :smijeh: :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko


Ćoso

Citat: iviccaa  u Svibanj 04, 2019, 10:02:20
https://www.motorradonline.de/ratgeber/herstellerbilanzen-2018-so-viele-motorraeder-wurden-verkauft/



R1200 + R1250 GS/GSA = 51.000 kom
Hvala.

Gle, činjenica je da se od tolike količine motora i dogodi pokoja pogreška...međutim oni će u garanciji pregledati/zamijeniti po potrebi (na više od 20% motora od te godine) taj nedostatak. "Za te pare" i trebaju.

Iz osobnog iskustva (ja ne skačem s motorom po rupama i, iako imam Adventure model, koristim motor 95% na cesti) mogu reći da je taj motor fakat super i da prašta neke pogreške koje s motorima prije 15 godina nisu bile "oprostive".

...16 K km zadovoljstva u ovih godinu dana i sve više i više otkrivam(o) ljepotu putovanja...moja žena se nekada grčevito držala za motor...danas tipka poruke


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

SirOliver

Citat: Ćoso  u Svibanj 04, 2019, 12:14:15
Hvala.

Gle, činjenica je da se od tolike količine motora i dogodi pokoja pogreška...međutim oni će u garanciji pregledati/zamijeniti po potrebi (na više od 20% motora od te godine) taj nedostatak. "Za te pare" i trebaju.

Iz osobnog iskustva (ja ne skačem s motorom po rupama i, iako imam Adventure model, koristim motor 95% na cesti) mogu reći da je taj motor fakat super i da prašta neke pogreške koje s motorima prije 15 godina nisu bile "oprostive".

...16 K km zadovoljstva u ovih godinu dana i sve više i više otkrivam(o) ljepotu putovanja...moja žena se nekada grčevito držala za motor...danas tipka poruke


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

bravo Krešo  :thumbup:
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

iviccaa

Citat: Ćoso  u Svibanj 04, 2019, 12:14:15
Hvala.

Gle, činjenica je da se od tolike količine motora i dogodi pokoja pogreška...međutim oni će u garanciji pregledati/zamijeniti po potrebi (na više od 20% motora od te godine) taj nedostatak. "Za te pare" i trebaju.

Iz osobnog iskustva (ja ne skačem s motorom po rupama i, iako imam Adventure model, koristim motor 95% na cesti) mogu reći da je taj motor fakat super i da prašta neke pogreške koje s motorima prije 15 godina nisu bile "oprostive".

...16 K km zadovoljstva u ovih godinu dana i sve više i više otkrivam(o) ljepotu putovanja...moja žena se nekada grčevito držala za motor...danas tipka poruke


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Dalo bi se o tome raspravljati: ako se dogodi greška na novoj tehnologiji koji oni kao premium proizvođač uvode u nove modele i oni te greške ispravljaju (jer su premium) - to mi je ok.
Želiš voziti najnovije, budi spreman da ti testiraš tu tehnologiju. Ako se nešto dogodi - BMW će pokriti trošak. Sve super.

Ali ako se zbog tog uvođenja nove tehnologije i probijanja proračuna na projektu počne štediti na drugim, mnogo jednostavnijim tehničkim sklopovima - e onda bi ja kao kupac
bio jako ljut. Mehanika motocikla je davno izmišljenja i provjerena, zna se što i kako funkcionira.

Problem današnje auto/moto industrije je taj što je vode manageri, bean counteri, a ne dobri inženjeri.
Najsmješnije mi je kad kažu da su to BMW inženjeri "zasrali"  ili da "nemaju pojma" :buahaha:
Yeah, right.  ;)

fatboy

Ćoso sjedi, 5!  :thumbup:

Danijel 23

Citat: Ćoso  u Svibanj 04, 2019, 12:14:15
Hvala.

Gle, činjenica je da se od tolike količine motora i dogodi pokoja pogreška...međutim oni će u garanciji pregledati/zamijeniti po potrebi (na više od 20% motora od te godine) taj nedostatak. "Za te pare" i trebaju.

Iz osobnog iskustva (ja ne skačem s motorom po rupama i, iako imam Adventure model, koristim motor 95% na cesti) mogu reći da je taj motor fakat super i da prašta neke pogreške koje s motorima prije 15 godina nisu bile "oprostive".

...16 K km zadovoljstva u ovih godinu dana i sve više i više otkrivam(o) ljepotu putovanja...moja žena se nekada grčevito držala za motor...danas tipka poruke


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
:bzvz: nema to veze sa motociklom, motocikl kao svaki drugi u tom rangu i tog datuma....... već sa tobom...
STARIŠ I PASIVAN SI!  :smijeh: