BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

gogs

Citat: branimir  u Veljača 09, 2018, 11:39:49
Ne slažem se.
Vozač auta je napravio katastrofalnu pogrešku s ozbiljnim posljedicama i bogu hvala ne nepopravljivim, ali...
Svako od nas ima roditelja ili klinca koji bi zbog nedovoljno iskustva ili starosti, s lošijom sposobnosti procjene i reakcija mogao istu takvu grešku mogao ponoviti.
Nemojte slučajno pomisliti da se bez grijeha pokušavam obrušiti na prebrze, jer malo vas je luđih/glupljih od mene, ali zbog takvih situacija upravo postoje ograničenja brzine da bi oni koji nisu krivi mogli spasiti ili umanjiti posljedice greške krivaca. U normalnom, pravičnom i pravednom sustavu bi vozač automobila bez problema dokazao podijeljenu odgovornost.
I sve to meni na štetu jednako kao i većini koji ovo čitaju.
Nemojte me zamrzit prije nego što promislite o pročitanom, a pravno potkovani su dobrodošli da daju pravičan, ne subjektivan osvrt...
Subjektivno bi mu se i ja naje.. majke...

Ha, gledaj ovo nije bilo baš tako brzo.

Lik ga je vozio u rasponu od 90-110 što za takvu cestu nije puno. U trenutku kad ga je skužio bio je na 100.....da je bio na 90 opet bi isto bilo. A mislim da je tu 90 dozvoljeno....nisam siguran.

Generalno, ni ja ne volim brzine koje prkose zakonima fizike ali ovo to nije bilo.

gogs

Citat: Mrki  u Veljača 09, 2018, 11:53:05
Neću komentirati šta se moglo i nije, nisam toliko iskusan.
Ali jedna stvar mi jako čudna, skoro nevjerojatna, to je jako nepregledno raskrižje (toliko nepregledno da treba ogledalo), u samo raskrižje se spušta prilazna cesta od nekog imanja (s lijeve strane), odmah nakon raskrižja je autobusna stanica (s desne strane, vidi se znak na snimci) ako nije već brzina smanjenja sa prometnim znakom zašto nije bar raskrižje označeno par sto metara prije..
Jasno je da nećeš ograničavati na otvorenoj cesti svako raskrižje, ali po meni ovo je trebalo biti i smanjenje brzine i oznaka raskrižja..

Koliko se sjećem od prije, ovo nije raskrižje. Ovo je izlaz iz dvorišta.

Ponti

Citat: branimir  u Veljača 09, 2018, 11:39:49
Ne slažem se.
Vozač auta je napravio katastrofalnu pogrešku s ozbiljnim posljedicama i bogu hvala ne nepopravljivim, ali...
Svako od nas ima roditelja ili klinca koji bi zbog nedovoljno iskustva ili starosti, s lošijom sposobnosti procjene i reakcija mogao istu takvu grešku mogao ponoviti.
Nemojte slučajno pomisliti da se bez grijeha pokušavam obrušiti na prebrze, jer malo vas je luđih/glupljih od mene, ali zbog takvih situacija upravo postoje ograničenja brzine da bi oni koji nisu krivi mogli spasiti ili umanjiti posljedice greške krivaca. U normalnom, pravičnom i pravednom sustavu bi vozač automobila bez problema dokazao podijeljenu odgovornost.
I sve to meni na štetu jednako kao i većini koji ovo čitaju.
Nemojte me zamrzit prije nego što promislite o pročitanom, a pravno potkovani su dobrodošli da daju pravičan, ne subjektivan osvrt...
Subjektivno bi mu se i ja naje.. majke...

Meni je auto oduzeo prednost i ja sam se spucao u njega. Vozio sam 90-100 kmh, u trenutku udara je bilo 70-80kmh. On je radnju napravio možda 15-20m ispred mene i samo sam stisao kočnicu i bum. Trag kočenja mi je bio 20-30 cm. Na vještačenju moje brzine ispalo je 37 kmh :smijeh: i ja sam tvrdio da nisam vozio brže od 50 koliko je ograničenje na tom mjestu. Tako je kompletna krivica bila vozača automobila.
Znam da sam vozio po ograničenju da možda i ne bi došlo do sudara, znam da sam i sam kriv za to sve skupa, ali jbg. s motorom se vozi, nije za šetnju. U svemu tome najvažnije je imati sreće. Tko nema sreće u životu, mislim onako generalno, za njega nije motor :)

branimir

Potpisujem...
Bolje se rodit bez quca, nego bez sreće...
Ako je sreće narast će...

Bagy

Citat: gogs  u Veljača 09, 2018, 11:56:49
Ha, gledaj ovo nije bilo baš tako brzo.

Lik ga je vozio u rasponu od 90-110 što za takvu cestu nije puno. U trenutku kad ga je skužio bio je na 100.....da je bio na 90 opet bi isto bilo. A mislim da je tu 90 dozvoljeno....nisam siguran.

Generalno, ni ja ne volim brzine koje prkose zakonima fizike ali ovo to nije bilo.

Bijaše to poprilična brzina s obzirom da se radi o zatvorenom zavoju. A nisu ni ta ogledala svemoguća. Kad je lik s autom stao i pogledao u ogledalo garant nije nikoga mogao vidjeti. Lik je dojurio sa stotkom a naši motori imaju poprilično usku siluetu. Jako zajebano raskršće...
mob: 095/573-6874

Suki

Citat: branimir  u Veljača 09, 2018, 12:13:48
Potpisujem...
Bolje se rodit bez quca, nego bez sreće...
Ako je sreće narast će...
:buahaha: :buahaha: :thumbup:
:moto2:

098 9232180

Milanezi

Citat: Black Betty  u Veljača 09, 2018, 07:18:20
....hm pogledao snimku,i tip vrlo lijepo i linearno vozi,vidi se da ima iskustva i znanja,nije išao brže od Stotke (možda malo al niš strašno),iznan 4 brzine nije dizao ,drži ga tamo di je naiživlji,a to što mu se desilo ,može se desit svakom,sad se može reč mogo je ovo ,mogo je ono,ja ču reč da je bio brži il sporiji nebi došlo do sudara...
Jbt, meni prvo upalo u oči da je ova kanta prešla 103 000 km i da se još uvek kotrlja  :smijeh:

lalegator

Sudar je jeziv! Imam dojam, kad bih ne daj Bože bio pretagonistom takovog događaja, da bih se prepolovio na pola zajedno s motorom...  :(
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

fatboy

Bećari, sad ću ja dosadan ponovit nešto opet.
Na stranu zakon, na stranu umijeće i znanje vožnje, mogućnosti motora i vozača, znakovi i ostalo.
MORAMO biti svjesni nekih nepobitnih činjenica - fizike i mehanike!  :misli:
100 na sat je za te dvije stvari ogromna brzina! To što motor to ide u leru ili što neko spušta koljeno na 250, ne mijenja ove stvari. Podijeljena krivica? Bolje to nego podijeljen fizički... :-X Udariš jebenu osu sa 80 km/h i naotekneš ko veliki...šta bi kad auto zvekneš?!? Čisto da ne seremo po spiki : zletel mi je!  :samaranje: Je, ali i mi čačkamo vraga...  :kuri:
Ovo smo mi svi generali nakon bitke... :bzvz:

Suki

...ma da je meni izletio ovako, ma ja bi ga digo na zadnji i samo prepolovio auto i laganini nastavio dalje. A onaj u autu nek si misli što mu se desilo. Eto to bi.
:moto2:

098 9232180

fatboy

Tog se nisam sjetio... :P :P :P :P :P

Renči

Svi mi možemo na cesti utjecati samo na sebe, a na druge jako teško!
C/P sa srednjeg :
Drugi dan kak sam krenul s motorom na posel,  imal sam po povratku s posla tvrdi susret sa bočnom strnom jedne Corse.
Gospođa su gledala prometni špigl, a ne lijevo i desno.
Rezime toga je da sam ja sav natučen i plav sa tri šava na lijevoj potkoljenici i da me boli sve osim kose, svi moguči ligamenti i tetive istegnuti, srećom bez prijeloma, motor bez pola prednjeg kraja , a ja još bez kompletnog odijela, koje je odradilo svoju zadaću, ali su ga cjelog srezali dok su mi namještali ovratnik i stavljali udlagu na lijevu nogu.
Kaciga je izgrebana i potrgani su  nosači vizira , ali je glava čitava.
To se desilo, neovisno što se nisam vozil brzo(40-50 km/h jer je inače na tom djelu nekoliko zavoja i cesta jako skliska) i što sam vidjel auto gdje stoji, i što sam imal sva svjetla upaljena( 6 prednjih) ali kad je krenula, nisam stigel ni kočnicu pipnut.
Tako da, drgi moji , čuvajte sa na cesti, koliko kod bili spremni na sve i svašta, uvijek ima onih, koji nisu na ništa spremni

Saxi

Citat: Milanezi  u Veljača 09, 2018, 12:56:21
Jbt, meni prvo upalo u oči da je ova kanta prešla 103 000 km i da se još uvek kotrlja  :smijeh:
Svako je krojač svoje sudbine, i niko nije nepogrešiv, poštuj propise, vozi se kap baba i veće su ti šanse da u ovakvim nesrećama bolje prodjes.
Sreća njegova da je kanta koju vozi imala ovoliko kilometara i da nije mogla brže, lepo je to Miki primetio [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Osy

Obojica ćete se nagledat repa takve kante na obroncima Krndije, kada dođete :ooda: :smijeh: :P

fatboy

Sta das nekome da vozi tvoj motor?!?  :misli: