Laserski niveliri

Autor agolac, Siječanj 26, 2021, 22:59:40

« natrag - naprijed »

agolac

Nabavio sam si kineske samonivelirajuće laserske nivelire. Planiram ih koristii za namještanje geometrije kotača na svojoj Mazdi, ali probat ću vidjeti i šta će reći na poravnanje zadnjeg kotača na DL1000. Nikad nisam osjetio da je neko namještanje posebno bitno, ni da tvorničke crtice nisu dovoljne, no eto, samo da provjerim koliko je tvornička preciznost točna... Laseri projiciraju tri ravnine te je lako složit paralelogram i koristiti ga za mjerenje s obje strane motocikla. Također ću s time čisto fore radi vidjeti kako je usklađen lanac od prednjeg do zadnjeg lančanika... Ako budem stavljao i neku policu na zid u svojoj novoj garaži (slike kasnije), sigurno će biti u horizontali  :smijeh:



Ovdje sam oba pomaknuo da njihove zrake budu u istoj liniji i na podu dobijem kut od 90 stupnjeva. Mjerio sam udaljenost zraka na dva suprotna zida i točno je u milimetar

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

A jel možeš raditi i neki proizvoljni kut ili samo 0° i 90° (npr. hoćeš da je nešto na zidu nagnuto 15°)?

Daj neki link.

agolac

Citat: bajki  u Siječanj 27, 2021, 06:11:00
A jel možeš raditi i neki proizvoljni kut ili samo 0° i 90° (npr. hoćeš da je nešto na zidu nagnuto 15°)?

Daj neki link.

Može se blokirati niveliranje pa ga zakreneš za koliko ti treba na tripodu

https://www.huepar.com/
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki