Baltičko more

Autor Mrki, Kolovoz 28, 2019, 08:44:51

« natrag - naprijed »

HAL

To mi je bio najdosadniji put i kamp sa najviše komaraca u životu !

Mrki

Citat: HAL  u Kolovoz 29, 2019, 07:51:55
To mi je bio najdosadniji put i kamp sa najviše komaraca u životu !
Koji zemlja točno? Ili sve?

zubakis

Bija u Moldaviji i Ukraini. Neman nešto vele savjeta osim da su u Ukraini cest tragedija. Jedne od lošijih po kojim san ja vozija.  Moldavija mi je odlična. Lipa netaknuta.
Na Baltiku nisan bija, al postojala je želja ove godine. Spletom okolnosti nije se dogodilo.
Uglavnom pratim s zanimanjem  :ooda:

Struja

Citat: zander  u Kolovoz 28, 2019, 10:21:49
Bio ja tuda bas kada sam isao na Nordkap... ...uzasno dosadan put sve ravnica, nema krivina...to se odnosi na Estoniju Litvaniju i sve severno od Varsave...uzasno dosadno sa borovim ili jelovim sumama sa strane...ako ikako mozes da promenis plan puta i odes nekamo drugo...izbor je tvoj naravno

Talin je tipicno lucki grad i ne secam se icega vredno spomena...okupiran je Fincima koji tu kupuju tone alkohola za male pare i svercuju u Helsinki...
Istina, kranje neinteresantno, ceste dosadne, gradovi dosadni, vozacka kultura ajme.

Jedino koliko-toliko zanimljivo je bilo

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hill_of_Crosses

Iako to ja nisam dozivio kao vjersko mjesto, nego mi jevise licilo na otpad krizeva.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk


Osy

Živio ja 97 i 98 u Poljskoj i kupao se u Baltičkom moru kod Gdanska, ništa posebno, osim što nije ni upola slano kao naše ;) Eto informacije :) :smijeh: Imam negdje i sliku ako oš da je stavim :misli: ;)

Mrki

Citat: Osy  u Kolovoz 29, 2019, 10:30:27
Živio ja 97 i 98 u Poljskoj i kupao se u Baltičkom moru kod Gdanska, ništa posebno, osim što nije ni upola slano kao naše ;) Eto informacije :) :smijeh: Imam negdje i sliku ako oš da je stavim :misli: ;)
Nemoj molim te, dosta si ti stavio slika sebe u kupaćem na ovaj forum.. ostavi nešto za treći :)

iviccaa

i nisu neki pozitivni komentari....da ti to malo skratis i odes u Alpe?  :misli:

zander

Najiskrenije mislim da je ta tura los izbor, a kosta ...mnogo bolje rute se mogu napraviti sigurno...ali, o ukusima ne vredi raspravljati :thumbup:

Da ides za Norvesku recimo tuda bi mogao proci kao fol neku egzoticnu destinaciju u smisli medjustanica....i Finska je smor totalni, prosao sam kroz Finsku 1400km puta u dva dana sa dve krivine i to u naseljenom mestu  :ooda:...razmere pravolinijskih puteva su takve da se vide iz svemira.... promeni sve, recimo na Kiel , pa na trajekt za Oslo i idi na Atlantic road i u Bergen, pa Kristiansund, pa kuci.... mini tura po Norge i paseces na dupe od uzivancije....

Savet slusaj, uradi kako znas :) :) ;)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Citat: Mrki  u Kolovoz 29, 2019, 10:31:48
Nemoj molim te, dosta si ti stavio slika sebe u kupaćem na ovaj forum.. ostavi nešto za treći :)
:smijeh: :gimme5:

Mrki

Citat: gianni  u Kolovoz 28, 2019, 20:22:48
Za Bjelorusiju treba viza.
Vid stvarno.. [emoji106]

60e za jednu osobu ??? Biti će da ne vole turiste :)
Bjelorusija ispada..

Mrki

Citat: iviccaa  u Kolovoz 29, 2019, 10:40:06
i nisu neki pozitivni komentari....da ti to malo skratis i odes u Alpe?  :misli:
Nisu da..
Ali već izvadio putno osiguranje za zemlje do Estonije..

Mrki

Citat: zander  u Kolovoz 29, 2019, 12:35:06
Najiskrenije mislim da je ta tura los izbor, a kosta ...mnogo bolje rute se mogu napraviti sigurno...ali, o ukusima ne vredi raspravljati [emoji106]

Da ides za Norvesku recimo tuda bi mogao proci kao fol neku egzoticnu destinaciju u smisli medjustanica....i Finska je smor totalni, prosao sam kroz Finsku 1400km puta u dva dana sa dve krivine i to u naseljenom mestu  :ooda:...razmere pravolinijskih puteva su takve da se vide iz svemira.... promeni sve, recimo na Kiel , pa na trajekt za Oslo i idi na Atlantic road i u Bergen, pa Kristiansund, pa kuci.... mini tura po Norge i paseces na dupe od uzivancije....

Savet slusaj, uradi kako znas :) :) ;)
Nije to loše samo to što si nabrojao košta sigurno duplo od ovoga što ja planiram, i treba sigurni tjedan više da se pošteno obiđe..

zander

Do Kiela 2 dana autoputevima trajekt ne znam koliko je. Smestaj u Norge ima od 25 do koliko hoces...gorivo je 2E...kokakola 0,5l 2E a od litar 1,5 E ahaha....u Norge je 400km dnevno optimum...jos uvek je dan ceo dan...ima haita svuda moze to jeftino da kosta...da nisam isao varsava riga talin ne bih ti ovo savetovao... riga je lep grad ...ali nista posebno a i cene nisu male tamo EU je to...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Mrki

Ajmo još komentara za šta vidjeti u navedenim zemljama (osim Bjelorusije), sutra startam..

Grba

Okrug Rouge Estonija...
Malo na tripadvisor i sve vidiš
098 737 604