Cobrra Nemo 2

Autor Mrki, Kolovoz 25, 2017, 20:17:21

« natrag - naprijed »

Ćoso

Citat: tintom  u Siječanj 30, 2019, 16:50:08
Znači cobra.....ajd nek bude  :thumbup:
Iskoristi kod ako ćeš kupovati u Louisu (10€ ti je dostava (ako i to nije for free)

Ako nemaš kod, javi mi se

Edit: Jesi iz Zagreba? Ja ti kupim i ti mi daš pare. 091/6308292


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

iviccaa

Citat: jeeves  u Siječanj 30, 2019, 17:48:22
Zato kažem da se prvo registrira, pa vidi što se može ili ne može.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Pisali smo paralelno, nisam vidio tvoj post.

Tintom

Citat: Ćoso  u Siječanj 30, 2019, 17:48:38
Iskoristi kod ako ćeš kupovati u Louisu (10€ ti je dostava (ako i to nije for free)

Ako nemaš kod, javi mi se

Ok fala !


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ćoso

Citat: tintom  u Siječanj 30, 2019, 17:50:29

Pročitaj opet moj post...napravio sam update


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

fatboy

Citat: keko  u Siječanj 30, 2019, 17:34:31
.. Fat imaš ti kaj šarafiti da bi ispraznio posudicu, mislim da je onaj usmjerivač kod lanca tako projektiran da kapa a ne curi, ostalo je sve jasno, zakretanjem se stvori određeni pritisak koji određenu količinu ulja istisne iz posudice u crijevo do usmjerivača, kada taj pritisak oslabi/stane, ulje više ne curi/kapa. To ti je kao da imaš pun šlauf vode i dok ti je jedna strana začepljena nema curenja

Slazem se ja s tobom ali si ne mogu predociti da to samo od sebe kapa...jedino da nije zbog duzine crijeva... :misli:

Tintom

Citat: Ćoso  u Siječanj 30, 2019, 17:52:17
Pročitaj opet moj post...napravio sam update


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!


Tak idem gore u subotu moram si kacigu kupiti.....

zorro

Citat: fatboy  u Siječanj 30, 2019, 17:52:54
Slazem se ja s tobom ali si ne mogu predociti da to samo od sebe kapa...jedino da nije zbog duzine crijeva... :misli:
..da je voda onda bi možda i curilo mlazom..ulje je gušće pa je i to jedan od razloga zašto ne curi mlazom
..ovisi i o debljini cjevčice i samog izlaza na kraju.
Isto tak ovisi i koliki je odušak.
Možeš i sam napraviti test..u tanku cjevčicu navuči ulja..začepiti prstom i neće curiti, ako otkloniš prst do kraja..brzo će iscuriti, a ako samo malo popustiš prst i dopustiš mali dotok zraka ispod prsta..ulje će više kapati neg curiti

Sve sam to študirao kad sam pravio scota s elektro ventilom
El. ventil služi samo da mu otvori dotok iz posude prema cijevčici..i taj el. ventil je skroz otvoren čim daš kontakt
A kapanje dobijaš zavrtanjem nekakvog finog ručnog ventila kojim smanjuješ protok.. ili smanjuješ promjer cijevi..što god..dobijaš kapanje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Jebat ga onda valjda ide tako... :misli:  :gimme5:

Gogs, javi se prije nego namontiras...samo da bacim pogled u posudu...ako moze... :)

Mrki

Ja koliko sam gledao i proučavao prije nego što sam namontirao nema cobrra odušak.. jel da ima odušak iscurilo bi ulje i bez stvaranja pritiska zakretanjem..

Danijel 23

                                                                   :kokice:

keko

..100% nema nikakav odušak
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: Mrki  u Siječanj 30, 2019, 19:05:25
Ja koliko sam gledao i proučavao prije nego što sam namontirao nema cobrra odušak.. jel da ima odušak iscurilo bi ulje i bez stvaranja pritiska zakretanjem..
logično
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Citat: zorro  u Siječanj 30, 2019, 19:11:43
logično
Znam da je logično.. ti si napisao gore da ovisi koliko curi o veličini oduška.. zato pišem da nema oduška..

zorro

Citat: Mrki  u Siječanj 30, 2019, 19:23:33
Znam da je logično.. ti si napisao gore da ovisi koliko curi o veličini oduška.. zato pišem da nema oduška..
U kontekstu objašnjenja Fat-u ..odušak s prstom na crijevu
I onaj sistem s elektroventilom nema odušak..odušak je onaj tren kad elektroventil otvori..e sad..oćte ga zvat odušak ili kako god.
A šta se desi kad vi na toj cobri odvrnete čep da bi nasipali još ulja..a u posudi ima još polovina ulja  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

Koliko stane ulja u cobru?  Po videu mi se cini jako malo, nije mi jasno da to more trajati vise od 200-300km. Cini mi se da u scoot stane bar 3 puta vise pa traje jedva 500km bar meni tako na stromu.
Ako i traje u cobri toliko onda to podmazivanje mora biti toliko i losije od scoota a i ne ispire konstantno lanac od smeca ko scoo
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948