Apple upozorava da vibracije motocikla mogu oštetiti kameru iPhonea

Autor Ćoso, Rujan 14, 2021, 05:27:16

« natrag - naprijed »

Ćoso

Iz Applea preporučuju da korisnici ne postavljaju svoje iPhone uređaje na motocikl jer se vibracije mogu prenijeti preko upravljača i šasije vozila.


Apple je u petak objavio na svojoj stranici za podršku upozorenje koje se posebno tiče vozača motocikala. Naime, iz tvrtke navode da izlaganje iPhonea određenim frekvencijama vibracija, pogotovo onima koje stvaraju motori velikih snaga, može značajno oštetiti sustav kamera uređaja.

,,Izlaganje vašeg iPhonea vibracijama velike amplitude unutar određenih frekvencijskih raspona, posebno onih koje stvaraju motori velikih snaga u motociklima, može umanjiti performanse sustava kamere", objašnjava Apple.

Naime, kamere iPhonea s optičkom stabilizacijom slike (OIS) ili closed-loop autofokusom (AF), podložne su ovom oštećenju zbog upotrebe žiroskopa i/ili magnetskih senzora, koji se na iPhoneima nalaze od 6s i 6s Plus modela.

Iz Applea kažu da ako korisnici planiraju postaviti iPhone na skuter ili moped, preporučuju upotrebu nosača koji ima mogućnost smanjivanja vibracija, no svejedno navode da bi se trebala izbjeći dugotrajna redovita upotreba.

Tijekom godina bilo je više objava na forumima i društvenim mrežama o štetama nastalim postavljanjem iPhonea na motocikle, pa čak i brdske bicikle, no nije jasno zašto je Apple tek sad odlučio govoriti o ovom problemu...

"copy/paste":
https://www.bug.hr/apple/apple-upozorava-da-vibracije-motocikla-mogu-ostetiti-kameru-iphonea-23137


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Saxi

Svaki telefon može da se pokvari, apsolutno svaki, ali samo Appleovi se kvare na neverovatne načine ako ih pogrešno držite gubi se signal ako je temperatura viša ili beše niža ugasi se zaboravio sam šta je od ta dva pa ako ih stavite u zadnji džep može da se iskrivi a sada i ako ih koristite kao navigaciju na motoru ili bajsu može da mu crkne kamera, možda sam nešto i zaboravio, u svakom slučaju lepa zbirka neverovatnih gluposti za neverovatno skup uređaj. Krš treba izbegavati.

Osy

Citat: Saxi  u Rujan 14, 2021, 06:15:52
Svaki telefon može da se pokvari, apsolutno svaki, ali samo Appleovi se kvare na neverovatne načine ako ih pogrešno držite gubi se signal ako je temperatura viša ili beše niža ugasi se zaboravio sam šta je od ta dva pa ako ih stavite u zadnji džep može da se iskrivi a sada i ako ih koristite kao navigaciju na motoru ili bajsu može da mu crkne kamera, možda sam nešto i zaboravio, u svakom slučaju lepa zbirka neverovatnih gluposti za neverovatno skup uređaj. Krš treba izbegavati.
Suki, jes čuo :) Kakvih ti imaš problema po tom pitanju i da li imaš :misli:

Ćoso

Citat: Saxi  u Rujan 14, 2021, 06:15:52
Svaki telefon može da se pokvari, apsolutno svaki, ali samo Appleovi se kvare na neverovatne načine ako ih pogrešno držite gubi se signal ako je temperatura viša ili beše niža ugasi se zaboravio sam šta je od ta dva pa ako ih stavite u zadnji džep može da se iskrivi a sada i ako ih koristite kao navigaciju na motoru ili bajsu može da mu crkne kamera, možda sam nešto i zaboravio, u svakom slučaju lepa zbirka neverovatnih gluposti za neverovatno skup uređaj. Krš treba izbegavati.
Zamisli kombinaciju iPhone-a na GS-u [emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

keko

Citat: Ćoso  u Rujan 14, 2021, 06:39:14
Zamisli kombinaciju iPhone-a na GS-u [emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

.. :buahaha: :buahaha: :buahaha:

:gimme5: :beer:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Suki

Citat: Osy  u Rujan 14, 2021, 06:28:38
Suki, jes čuo :) Kakvih ti imaš problema po tom pitanju i da li imaš :misli:
Takav tekst bi trebao napisati svaki proizvođač mobitela jer niti jedan komercijalni smartphone nije pravljen za tu namjenu da bude izložen suncu, kiši, prašini, vibracijama, uključenom navigacijom uz istovremeno slušanje glazbe i punjenje baterije itd, itd....

Za sada nisam primjetio probleme.
:moto2:

098 9232180

zorro

Već dugo poznata stvar, a i pisalo se o tom. Definitvno se oštećuje senzor stabilnosti na kameri mobitela.
Zato treba izbjegavati nosače slične onima što Ćoso preporučuje..Gogs ima doba iskustva sa istim  :smijeh:
Najbolji nosač da je čvrst i siguran, a da ujedno dobro amortizira vibracije  je nešto ovako:

https://www.ebay.com/itm/143955822668?hash=item21846f884c:g:lkcAAOSw-JBgMns-

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Citat: Ćoso  u Rujan 14, 2021, 06:39:14
Zamisli kombinaciju iPhone-a na GS-u [emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
PropaSt sveta, totalna [emoji1787][emoji1787][emoji8]

Mrki

Ma to je nemoguće, jer to je najskuplji mobitel, a to znači da je najbolji i da se nekvari :D

Bagy

Citat: Mrki  u Rujan 14, 2021, 09:07:08
Ma to je nemoguće, jer to je najskuplji mobitel, a to znači da je najbolji i da se nekvari :D

Samo ako je najprodavaniji... ;)
mob: 095/573-6874

VUCIBATINA

Citat: Saxi  u Rujan 14, 2021, 06:15:52
Svaki telefon može da se pokvari, apsolutno svaki, ali samo Appleovi se kvare na neverovatne načine ako ih pogrešno držite gubi se signal ako je temperatura viša ili beše niža ugasi se zaboravio sam šta je od ta dva pa ako ih stavite u zadnji džep može da se iskrivi a sada i ako ih koristite kao navigaciju na motoru ili bajsu može da mu crkne kamera, možda sam nešto i zaboravio, u svakom slučaju lepa zbirka neverovatnih gluposti za neverovatno skup uređaj. Krš treba izbegavati.


samo za usporedbu nebuloza,
kupim prije 2 tjedna naoćale za sunce polarized u getaldusa (400kn). kaže žena sve top ,uv 100% zaštita ,plavkasto staklo odlično za vožnju i mekan gumeni okvir da mogu ugurati u kacigu...
cijena je koja je zbog okvira kaže jer je od gume a ka nije bile bi bliže 1000kn.

nakon 2 tjedna počeli se stvarati mjehuri po staklima, koda je zrak uša između stakla i polaroid navlake.
uzmem račun i lipo ja njih na garanciju nosim.
uzela ih žena ,gleda i kaže, poslati ću ih al nevjerijem da će vam priznati jer se ovo dogodi kad su previš izložene jakom suncu :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

prvo sam se 10 minuta smija ka budala u dućanu ja i svi što su bili unutra , onda sam joj reka nek mi da druče pa ću ubuduće ih nositi dok čitam knjigu u hladu :smijeh: :smijeh: :smijeh: :smijeh: :smijeh:

da naoćale za sunce koje odu u kurac ako su  izložene suncu, o krvi ti iz nosa!!!
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

keko

Citat: VUCIBATINA  u Rujan 14, 2021, 12:23:39

samo za usporedbu nebuloza,
kupim prije 2 tjedna naoćale za sunce polarized u getaldusa (400kn). kaže žena sve top ,uv 100% zaštita ,plavkasto staklo odlično za vožnju i mekan gumeni okvir da mogu ugurati u kacigu...
cijena je koja je zbog okvira kaže jer je od gume a ka nije bile bi bliže 1000kn.

nakon 2 tjedna počeli se stvarati mjehuri po staklima, koda je zrak uša između stakla i polaroid navlake.
uzmem račun i lipo ja njih na garanciju nosim.
uzela ih žena ,gleda i kaže, poslati ću ih al nevjerijem da će vam priznati jer se ovo dogodi kad su previš izložene jakom suncu :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

prvo sam se 10 minuta smija ka budala u dućanu ja i svi što su bili unutra , onda sam joj reka nek mi da druče pa ću ubuduće ih nositi dok čitam knjigu u hladu :smijeh: :smijeh: :smijeh: :smijeh: :smijeh:

da naoćale za sunce koje odu u kurac ako su  izložene suncu, o krvi ti iz nosa!!!

..omg, kaj sve ne čuješ od naših trgovaca 🧐
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

Citat: Ćoso  u Rujan 14, 2021, 06:39:14
Zamisli kombinaciju iPhone-a na GS-u [emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
Ti imaš i Iphone i GSa, a ja sam imao sve u jednom :ooda:. Zvao se Iphone 3GS :smijeh:.

Puko nosač u Albaniji i mob ostao visit na slušalicama :smijeh: :ooda:. Eno ga ladici, još je živ, samo se malo udebljo pod stare dane. Bit će da je baterija nabubrila :). Da vidim do kad će durat 🧨💣
:moto2:

098 9232180

keko

Citat: Suki  u Rujan 14, 2021, 14:39:43
Ti imaš i Iphone i GSa, a ja sam imao sve u jednom :ooda:. Zvao se Iphone 3GS :smijeh:.

Puko nosač u Albaniji i mob ostao visit na slušalicama :smijeh: :ooda:. Eno ga ladici, još je živ, samo se malo udebljo pod stare dane. Bit će da je baterija nabubrila :). Da vidim do kad će durat 🧨💣

..čekaj ti samo čekaj - dok se ne zapali, ne daj Bože
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎