DL1000 Problemi s magnetima

Autor agolac, Kolovoz 25, 2019, 15:09:22

« natrag - naprijed »

Da li je netko od vas do sad imao problema s odljepljenim magnetima

Da
6 (27.3%)
Ne
16 (72.7%)

Ukupno Glasova: 22

Cypher

Ako je teorija ispravna, onda bi se to kod svakog dogodilo na otprilike istoj kilometraži ako uzmemo u obzir eksploataciju i servisne intervale. Ili ima primjeraka kojima se to još nije dogodilo[emoji848]

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


zorro

Citat: Cypher  u Kolovoz 10, 2023, 22:25:16Ako je teorija ispravna, onda bi se to kod svakog dogodilo na otprilike istoj kilometraži ako uzmemo u obzir eksploataciju i servisne intervale. Ili ima primjeraka kojima se to još nije dogodilo[emoji848]

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Blizu 80 000 je imao kad sam ga prodao i nikakvih naznaka tad nije bilo. Kod novog vlasnika ne znam što se dalje dešavalo i dali je imao ovih problema.
Al ok..davno smo ustanovili da je moj rađen u 1. smjeni, a dosta nekih poznatih u 2. i 3. (noćnoj) smjeni 😁
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Cypher

Eto, dilema riješena. Teorija ne valja. Ostaju stare prokušane metode o trajnosti magneta....bacanje graha i gatanje iz kave...ili ti ga...kako te dopadne[emoji23][emoji23]

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


agolac

Kaze lik da je Suzuki ljepilo napravljeno da izdrži u mineralnim uljima a većina nas stavlja neku sintetiku oolu sintetiku. Znači zavisi i koje ulje tko trpa u motor. Uglavnom teorija ima smisla jer je ljepilo očito loše i problem se ponavlja na puno motora.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Cypher

Citat: agolac  u Kolovoz 11, 2023, 08:35:43Kaze lik da je Suzuki ljepilo napravljeno da izdrži u mineralnim uljima a većina nas stavlja neku sintetiku oolu sintetiku. Znači zavisi i koje ulje tko trpa u motor. Uglavnom teorija ima smisla jer je ljepilo očito loše i problem se ponavlja na puno motora.
Znači kad bi se trpalo samo mineralno ulje to se ne bi događalo...ne vjerujem[emoji848]. Ako ulje zadovoljava API ili JASO standard koji je propisao Suzuki ne vidim problem. Jedino da se usporede dva motora. Jedan koji ima original magnet i drugi kojem se odlijepio. I da vlasnici kažu koje ulje trpaju. Inače, isto se događa i KLE-u. Ima ekipe koja u njega ne trpa polusintetiku pa se opet dogodi. Ja bih prije rekao da je problem u dizajnu magneta. KLE ima identičan.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


agolac

Dizajn magneta je definitivno glup, na svim novijim modelima je magnet u krug, od jednog komada...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Magneti zaljepljeni i uskoro nazad kod mene  :bravo:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Bravo Andrej a bravo i za Mireka  :vino:

Fantom

Citat: agolac  u Rujan 13, 2023, 14:33:36Magneti zaljepljeni i uskoro nazad kod mene  :bravo:


Bravo. Vidim lijepio ih je sa slicnim / ili istim ljepilom kao meni Albanac. Na moju incijativu i u utorima malo deblje ljepila da se teze pokrenu u stranu. Dizajn magneta i korpe im je uvijek bio naivno izveden znajuci kakve vibracije radi V2.

keko

Citat: agolac  u Rujan 13, 2023, 14:33:36Magneti zaljepljeni i uskoro nazad kod mene  :bravo:

.. profesionalno odrađeno  :thumbup:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Još jedan problem s magnetima. Motor je SV1000 od prijatelja, brat blizanac od DL1000, 27.000 km. Ako se netko pita kako toliko malo km na motoru koji se prestao prodavati u EU 2008, bilo je par primjeraka koji su se taljigali po salonima. Nećete vjerovati ali po knjižici vozila ovaj motor je registriran kasnije nego se uopće smio prodavati u EU...Nije muljaža na razini da je groblje jer stvarno izgleda nov nov, već neka muljaža s prodajama motora u zalihama. Pomakla su se dva magneta. Izgleda da je sve ok i radi kako treba dok su samo dva pomaknuta, no kad se  i treći pomakne onda više ne puni akumulator kako treba... Vjerujem da možemo zaključiti da su se magneti na ovim motorima počeli pomicati onaj dan kad je motor prvi put upaljen  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Nesto kao moj. Skoro kao nov, a pomaknuo 4 magneta na 32000. To je fakticki jedina mana tih agregata koji vas realno moze ostaviti u vukojebini. Korpa prolupa picis dalje. Nikad necu zaboraviti taj zvuk kad mi se ugasio pred Tiranom. U videu se tacno cuje kako su magneti poceli zveketati prilikom gasenja.
Od tog dana i manometar putuje ispod sica