Turska 2019

Autor Tintom, Ožujak 28, 2019, 10:57:37

« natrag - naprijed »

Tintom

Citat: Osy  u Ožujak 29, 2019, 16:33:44
Gdje si radio servis?

Kod Ivice Klinča sela.....

Osy


Dinko


Kada ideš od Izmira prema Canakkaleu prolaziš pokraj Troje pa možeš i to malo obići.... (iako je ljepši trojanski konj zapravu u Canakkaleu i to onaj iz filma)...

Ponti

Citat: Dinko  u Ožujak 30, 2019, 15:21:44
Kada ideš od Izmira prema Canakkaleu prolaziš pokraj Troje pa možeš i to malo obići.... (iako je ljepši trojanski konj zapravu u Canakkaleu i to onaj iz filma)...

Troja je kod Metkovića, ovo su laži i turističke zamke.   :buahaha:

Dinko

Citat: Ponti  u Ožujak 30, 2019, 16:19:12
Troja je kod Metkovića, ovo su laži i turističke zamke.   :buahaha:

Jaoo oprosti  :klanjase:

Obmanuše me jeftinim holivudskim trikovima....  :smijeh:

Ponti

Citat: Dinko  u Ožujak 30, 2019, 16:34:32
Jaoo oprosti  :klanjase:

Obmanuše me jeftinim holivudskim trikovima....  :smijeh:

Bio i ja tamo, pa znam.
Jesi vidio koliko je ta navodna Troja daleko od vode.... zna se da je Brad Pit u čas dotrčao do vrata Troje, a do ove bi trčao barem 2-3 sata, cijeli film bi trčao do grada. Zamisli koliko bi dana morali tegliti onog konja do vrata. Osim toga, tu Troju je našao neki njemački trgovac Šliman, a od kada trgovci nalaze izgubljene gradove? Pravu Troju kod Metkovića je našao pravi arheolog, doduše Meksikanac, ali nema veze, oni barem imaju iskustva s tim starim civilizacijama Maču piču i tako to.... aha trgovac je u pravu, kako da ne.
:smijeh: :smijeh:

beli

 :misli: meni je ova Metković Troja 'fejk' .... da su ušli u drvenim Mercedesovim kamionima ajde nekako ....
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Tintom

Vidim ja kam to sve vodi......Metković uvrštavam u rutu,da ne omanem orginal Troju  :ooda: :smijeh:

zander

Kako je krenulo zavrsices na Aljasci :ooda:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Pile

Ako se ide prema Antalya mozda ubacit Saklikent nacionalni park, setnja po kanjonu, spavanje u kampu u kuci na drvetu Gorge Club


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tintom

Neka ,neka ljudi svaka informacija je dobrodošla , a i poučna....jer za Metković ovo nisam znao  ;)

bansi

Ako kojim slučajem ideš u Alanyu uživat na Cleopatra dream beach, pješčanoj plaži dugoj 50km, onda na samom rubu Alanye imaš lijepu tvrđavu koja se počela gradit pr.n.e., a završena je mislim koliko me siječanje služi u 3.stoljeću n.e. jer su je kak se tada ratovalo svako malo tko je dolazio osvajat na pol razrušio tako da je zbog toga gradnja trajala tako dugo  ;)

Tintom

Citat: bansi  u Travanj 01, 2019, 07:59:22
Ako kojim slučajem ideš u Alanyu uživat na Cleopatra dream beach, pješčanoj plaži dugoj 50km, onda na samom rubu Alanye imaš lijepu tvrđavu koja se počela gradit pr.n.e., a završena je mislim koliko me siječanje služi u 3.stoljeću n.e. jer su je kak se tada ratovalo svako malo tko je dolazio osvajat na pol razrušio tako da je zbog toga gradnja trajala tako dugo  ;)

Prolazimo kroz taj grad al ak ću imati vremena navratiti ću,a možda je i draga mjesto ubacila u rutu jer stalno kombinira  :kava:

gogs

Citat: Ponti  u Ožujak 30, 2019, 17:48:01
Bio i ja tamo, pa znam.
Jesi vidio koliko je ta navodna Troja daleko od vode.... zna se da je Brad Pit u čas dotrčao do vrata Troje, a do ove bi trčao barem 2-3 sata, cijeli film bi trčao do grada. Zamisli koliko bi dana morali tegliti onog konja do vrata. Osim toga, tu Troju je našao neki njemački trgovac Šliman, a od kada trgovci nalaze izgubljene gradove? Pravu Troju kod Metkovića je našao pravi arheolog, doduše Meksikanac, ali nema veze, oni barem imaju iskustva s tim starim civilizacijama Maču piču i tako to.... aha trgovac je u pravu, kako da ne.
:smijeh: :smijeh:

:smijeh: :smijeh: :smijeh:   ...plačem

bansi

Citat: tintom  u Travanj 01, 2019, 08:07:44
Prolazimo kroz taj grad al ak ću imati vremena navratiti ću,a možda je i draga mjesto ubacila u rutu jer stalno kombinira  :kava:

Pa bila bi grjehota ne otići malo namočit guzu i otplivati pokoji metar ;)