Starter relej

Autor Tyson, Srpanj 28, 2017, 10:57:15

« natrag - naprijed »

Tyson

Ekipa, imam problem sa paljenjem i stručnjaci vele da je otišao regler paljenja.
kad ga pokušam upaliti samo radi klik-klik-klik, pa nakon par puta primi uz poteškoće.
gdje to kupiti i ima li to kakva razlika u vrsti?
Uvijek dostupan na Mob.091/5074136

Ponti

Jel to anlaser?

Ako je, da se reparirati.

Ponti

Ako je do anlasera ..... dok još nije skroz crkao, može ti pomoći čekić .... ako neće, malo čekićem lupiš par puta po njemu i onda kresne. Vjerojatno su ti četkice otišle, a to se mijenja.

zorro

Citat: Tyson  u Srpanj 28, 2017, 10:57:15
Ekipa, imam problem sa paljenjem i stručnjaci vele da je otišao regler paljenja.
kad ga pokušam upaliti samo radi klik-klik-klik, pa nakon par puta primi uz poteškoće.
gdje to kupiti i ima li to kakva razlika u vrsti?
Automat anlasera  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

Automat anasera bi mogo bit isto. Negdje je naprijed po sicem. Provaj kad daš kontakt spojit ona dvašarafa kacavidom. Možda malo zaiskri ali bi trebo kresnut. A možda ti je i slab kontakt na tipki paljenja pa probaj i gore rastavit

Danijel 23

Regler....je skračeno od regulatora,dali od struje, plina,vode....a regler paljenja za mene nepostoji....čudan naziv. Anlaser se satoji od elel. Motora, autmata za ukopčavanje-bendix i sklopnika kojega pobudi mala strzja sa šaltera i prenese veliku na ele. motor-pokretač.......tu još ima četkice,kolektor,brončane pikse-ležajevi......i sve to može bit razlog klik...klik...klaK
Odi po savjet kod drugog majtora....ELEKTRIČARA

Tyson

Citat: Stjepko  u Srpanj 28, 2017, 11:50:32
Automat anasera bi mogo bit isto. Negdje je naprijed po sicem. Provaj kad daš kontakt spojit ona dvašarafa kacavidom. Možda malo zaiskri ali bi trebo kresnut. A možda ti je i slab kontakt na tipki paljenja pa probaj i gore rastavit
Probali smo spojiti ta dva šerafa gdje su sa strane ona dva osigurača od 30A,čim ih spojimo pali ko mina,i zato vele da je anlaser ok, a da je otišao taj komad di su ti šerafi. Nisam stručnjak za struju pa sam pital provjerenog električara


Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Uvijek dostupan na Mob.091/5074136

Stjepko

Kolega to je to. Mi to zovemo u moto svijetu automat anasera. A naš Danijel kako oče. :bravo:

Muha

Kad se kratko spoje ta dva šerafa zaobilazi se i instalacija prekidača paljenja na ručki. Kako je taj prekidač slaba točka na stromu jesi siguran da nije do njega problem? To je ona priča da sva struja za svijetla prolazi kroz taj prekidač pa se rastali.

sa stromtroopera:

"The starter relay coil is fed by a B/Y and a Y/G wire. B/Y is ground when the clutch switch is working and Y/G is hot when the starter button is pressed. Before doing anything else, I'd check that pulling the clutch lever puts ground to the B/Y wire and pushing the starter button puts battery voltage into the Y/G wire. If not, the relay is not the problem."

Stjepko

Što je na kraju bilo. Jesi riješio.

Tyson

za sad sam kao prvo narućil akumulator(orginal iz 2008), pa onda ako njega isprazni kroz par dana onda je relej paljenja
Uvijek dostupan na Mob.091/5074136

Ponti

Citat: Tyson  u Srpanj 29, 2017, 08:56:42
za sad sam kao prvo narućil akumulator(orginal iz 2008), pa onda ako njega isprazni kroz par dana onda je relej paljenja

Pa, ako ti ne puni akumulator onda nije anlaser i paljenje u pitanju, nego regler ili magnet-oni namotaji.

Peco

Ja sam nedavno rjesio iste simptome. Bio je prekidac paljenja. Jednostavno se rastopi od previse koristenja.
Isti simptom je za vise toga pa trebas eliminirat jedno po jedno.
Al po vjerovatnoci je desna kapula tj. botun paljenja.
Ispod sica imas direktno paljenje pa je dobro znati di se prespaja.
Ako neznas slikam ti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tyson

Znam di da ga spojim direktno na ona dva šerafa, već su i pod sjedalom klješta za paljenje.
a di si kupovao prekidač?
Uvijek dostupan na Mob.091/5074136

Stjepko

Regalo mu ga Kapetan. Vraga će ga kupit