Info za Gruziju.....

Autor Tintom, Siječanj 03, 2022, 11:14:05

« natrag - naprijed »

Tintom

Plan je ove godine ići u Gruziju.Neke znamenitosti po putu smo našli koje bi i posjetili, ali svaki savijet je dobro došao....

Uglavnom bi išli preko Istanbula,Ankare pa sjevernom Turskom uz Crno more do grada Batumija u Gruziji te dalje po Gruziji.....
Kroz Armeniju bi se najvjerojatnije vraćali, pa centralnom Turskom nazad.Opet bi svratili do Kapadokije itd.
U Gruziji smo našli ova mjesta za posjetiti:Batumi,Inguri dam,Martvili kanjon,Okatse kanjon,Prometheus špilja,Vardzia,spomenik rusko-gruzijskog prijateljstva.Gergeti Trinity crkva,Staljinov muzej te Abano pass na Kavkazu ako će biti moguće.

Evo ako imate kakve prijedloge ili savjete dobro su došli :ooda:


beli

Orbelian caravanserai .... Khor Virap svakako
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Ćoso

Citat: Tintom  u Siječanj 03, 2022, 11:14:05
Plan je ove godine ići u Gruziju.Neke znamenitosti po putu smo našli koje bi i posjetili, ali svaki savijet je dobro došao....

Uglavnom bi išli preko Istanbula,Ankare pa sjevernom Turskom uz Crno more do grada Batumija u Gruziji te dalje po Gruziji.....
Kroz Armeniju bi se najvjerojatnije vraćali, pa centralnom Turskom nazad.Opet bi svratili do Kapadokije itd.
U Gruziji smo našli ova mjesta za posjetiti:Batumi,Inguri dam,Martvili kanjon,Okatse kanjon,Prometheus špilja,Vardzia,spomenik rusko-gruzijskog prijateljstva.Gergeti Trinity crkva,Staljinov muzej te Abano pass na Kavkazu ako će biti moguće.

Evo ako imate kakve prijedloge ili savjete dobro su došli :ooda:
Koliko dana planirate?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Tintom

Citat: Ćoso  u Siječanj 03, 2022, 16:14:00
Koliko dana planirate?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

3 tjedna bi išli,makar je i to na knap.....

Tintom

Citat: beli  u Siječanj 03, 2022, 16:04:38
Orbelian caravanserai .... Khor Virap svakako

Hvala Beli.....kad složimo rutu objavim

Grba

Iz Armenije ulazak u Tursku nije moguć (ni obratno),moraš se vrnut u Gruziju.
Ne propusti Van Golu,najveće tursko jezero,na putu ti je. Ja sam tam kampiral s Kurdima,prekrasno
098 737 604

Tintom

Citat: Grba  u Siječanj 03, 2022, 17:39:45
Iz Armenije ulazak u Tursku nije moguć (ni obratno),moraš se vrnut u Gruziju.
Ne propusti Van Golu,najveće tursko jezero,na putu ti je. Ja sam tam kampiral s Kurdima,prekrasno

Valjda bum imal vremena za većinu mjesta,a čital sam za te granice.
Na motori forumu sam našao da je ekipa išla do Bakua.
Pa ima dosta informacija koje pomažu....
Hvala Grba !

PATAGONAC

Pozdrav
Odvozija Gruziju 2019-te.
Preporuka kroz Tursku da odvozite po cesti d-100, pa od Erzuruma na sjever za Artvin i na Sarpi. Odma kad prodes granicu, viditi ces ducane koji prodaju osiguranje i internet (Beeline) pa to kupite i mirni ste ostatak puta.
Batumi meni osobno nista posebno, pripazite na promet, ogromna kolicina auta.
Mestia, Ushguli, samo prosli kroz Tbilisi pa na sjever za Stepansmindu prije koje ti je spomenik prijateljstva Gruzije i Rusije ( Jvari pass ).
Telavi, Akhmeta od koje krece put za Abano pass i dalje za Omalo. Ako ste dvoje na motoru biti ce poprilicno izazovno. Pocetak je najtezi, kad izadete iz zone sume, makadam je puno blazi.

Martin

Citat: PATAGONAC  u Siječanj 03, 2022, 21:08:37
Pozdrav
Odvozija Gruziju 2019-te.
Preporuka kroz Tursku da odvozite po cesti d-100, pa od Erzuruma na sjever za Artvin i na Sarpi. Odma kad prodes granicu, viditi ces ducane koji prodaju osiguranje i internet (Beeline) pa to kupite i mirni ste ostatak puta.
Batumi meni osobno nista posebno, pripazite na promet, ogromna kolicina auta.
Mestia, Ushguli, samo prosli kroz Tbilisi pa na sjever za Stepansmindu prije koje ti je spomenik prijateljstva Gruzije i Rusije ( Jvari pass ).
Telavi, Akhmeta od koje krece put za Abano pass i dalje za Omalo. Ako ste dvoje na motoru biti ce poprilicno izazovno. Pocetak je najtezi, kad izadete iz zone sume, makadam je puno blazi.

:bravo: :bravo:

a sada  :takocebit:

https://vstrom-klv.eu/index.php?board=22.0

:kava:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

agolac

Citat: PATAGONAC  u Siječanj 03, 2022, 21:08:37
Pozdrav
Odvozija Gruziju 2019-te.
Preporuka kroz Tursku da odvozite po cesti d-100, pa od Erzuruma na sjever za Artvin i na Sarpi. Odma kad prodes granicu, viditi ces ducane koji prodaju osiguranje i internet (Beeline) pa to kupite i mirni ste ostatak puta.
Batumi meni osobno nista posebno, pripazite na promet, ogromna kolicina auta.
Mestia, Ushguli, samo prosli kroz Tbilisi pa na sjever za Stepansmindu prije koje ti je spomenik prijateljstva Gruzije i Rusije ( Jvari pass ).
Telavi, Akhmeta od koje krece put za Abano pass i dalje za Omalo. Ako ste dvoje na motoru biti ce poprilicno izazovno. Pocetak je najtezi, kad izadete iz zone sume, makadam je puno blazi.

:smijeh: :-\
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

HAL

Dionica Erevan - Bavra i Bagratashen - Sadakhlo - Dilijan su najgore od svih na mom putovanju kroz Armeniju.

Bagy

Citat: HAL  u Siječanj 04, 2022, 07:58:08
Dionica Erevan - Bavra i Bagratashen - Sadakhlo - Dilijan su najgore od svih na mom putovanju kroz Armeniju.

GSA takve jede za doručak... ;)
mob: 095/573-6874

Tintom

Citat: HAL  u Siječanj 04, 2022, 07:58:08
Dionica Erevan - Bavra i Bagratashen - Sadakhlo - Dilijan su najgore od svih na mom putovanju kroz Armeniju.

Nadam se da su neke ceste napravili i popravili.....uglavnom kako bude biće :-)
Za avanturu uvijek spremni !

Osy

Citat: Tintom  u Siječanj 04, 2022, 11:00:13
Nadam se da su neke ceste napravili i popravili.....uglavnom kako bude biće :-)
Za avanturu uvijek spremni !
Sad malo offam, ali da li si ti imao kakve opozive na svom motoru, tipa žbice i prednje vile, a da su odrađeni?

Grba

Žbiceee,viliceeee,nožovi,lonci,
popraaaavljamoo
oo !!!
O0
098 737 604