Error C 46 EXCVA Sensor Circuit Malfunction ili Exhaust Valve Actuator

Autor HAL, Svibanj 02, 2022, 08:52:22

« natrag - naprijed »

HAL

Info: Jučer za vrijeme vožnje mi se upali lampica greške motora a na zaslonu svijetli "FI".

Kratkom dijagnostikom došao sam do zaključka da je greška C46 Exhaust Valve Actuator.
Uslijedio je brz povratak doma i rasklapanje Stroma.
Kad sam sve rastavio slijedilo je čišćenje i podmazivanje te vraćanje u prvobitno stanje.
Lampica i dalje svijetli a sustav se normalno kreće zajedno sa povećanjem broja okretaja motora ?
Nakon testne vožnje sustav se vraća u stanje ispravno

Sad slijedi malo veće testiranje pa ću napisati izvještaj kad se vratim sa puta...   

gogs

C46 je motoric od ventila (klapne) u auspuhu. Tu nema pomoći....novi košta nešto preko 300 eura i opet će kad tada prosvijetliti.
Možeš ga i dobro našpricati sa wd 40, natočit bolje gorivo i malo veći okretaji....i to pomaže.

Najbolje ga prebrikat jer ionako ničemu pametnom ne služi.

HAL


zorro

Citat: HAL  u Svibanj 02, 2022, 10:22:22
Neznam kako se prebrika ?
Javit će se vjerojatno Grba..on je prije par dana to radio..100 € košta "varalica"

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

HAL


Grba

098 737 604

HAL


gogs

Citat: HAL  u Svibanj 02, 2022, 11:39:09
Dali se vadi leptir iz auspuha kad se ugrađuje varalica ?

Mislim da ne...ali nisam siguran.

Ovo šta je zorro stavio to je to  :thumbup: 

bajki

Evo ga i ovdje, za cca 45€:

https://www.healtech-electronics.com/products/ese

Citat: HAL  u Svibanj 02, 2022, 11:39:09
Dali se vadi leptir iz auspuha kad se ugrađuje varalica ?

Ili ga vadiš ili ostaviš u otvorenom položaju.

HAL


Grba

Ne treba bit puno pametan da znaš da ga je uvek bolje na vreme izvadit  :)
098 737 604

Grba

098 737 604

Saxi

To govno malo mene zeza od početka samog, pali se i gasi samo, bez razloga ikakvog ali ne utiče na rad motora, verovatno zato jer ga i ne vozim [emoji39]
U principu sve se svodi na to što su Ponti i Bajki napisali o istom problemu u mojoj temi o ovom drndanju moderne tehnologije, a to ej da se naruči uredjaj koji drži otvorene leptire, čime se dobija bolji-lepši grublji zvuk auspuha a sve ostalo ostaje isto.
Drugar je to sranjce naručio preko eBay-a prošle godine za Multistradu i platio oko 20 evra sa dostavom. Pogledaj po jeBaju dal ima za manje novaca.

keko

..i meni je to govno od leptira dva puta zaštekalo. Prvi puta kad sam preuzeo novi motor u Novemi pri dolasku doma, tako da sam odmah zvao Sinišu i sutradan je jedan njegov mehaničar došao do mene doma sa nekakvim instrumentom i podesio taj leptir (znači da su u startu znali da to govno ne valja). Drugi puta mi se to desilo u Sloveniji kad je motor bio vani, a bila je rosa, međutim kad se auspuh ugrijao i ugasio i upalio motor greška se reserirala. Uglavnom problemi sa govancetom koje služi koliko sam skužio za povratne plinove, a sve zbog EU normi. Za sada mi se nije to više desilo cca 2,5 godine, a ako se desi moral bum ko i Grbavi u shopping  :huh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Osy

Ma da, Strom da se kvari, ma nemoguće :) :-\ Znači, povijest se ponavlja :bzvz: Tako je bilo i sa TPS-om na prvoj Somari, ugrađivali su ga neispravnog i onda kad se vlasnicima počeo kvariti, pojeo vuk magare :samaranje:
Sada ista priča, zašto nisu napravili opoziv i to zamjenili o njihovom trošku :huh: