Majstorska cesta

Autor Josip-Sepp, Lipanj 09, 2020, 11:09:42

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

O Majstorskoj se cesti sve zna...........a tko nije bio bit će.........to je ziher  :thumbup:

Ovaj moj put je bilo malo drndavo, kiša je isprala tucanik, tako da si na jednom dijelu imao male vododerine a onda bi morao paziti jer bi bilo po 20 cm mekanog nanosa
sreća pa sam prije polaska gledao neki tutorijan na jutjubu pa sad vozim po makadamu ko McRae


Da počnem ispočetka....

Normalni ljudi nedjeljom roštiljaju, druže se s prijateljima,s rodbinom, uče svirati harfu ili idu na solfeđo.........normalni ljudi
Ja imam tu sreću pa sam jebeno naporan.
Toliko sam naporan da moje dvoje djece štede lovu da bi mi dali džeparac da se odem vikendom vozati okolo. Nekad ulove malo love a nekad, bogami i za cijeli vikend.
Ovo je bio neki polumršav tjedan tako da su skupili par sto kuna i dida im je dao tri litre supera za kosilicu.
Najdalje što sam s tim uspio otići je Majstorska cesta.
A da bi i klinci (i žena isto) imali koristi vratio sam se kasno u noć.

Skupilo se mrašavo (samo po broju mršavo ne i po kilama) društvo od nas dvojice, Pjero i ja, i ko nekad davno zaželjeli se makadama.
Nažalost, naš treći član je postao dopisni..........naš Beli je zapalio u Njemačku već godinu i po, kupio solidnog GS, naučio par fraza njemačkog i ne jebe nas ni 5%
Sve mu je jako "štresih"
Čak je naučio da se "g" na kraju ruiječi izgovara kao "h", fck, piše se zwanziG a čita cvanciH
jebemumater ja sam cijeli život gledajući partizanske filmove mislio da "ja wohl" znači razumijem

ja razvezao a slika nema

priprema u ZG i pobro planiranje rute i pronalaženje lokacija kamera
mislio sam ja ko Ćoso nabiti lanac na tablicu, ali mi još nije došlo iz Louisa ( na ovo ću se još vratiti poslije)
dakle, s obzirom na izostanak kamuflaže morali smo popamtiti rutu i kamere  ;)

rezultate ćemo vidjeti za mjesec do dva  :misli:

put je bio klasika.....Karlovac (jebiga ga toliko prolazim kroz KA da ga počinjem doživljavati kao predgrađe ZG) pa onda Slunj pa Korenica
onda ona prekrasna cesta do Gospića pa na Gračac i onda do Obrovca
U Obrovci je start onoga po što smo došli.......THE majstorska cesta ili DIE majstorska cesta
bitan je taj član THE ili DIE jer je cesta zbilja posebna



Krenemo mi uzbrdo a ono.........samo asfalt  :huh:
pa majkumu nismo zbog toga došli, ali srećom, kad se popnes negdje do izlaska tunela sv.Rok počinje makadam

Ko mali seljačići, impresionirani veličinom i važnošću ceste, stadali svakih par sto metra i lupali selfije  :ebudale:
Nakon petog puta smo prestajali silaziti s motora i derali onako uzkurac slike,
nakon 48 stajanja slikamo mi ko veliki, kad pogledam ja ispod sebe i vidim benzinsku na auto cesti..............sunce ti jebem..........pa jedva da smo se odmakli kilometar  :smijeh:

Onda se to slikanje malo prorijedilo   :bzvz:
Pa smo stali na jednom mjestu micali se džiipovima i ugledamo s desne strane u nekoj dragi dvije kućice
Tako da smo olučili vratit se do spomen ploče Winetoua pa skrenuli na taj puteljak da bi vidjeli te kućice izbliza.













U tu je bio malo gužvovito, zaista treba entuzijazna i optimizma da bi se to nazvalo putem.
No muškarčine kakve i jesmo, spuštamo se puteljkom i molimo Boga da ne pljusnemo
Ne zato kaj nam je žao motora nego nam je neugodnjak jer nas gleda dvajest ljudi  :buahaha:

Jedina veća neugodnost mi je bila ona na Vrdovu, kad me bilo frka da opadnem na onom mekanom dijelu kad se spuštalo od doma
Što bi reko Zorro, kru'te jebom spuštam je ja po mekanom šoderu a gleda me trijest ljudi.......tu da sam se izvrno, ja bi promijenio ime i zbrisao u neku zemlju koja ne izručuje ljude u Hrvatsku

Spustili li se mi u tu vrtaču........još nas i neki pas poganjao.........lijepo se parkirali pred tuđu privatnu kuću i krenuli naslikavat
Onako ........turistički ,.......bahato










Normalno da serem, još će mi netko i povjerovati, uglavnom zapalio Pjero pljugu a ja ušao u razgovor za postarijim gospodinom čija je jedna od te dvije kućice.
Došao je prije par dana sa stadom ovaca, utaborio se, ovce po planini a on, onako starački ubija vrijeme

Vjerujem da smo mu dobro došli za ubit vrijem isto ko i on nama.

BTW, kad se malo zalaufa sezona i broj turista, čovjek peče janjce svakodnevno..........to se mora otići probati
Ako ne drugačije ono s autom

S obzirom da je prošlo 15 sati i da smo skoro natašte morali smo krenuti dalje

Cesta je nadalje bila u.......onako......osrednje lošem stanju.........tako da smo morali stati još jednom da bi otpustili zadnje amortizere










Slijedeće stajanje je bio na nekoj lovačkoj čeki,
vrijedi stati
Jako lijepi vidik prema unutrašnjosti Like.





Mrtvi gladni sjedamo na stromove i idem nešt' jest.....ali stvarno poluludi od gladi
U glavi nam je slika nekog restorana između Gospića i Ličkog Osika, pa ga odlučimo potražiti.
Našli ga, u stvari nije restoran već hotel, nekao se zove a fasada onako roskasta
A ko ga jebe, nećemo suditi klopu po ružičastoja fasadi, naručujemo platu za dvoje i dok čekao mpretreasmo nedavne događaje i prisjećamo se starih

Većinom makadamske priče.........a najčešće one sa Žumberka u kojima smo bili s našim Belim
A legendarna je ona kad se Beli na Samoborskom trgu okretao pa zapeo za onaj mali poluloptasti stupić, ono malo govno što stavljaju da auti ne prolaze
Zapeo je nogom i izvrnuo se pred masu ljudi, tako mu je bilo neugodnjak da je nabrzak uspravio motor i nestao za sekundu
Mislim da je još danima nosio kacigu koliko mu je neugodno bilo.
E tak bi meni bilo da sam se izvrnuo na Vrdovu.

Evo i klope.......
Pjero ne skriva oduševljenje i čuđenje.....porcija je ogromna



STVARNO OGROMNA

A ogromno je bilo i čuđenje konobarice kad se vratila i vidjela da smo sve pojeli
Vjerujem da smo ušli u lokalne legende i priče, mislim da nama plaše malu djecu ono kao "nebudeš li dobar doće ona dva s motorima što žderu sve živo"
Nadam da će i ova priča eksponencijalno rasti i postati legenda o dva nezasitna nekrsta što pojedoše večeru a ni beštek ne poštedošje

Vidno raspoloženi, entuzijastiočno raspredamo i pokušavamo se sjetit gdje su kamere, pa krećemo prema Otoćcu. Žutoj lokvi pa Josipdolu i za ZG

I tu se opet spominjem majke i Louisu i njemačkoj efikasnosti
Evo ovako,
u petak 29.05. navečer naručujem lance i lokote i naravno dobivam tracking number
utorak 02.06. stiše obavjest krenula roba iz Hamburga i otišla u Regensburg
četvrtak 04.06 roba iz jednog skladišta u Regensburgu otišla u drugo............al opet u Regensburg
onda dolazi obavijest u subotu 06.06 da je paket otišao iz Regensburga ponovo za Hamburg

pa to da Hrvati naprave, cijeli bi nas svijet sprdao

Evo danas dobijam poruku,

Monday

08. June 2020
10:44 Local time  |  The shipment has been successfully delivered
Germany

pa gdje ste je isporučili majke vam ga nabijem ????

dakle, plan je............ako dobijem kaznu jbtčćmtr švabam da mi refundiraju.............majku im nesposobnu

i ovo odmorište iznad Brinja se više ne čini tako loše asfaltirano.........vjerovatno sfušali Štrabag ili neki slični germanofoni krkani




zorro

..kru te jebo ..pa past nije sramota   :thumbup:
..sramota je past, a bit LIJEN da se digneš  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

jedan sam od onih bikera koji su pali..oni koji nisu uskoro će  :thumbup: ..isto kao što ću i ja u neko skoro vrijeme biti u skupini koji su bili na majstorskoj..na žalost do sad nisam  :'(
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

:moto2:

098 9232180

Ćoso

Lijepo opisano...Majstorska je stvarno super

https://youtu.be/CvquUOMfylY

gogs


Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Josip-Sepp

Citat: zorro  u Lipanj 09, 2020, 11:20:44
..kru te jebo ..pa past nije sramota   :thumbup:
..sramota je past, a bit LIJEN da se digneš  ;)

normalno da nije sramota NORMALO past  :thumbup:
nema šume gdje nisam pljusnuo, kad te nitko ne vidi baš te briga

ali vidi ovo

parkiran mootor na laaaaganoj nizbrdici pred birtijom, i sad teško se meni odgurivat unazad
pa odlučim proć kroz grm na cestu
sranje je bilo što je iza grma bilo zidić, recimo 40cm visok.

a još je veće sranje što sam se izvrnuo u grm

u to je bio neugodnjak  :ebudale:

a da sam se izvrnuo na Vrdovu ošo bi s foruma i promijenio ime  :smijeh:

Stjepko


Grba

92/93 položaj Tulove grede... Majstorska cesta bila zajebana, čudo ljudi najebalo
098 737 604

Suki

Citat: Josip-Sepp  u Lipanj 09, 2020, 12:02:31
normalno da nije sramota NORMALO past  :thumbup:
nema šume gdje nisam pljusnuo, kad te nitko ne vidi baš te briga

ali vidi ovo

parkiran mootor na laaaaganoj nizbrdici pred birtijom, i sad teško se meni odgurivat unazad
pa odlučim proć kroz grm na cestu
sranje je bilo što je iza grma bilo zidić, recimo 40cm visok.

a još je veće sranje što sam se izvrnuo u grm

u to je bio neugodnjak  :ebudale:

a da sam se izvrnuo na Vrdovu ošo bi s foruma i promijenio ime  :smijeh:

:buahaha:
:moto2:

098 9232180

Mrki

Majstorski izvještaj nema šta  :)

[emoji106]

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk


zare

majstorski s majstorske  :thumbup:

Dadi

Dobar je ovaj naš putopisac Joso, ne grmi na njemce,Angela je "ispod tebe" :thumbup:  :thumbup:
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

gianni

Prosao majstorskom puno puta, evo par nesvakidasnjih :)