Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Citat: Suki  u Svibanj 08, 2022, 15:00:39
Nakon dva seta Heidenau K60 Scout, spremne za montažu :thumbup:.
Michelin Anakee Adventure.
Greda je što ih nema u Hr pa se treba snalazit. Zadnja iz Rumunjske kupljena preko gume.com.hr, prednja iz Slovenije od Furlana.

Dimenzije za Stroma ima u Hr i jeftinije su (oko 300kn) od ovih za Africu.
Na prvi dodir vrlo mekana guma! Ovo mi je prvi set da ih motiram. Inače koje sam do sada skido, par setova spadaju u tvrđe gume. Made in Espagna.

VUCIBATINA

Doslo vrime minjanja guma.
Na stromu san uvik ima anakee2 i super mi je guma bila.kako ih nije bilo vise uzeti na gs san stavija
 Michelin touarenc i nisan bas zadovoljan, zmijice na cesti su bas izražene na njoj,trosi se brzo,skoro duplo brze nego anakee2 i bučna je u zavoju.

Sad razmisljan kakv je novi anakee adventure?

Troumim se između
Anakee adventure (najskuplja)
Dunlop trailmax mixtour (najjeftinija)
Mitas e-08

Jel se isplati dati 60 eura vise za anakee?

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Lipanj 02, 2023, 07:53:58Doslo vrime minjanja guma.
Na stromu san uvik ima anakee2 i super mi je guma bila.kako ih nije bilo vise uzeti na gs san stavija
 Michelin touarenc i nisan bas zadovoljan, zmijice na cesti su bas izražene na njoj,trosi se brzo,skoro duplo brze nego anakee2 i bučna je u zavoju.

Sad razmisljan kakv je novi anakee adventure?

Troumim se između
Anakee adventure (najskuplja)
Dunlop trailmax mixtour (najjeftinija)
Mitas e-08

Jel se isplati dati 60 eura vise za anakee?


Dunlop  :palac gore: ..ne zato što je naj jeftinija..neg je to dobra guma  :palac gore:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Najbolje ti ih je probati sve sam pa vidiš koja ti najviše paše. Probaj i Mitas jednu sezonu.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Anakee Adventure je meni jako sličan Anakee 2, prednja mi je na nekih 15000 i ne pokazuje znakove umora, zadnju sam morao promijeniti jer sam probušio pa nisam stigao testirati koliko bi izdržala, ali rekao bi da bi mogle biti kao A2 po kilometraži.
Ponašanje na asfaltu je isto, makadam ne vozim toliko da bi mogao reći kakva je.

vego

Ja se prije 5 dana vratio na Conti Road Attack III.
S Mitas Terra Force R sam napravio 8.000 km i mogle su još, ali sam jedva dočekao da mi stignu nove Conti i da ove bacim u smeće.
Govno od gume...svaki iole življi ulazak u zavoj osjećao sam trnce niz kičmu sve do jaja.  :thumbdown: za Mitas
Prvo hopni, pa reci skoč...

VUCIBATINA

Odluka pala,ajmo probati trailmax
Cita sam malo da je tiša i dugotrajnija od anakee a niko se ne zali da lose drzi.
Vrime ce pokazati
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Grba

Nitko neće malo van mainstrima pa probat Avon. Prva ugradnja na Triumpha i najprodavanija adventure guma u USA. Cijena osrednja. Ja sam 3 para odero,cca po 17 tkm
098 737 604

Bagy

Citat: Grba  u Lipanj 02, 2023, 17:38:59Nitko neće malo van mainstrima pa probat Avon. Prva ugradnja na Triumpha i najprodavanija adventure guma u USA. Cijena osrednja. Ja sam 3 para odero,cca po 17 tkm

Kad staviš Avon gume - motor ide k'o avion!😱
mob: 095/573-6874

fatboy

Ja kako se vozim, guma bitno da je napumpana...😔😔😔
Ali moram se osvrnut na Veginu izjavu o življem ulasku u zavoj...kad on kaze iole življi ulazak, to je za mene Moto GP ili otok Man... :smijeh:
Ako je on osjecao trnce, ja bih vjerojatno imao infarkt... :-\

keko

Citat: fatboy  u Lipanj 02, 2023, 21:26:49Ja kako se vozim, guma bitno da je napumpana...😔😔😔
Ali moram se osvrnut na Veginu izjavu o življem ulasku u zavoj...kad on kaze iole življi ulazak, to je za mene Moto GP ili otok Man... :smijeh:
Ako je on osjecao trnce, ja bih vjerojatno imao infarkt... :-\

:smijeh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Fantom

Trebam savjet za nove opanke. Trenutno na 2 setu Metzeler Tourance NEXT sa kojim sam pre zadovoljan nakon fabrickih Bridgestone.
Imam u planu neke makadamske ceste u BiH i Albaniji tako da bi trebao nesto 70/30 - 80/20. Zadnji put u pod Grmecu (Risovac) sam preminjivao svako skretanje jer mi je prednji tocak konstantno gubio podlogu tako da sam vozio ko po jajima.
Razmisljao sam o Mitas E07+ ali mozda bi vjerovatno pretjerao ako bi isao na 50/50 glede komfora (buke) i vozljivosti po zavojima ili se mozda varam  :huh: 
Bit ce tu dosta i autoputa kroz Svabiju 2200 km sveukupno tj dok se nedočepam Austrije.
Eto ako imate nekog favorita dobro mi je dosao svaki savjet jer ja za bolje od Tourance next i neznam.  :beer:

Grba

Citat: vego  u Lipanj 02, 2023, 15:00:48Ja se prije 5 dana vratio na Conti Road Attack III.
S Mitas Terra Force R sam napravio 8.000 km i mogle su još, ali sam jedva dočekao da mi stignu nove Conti i da ove bacim u smeće.
Govno od gume...svaki iole življi ulazak u zavoj osjećao sam trnce niz kičmu sve do jaja.  :thumbdown: za Mitas
Za koju godinu vračaš ti Mitasice samo da osjetiš "trnce niz kičmu sve do jaja"  :smijeh:
098 737 604

Bagy

Citat: Grba  u Lipanj 04, 2023, 16:20:39Za koju godinu vračaš ti Mitasice samo da osjetiš "trnce niz kičmu sve do jaja"  :smijeh:

A te trnce možeš osjetiti i s najboljom gumom na svijetu kad ti motor prokliže u zavoju na jebenim katranskim ispunama...
mob: 095/573-6874