BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

Milanezi

Citat: Danijel 23  u Svibanj 15, 2018, 21:42:21
Sinišin mulj, ful sintetik
:puke:
I ti svasta pišeš, bez nekog obrazloženja, kakav mulj...
Ulje je odlično ( katana ), sipam ga od prvog servisa,  motor ima sada 40 000 km..radi ko sat, salta se ko puter, ne trosi ga....


tibertov

Dobro je to ulje.

Saxi

Citat: Danijel 23  u Svibanj 15, 2018, 21:14:53
Zastupnik za RH je u okolici Samobora. Ako ti nije panika možemo ti nekako poslati. Uskoro ću i kod njih jer trebam nekog ulja, sprejeva za lanac i tekućine za pranje.
Imam jos do servisa a u petak očekujem Mirka i Slavka tj Zeljka i Belog koji mogu doneti ulja, mada ajd razmislicu I konsultovacu se ovde sa znalcima pa ćemo videti, svakako hvala na pomoći [emoji6]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Danijel 23

Citat: Milanezi  u Svibanj 15, 2018, 23:03:51
I ti svasta pišeš, bez nekog obrazloženja, kakav mulj...
Ulje je odlično ( katana ), sipam ga od prvog servisa,  motor ima sada 40 000 km..radi ko sat, salta se ko puter, ne trosi ga....
Na prva 3 servisa mi je stavljao polusintetiku Ipon 15.5. Sve super, mjenja se na svakih 6 tkm, šaltalo se bez greške, jedino što toga ulja nema baš za kupit....nije poularno kao Motul il Castrol da ka ima na svakom kiosku.  Da bi na zadnjem opozivu ulio Katanu jer to kakti preporuča Suzuki. Čemu takvo kvalitetno-full sintetika ulje u takvu vrstu niskoturažnih  motora sa intervalom mjenjanja od 6 tkm?

Danijel 23

Sada koristim Motula 5100, za nedaj bože ima ga svugdje za kupit, motor se šalta OK, tiše nego GS  :) i interval mi je 5 tkm,  a nekad i manje ovisno o početku sezone il nekog puta.

Ponti

Citat: Danijel 23  u Svibanj 16, 2018, 06:04:31
Sada koristim Motula 5100, za nedaj bože ima ga svugdje za kupit, motor se šalta OK, tiše nego GS  :) i interval mi je 5 tkm,  a nekad i manje ovisno o početku sezone il nekog puta.

Jel to o Vespi pričaš  :smijeh:

Danijel 23

Citat: Ponti  u Svibanj 16, 2018, 07:46:11
Jel to o Vespi pričaš  :smijeh:
Vespa ima long life zejtin!

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


tibertov

Najbolje je mineralno ulje 20w50  :vino:

Milanezi

Citat: Danijel 23  u Svibanj 16, 2018, 05:58:20
Na prva 3 servisa mi je stavljao polusintetiku Ipon 15.5. Sve super, mjenja se na svakih 6 tkm, šaltalo se bez greške, jedino što toga ulja nema baš za kupit....nije poularno kao Motul il Castrol da ka ima na svakom kiosku.  Da bi na zadnjem opozivu ulio Katanu jer to kakti preporuča Suzuki. Čemu takvo kvalitetno-full sintetika ulje u takvu vrstu niskoturažnih  motora sa intervalom mjenjanja od 6 tkm?
On na servisu moze da ti sipa šta hoće, verovatno šta ima trenutno na stanju ili sta mu se najvise isplati. Suzuki nigde ne daje koju vrstu ulja sipati već samo koje standarde ulje treba da zadovolji i ispoštuje. A to što Ipone nije popularno kao sada Motul ili kao Castrol pre 20 godina po meni je plus. Jer nije interesantno za plagiranje kao ta izvikanija ulja.

Ne mislim da je Strom niskoturažna mašina, jer se vrti preko 10 000 obrt. Možda ga ne voziš tako ali nije sigurno niskoturažan. Motoru je potrebna zastita i na 2000 obrt, a ne samo na visokim. I sa full sintetikom možeš produžiti interval zamene preko 6000 km slobodno. Jer ako bmw može na 10000 km sa mineralnim možeš i sa sintetičkim koje ima bolja svojstva. A mislim da je Suzuki i digao te servisne intervale za ulja.

Koristio sam i motul 5100, po meni neuporedivo sa katanom. I logicno jer bi njen ekvivalent bio motul 7100, a njega nisam probao.
Na kraju krajeva, svi smo razliciti i imamo razlicita iskustva. Ja sam samo preneo moja.

tibertov

Ja bi prije imao polusintetiku i promjenio je na 6tis nego sintetiku i mjenjao na 10 ili 12...

a to kaj dižu servisne intervale a motor isti je po meni bedasto.

Danijel 23

:)

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


keko

Citat: Danijel 23  u Svibanj 18, 2018, 15:26:44
:)

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Pašu si   :prrr:
:-* :kava:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

Znam...zato sam i fotko!  :)

Danijel 23

...

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Danijel 23

Hayabusa :)

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk