Sardinija 2022

Autor glažar, Rujan 19, 2022, 10:35:41

« natrag - naprijed »

glažar

Kada čitam putopis od SUKIJA :ooda: mi stane da i ja nešto napišem  :shhh: .Ove godina sam se malo vozao  :smijeh:  Bila je Španija ,Dolomiti ,i na kraju Sardinija ,kada mi neko kaže i spomene kada sam ja grupe  vodio po vukojebinah moram kazat da sam dobro naučio dečke JURETA i ERIKA kako se tome streže i da sam ja sada kada vozim za njima  :smijeh: :shhh:   :blato: saznao što su prave vukojebine :ooda:..
Sardinija što kazat to je raj za motoriste ceste za vožnju, več prvi dan kada smo doši i krenuli na vožnju smo si kazali kada bi u Sloveniji  vozili ovako  na primer bi krenuli u 9h ujotro bi bili svi kuči u 9,20 brez vožačkih dozvola ,brez motora , :smijeh:i žene bi bile vesele :ooda:,a tamo nema policije i u slučaju da ga sretneš na cesti se makne da ga možeš proči .
bilo je i problema jel sam morao prvih dva dana vidit dali se još znam vozit jel vodenje grupa po dolomitih i ova moška fura je sasvim drugi pojam jel ovde se je stvarno vozilo do jaja :want:.

Prvi dan je trebalo doči do Livorna na trajekt koji je krenuo u 22,30 h cena je bila 170eura za dvojicu i dva motora avio sedži koji su na kraju ispali loša odluka a kabine su bile sve zauzete jel smo se kasno priključili ekipi ali i to prešli spavali smo na podu .
I da vam kažem nešto vodja ture je bil ERIK  :smijeh: :-X več taj dam nam je zabiberio i nakazao kako če bit na sardiniji :smijeh:


glažar

Da bilo zanimivo za pri dan :ooda: Trebalo je preči cc 700 km  avto put do Bologne onda svim sporednim putevima do Livorna  :)

glažar

Nakon iskrcavanja ujotru iz trajekta  čekalo nas je 350km ,Olbia - Castelsardo - 100km  :ooda:kada vodi kdo drugi a ERIK  :smijeh:

Saxi

Pa ovo je bila prava uzivancija, gde se peglalo preko mere, jer svi sudionici tako žele [emoji16][emoji41]

agolac

Glažar, je li radi? Možeš dalje pisati? Trebalo bi raditi, čim i mi možemo pisati
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

glažar

Agolac hvala  :thumbup:

Pa da nastavimo  :ooda: .
Vozimo peglamo ja se mučim sa levim i desnim zavojem  :-\,moram kazat da bi naj radije taj dan zaboravio al se tešim od nekde je treba počet bar zavoji so bili otvoreni cesta jao drži (vidjet če te na kraju) . Vozimo pratim table oddaljavamo se od  Olbia (150km)kako treba  nakon dva sata OLBIA 25 km  :-X ,,ok i ja to radio  :),vozimo nakon dva sata opet tabla Olbia 75km ,dobro konačno krečemo ka hotelu  :ooda: Kada nakon sat vremena tabala opet Olbia 30km,Vičem u kacigu jebote ERIK ajde konačno oddalji se od ove Olbie u PM kao da me čuo  ;)

glažar


glažar

Sledeči dan isto samo da je bila tabla ALGERA :smijeh: i da je bilo 450km. No i ja se več bolje osječao na motoru  zavoji puno lakše idu :ooda: lakše pratit one ludake  :smijeh: ;)
Što da kažem Lado mi rekao da je bolje da nema žene sa sobom jel bi mu je...a sve  :shhh: jel ovdje se nema vidit ništa,  kako da ne ceste su fenomenalne zavoji odlični za drugo nemam vremena da gledam :smijeh:.

glažar


glažar

 :) Pili smo v ovakvih kafičih  :buahaha: :buahaha: :ooda: dobro pogledajte

glažar

Treči dan krečemo iz ALGHERA prema BOSE ,pa opet prema ALGHERO , opet  BOSE  :smijeh: :smijeh: na na kraju je konačno krenuo prema tabli  :ooda: NUORO kdje smo spavali ,dečki koji su prije rezervirali su spavali na AGROTURISTIKO nas dva pa u brdima  :ooda: polupansion za dva sa puno piva spavanje je došlo 150 eura za dva :ooda:
Saxsi da kako si kazao svaki dan smo peglali i svaki dan nam je ERIK nešto zabiberio  :ooda: ,i onda mi na kraju LADO keže dobro si ga naučio :samaranje: :smijeh:

glažar

Za kraj tog dana kada smo prevozili 360 km je trebalo doč do hotela a cesta jao :ooda:

glažar


glažar


glažar

Put je bio NUORO -ARBATAX opet 370km ERIKOVIH  :smijeh:

No taj dan je bio zanimiv  :smijeh: glavni akter moja guma  :smijeh: na početku sam  napomenuo da je asvalt na SARDINIJI jako grub kada sam krenuo od kuče guma je bila sasvim ok za normalne ceste za oko 3000km ali ne za Sardiniju  nakon 1500km po sardiniji je bila ovakva.