Zvuk mjenjača

Autor Igor225, Travanj 08, 2022, 00:14:21

« natrag - naprijed »

Igor225

Pozdrav svima,

Naime postao sam novopeceni vlasnik Stroma 650 iz 2005 god. S obzirom da mi je ovo prvi motor opcenito upoznajem se s dosta toga sada ali pocelo me muciti nesto jer nisam siguran jeli ispravno.

Radi se o zvuku mjenjaca, ne znam treba li ali cijelo vrijeme se cuje kada pustim gas cuje se vise malo u 3. Brzini i 6. Se moze cuti bolje, nije zvuk da mislim da ce se sve raspasti ali nisam navikao na takve zvukove. Nazalost ne znam medu poznanicima nikoga tko je imao ili ima Stroma da kaze svoja iskustva neki kazu da bi to moglo biti normalno.

Na stranim forumima i u bespucima ovog interneta jedino sto sam nasao je da je zapravo normalno zbog toga sto su zupcanici ravno rezani u getribi (ispravite me ukoliko sam krivo to srocio) te zbog toga pravi zvuk iz prve u drugu onaj klik glasniji, teze je iz neutral u prvu i proizvodi te zvukovi tokom voznje. Ako ima tko ovdje iskustva da podjeli.

Motor ima 50tkm ne bih rekao da je skidano jer potrosenost odgovara tim kilometrima.

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk


Black Betty

A ti,vi ste...tko šta,meni mama govorila da ne pričam sa nepoznatim ljudima....
Prepostavka je majka zajeba

Ćoso

Dobar dan.
Znači, osim standardnog "klap" u prvu čuje se samo treća i šesta?





Btw, Black Betty je mislio na "Predstavljanja novih članova"
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=1955391&share_sfid=22&url=https%3A%2F%2Fvstrom-klv%2Eeu%2Findex%2Ephp%3Fboard%3D22&share_type=sf&link_source=app


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Igor225

Citat: Black Betty  u Travanj 08, 2022, 06:35:22
A ti,vi ste...tko šta,meni mama govorila da ne pričam sa nepoznatim ljudima....
Ispricavam se, evo predstavio sam se :)
Citat: Ćoso  u Travanj 08, 2022, 06:45:12
Dobar dan.
Znači, osim standardnog "klap" u prvu čuje se samo treća i šesta?





Btw, Black Betty je mislio na "Predstavljanja novih članova"
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=1955391&share_sfid=22&url=https%3A%2F%2Fvstrom-klv%2Eeu%2Findex%2Ephp%3Fboard%3D22&share_type=sf&link_source=app


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
Zapravo cuje se svaka ali tu je malo intezivniji zvuk. Pa sad ne znam jeli to tako treba biti? Stranci cak kazu da je to sve normalno. Ali vjerujem da ovdje sigurno netko zna.

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk


gogs

Ja sam sa svojim stromom prešao 100.000 km i ništa nisam čuo. Možda je to posljedica godina, tenka i lošeg sluha  :smijeh: Tak da na 50.000km nebi trebalo biti ništa

Kakogod.....imaš u svojoj blizini u Buševcu majstora Bruma, on se kuži pa vidi sa njim.

Danijel 23

Citat: gogs  u Travanj 08, 2022, 07:45:20
Ja sam sa svojim stromom prešao 100.000 km i ništa nisam čuo. Možda je to posljedica godina, tenka i lošeg sluha  :smijeh: Tak da na 50.000km nebi trebalo biti ništa

Kakogod.....imaš u svojoj blizini u Buševcu majstora Bruma, on se kuži pa vidi sa njim.
:samaranje: najlakše je kolegi izbit noifce iz žepa i poslat ga u servis, nebi mu netko malo majstorski pomogo! Vidi se da voziš BMWa :belj:
Kao recimo koliko ima km sa uljem u mašini i koja je gradacija ulja.
:blato:

gogs

Citat: Danijel 23  u Travanj 08, 2022, 08:23:32
:samaranje: najlakše je kolegi izbit noifce iz žepa i poslat ga u servis, nebi mu netko malo majstorski pomogo! Vidi se da voziš BMWa :belj:
Kao recimo koliko ima km sa uljem u mašini i koja je gradacija ulja.
:blato:

Ha....ja sam pomogao koliko ja znam.  :belj:

Kad smo kod bmwa....jel trebam podmazati kardan? 

Babo

Znas koji san ja savjet uvik dobia, kad bi reka da cujem neki cudan zvuk, turni cepice u usi i vozi, nije to nista[emoji1787][emoji1787][emoji1787]
My life fades, the vision dims, all that remains are memories...

Danijel 23

Citat: gogs  u Travanj 08, 2022, 08:28:51
Ha....ja sam pomogao koliko ja znam.  :belj:

Kad smo kod bmwa....jel trebam podmazati kardan?
Kardansko vratilo ne dok je čitava manžeta. A vulje u diferencijalu savki puta kada i u mašini/getribi. Bilo bi dobro da si ugradiš propelerčić za hlađenje diferencijala....nije neka cifra, a fora je.  :misli: Istina da to nisam vidio na vodenjacima.

Danijel 23

Citat: Babo  u Travanj 08, 2022, 08:48:05
Znas koji san ja savjet uvik dobia, kad bi reka da cujem neki cudan zvuk, turni cepice u usi i vozi, nije to nista[emoji1787][emoji1787][emoji1787]
:smijeh: :blato:

gogs

Citat: Danijel 23  u Travanj 08, 2022, 08:57:25
Kardansko vratilo ne dok je čitava manžeta. A vulje u diferencijalu savki puta kada i u mašini/getribi. Bilo bi dobro da si ugradiš propelerčić za hlađenje diferencijala....nije neka cifra, a fora je.  :misli: Istina da to nisam vidio na vodenjacima.

:beer:


zorro

Provjeri nategnutost lanca, a i eventualno potrošenost..da nije neravnomjerno istegnut..možda ucvikale karike..prednji zadnji lančanik... itd...
Ak je to ok..onda vidjet dalje  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Igor225

Citat: Danijel 23  u Travanj 08, 2022, 08:23:32
:samaranje: najlakše je kolegi izbit noifce iz žepa i poslat ga u servis, nebi mu netko malo majstorski pomogo! Vidi se da voziš BMWa :belj:
Kao recimo koliko ima km sa uljem u mašini i koja je gradacija ulja.
:blato:
500km 10w-40 Shell

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: Igor225  u Travanj 08, 2022, 10:34:36
500km 10w-40 Shell

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk
Vrhunsko ulje, to mi stavljamo u vodenjake!

Golileo

Ako želiš brže doći do odgovora zaista bi mogao do bruma
Ako ti je do razgovora i nagađanja nastavimo ovako dalje
Ja ti radim u gorici ...
Nisam ginekolog ali mogu pogledati