Nordkapp 2020

Autor Juma, Veljača 22, 2020, 11:10:15

« natrag - naprijed »

Juma

Pozdrav svim vikinzima.

Kolega s posla, prijatelj i ja mozgamo ove godine da bi odradili putovanje na Nordkapp u kolovozu. Imamo sad više dilema pa gledamo da prikupimo što više novijih informacija. Rekoh da ovdje objavim i postavim par pitanja jer će sigurno ekipa ovdje znati bolje nego mi.

Okvirno ideja nam je pokret iz Osijeka do Danske -> Švedska -> Norveška te povratak sa istočne strane Finska -> Estonija -> itd.
Okvirna routa link: shorturl.at/rtEK0

S obzirom da smo svi zaposleni najbitnija nam je organizacija vrememena. Trenutno nam je 1.8 datum koji bi mogao biti dan za pokret. Ocekivani datum povratka 21.8. To bi bilo 20 dana putovanja.

Svrha putovanja je naravno doći do Nordkappa i nazad ali ne pretjerivati u dnevnoj kilometraži. Mislite li da je to izvedivo u 20 dana?

Najviše želimo vidjeti Dansku, Švedsku i Norvešku.

S obzirom da nas do Danske niša ne privlaći... dali je moguće relativno jeftino riješiti prijevoz motora kombijem / kamionom / vlakom recimo do Berlina? Mi dođemo fino avionom sjednemo na stromiće i pićimo prema Danskoj. Time bi si skratili vrijeme (Ja bi iskreno radije odradio sve motorom ali ovi drugi se igraju s tom idejom).

Ako netko od ekipe je bio, jer imate okvirno koliko vas je put koštao. Ja racunam da bi to moglo bit 2k eura uključujići gorivo, smještaj, sve. Olakotno mi je što imam jednog bratica u Vetlandi u Švedskoj i drugog negdje u Norveškoj (moram provjerit) pa nam je tu nocenje free.
Ako imate neke preporuke smještaja po drzavama, be my guest i pejstajte ovdje. Nije nam cilj potrošit što više novca ;)

Racunam isto tako da bi svakako odradio servis motora + druge gume prije puta (za gume ce mi taman biti i vrijeme da promjenim).

Također predložite svoje rute koje bi bilo dobro odraditi.




beli

.... prilično jednostavno, mislim da je ova prva gotovo 90 %  'must see' ...  sretan put  ;)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

zander

Bio tamo 2011.
Moja ruta  je Bgd / Bratislava / Varsava / Riga / Talin / Helsinki /  Oulu / Inari  i na kraju Nordkap
Nazad  Alta / Lofoten / Narvik /  Moi rana / Oslo ? Malme /  Rostok / Berlin / Prag / Bgd

9600km

Danska nema nista specijalno Kopenhagen je pun u to vreme i cene su haos....slicno ko u Norveskoj...gde su cene za kucice iliti haite od 25 do 80e....cena je za celu kucicu ....
Gorivo je 2E u Norge, malo jeftinije okolo....
Finska je dosadna na mojih 1500km kroz nju, samo 4 krivine i to u gradu  :) i jedno 5/6 semafora....

Norveska je ludilo od prirode i susedne zemlje bih ja preskako svakako. samo Norge....Atlantic road, Trolstigen mozda Bergen,,, obavezno obici, mada je Atlantic malo zapadnije ali vredi...

20 dana je vise nego dovoljno...ja sam vozio do 500km po danu sto je ok...

Ogranicenje je u Norge 80 svuda i radari su i u tzv nedodjiji...postarka koju sam upoznao na pumpi ima rejon 300km sever jug...tako i policija...kazne su ne pitaj.....samo se klanjaj i budi pristojan ako ne daj boze do toga dodje jer su nemilosrdni....
Niko ne vozi brze, osim svedjana na motorima, jer je Norge bila njihova kolonija ranije i dozivljavaju Norge kao svoju zemlji i ne jebu policiju....

Hrana skupa, voda je pitka bilo gde , flase od pica plasticne vratis pa dobijes neku krunu nazad....

ima jos mnogo toga ....ah da ....dan je ceo dan u to vreme...na prozorima imaju zavesice koje namaknes da bude mrak..mozes se voziti u 1 AM i dan je...

Oprema zimska . bude i 6 7 C i pada kisa...tamo cesto pada kisa kao da nikad nije padala... a bude i 26c juzna polovina Norge...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

beli

Preikestolen - Geiranger - Trollstigen - Vevang (atlantierhavsveien) - Mo I Rana - The Articcircle Centre - Narvik - Alta - NORDKAPP  - Rovaniemi ....
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

zander

Ma tamo ne znas gde bi pre vozio...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

sasaa

Nadam se jednom nac vremena za to odvozit... zbilja svaka cast vama sta ste bili ili idete na takvu avanturu :)
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

beli

Citat: zander  u Veljača 22, 2020, 19:47:05
Ma tamo ne znas gde bi pre vozio...
... da, svakako Lofoten otoci prije Narvika kad se ide prema gore ...  trajektom na 'špic' pa za Narvik ...
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED