gašenje kod prvog paljenja nakon dužeg stajanja?

Autor VUCIBATINA, Studeni 19, 2017, 18:03:58

« natrag - naprijed »

Ponti

Ja bih malo digao okretaje i to što se ugasi jednom nakon 15 dana nepaljenja me ne bi uopće zabrinjavalo.


Toliko stvari ima u životu koje stvaraju brigu, pa još i ta sitnica da me brine gdje bih stigao ... do Vrapča ili Ugljana :smijeh:


agolac

Je ti radi fast idle, iliti čok? Možda se on raštelao. Ma to je neka glupost. Meni moj K8 ponekad iz čista mira nakon dužeg stajanja nije htio upaliti. Bilo bi gas do daske i paljenje.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Kad je zadnji put sinhroniziran? Nekako nemirno radi.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Digni ler bar na 1000. Ovo 900 je baš na granici gašenja...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

A nije dzaba fabrika propisala da bude izmedju 1200 i 1300.

bajki

Koliko vidim to je K5, kod njega nije problem poštelati broj okretaja, kao i kod somare, "šarafciger" i malo okreneš vijak i to je to.

A za gašenje, možda se i to popravi sa podizanjem lera, tko zna! ;)

Danijel 23

Citat: Fantom  u Studeni 19, 2017, 22:53:17
A nije dzaba fabrika propisala da bude izmedju 1200 i 1300.
Naravno...u pitanju je hlađenje i filanje strujom.....pa eko test.....ima svoje!

keko

..da tako je sused, nije bez veze propisan ler između 1200 i 1300 oktetaja
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

TPS se ne dira samo zato ako ti se motor zagasi kad je hladan ..a ako radi dobro bez problemam kad je motor zagrijan..onda pogotovo ne diraj TPS (eventualno ga provjeriti brikanjem konektora ispod sjedala da bi dobio crtice na displeju)

Čok se može štelati ali treba poskidati sve (rezervoar, airbox) da se dođe do usisnih tijela (ajnšprica)

..i na kraju..dobro ti ljude govore..podigni ler gas na propisane okretaje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Lavandić

Citat: zorro  u Studeni 20, 2017, 08:08:50
TPS se ne dira samo zato ako ti se motor zagasi kad je hladan ..a ako radi dobro bez problemam kad je motor zagrijan..onda pogotovo ne diraj TPS (eventualno ga provjeriti brikanjem konektora ispod sjedala da bi dobio crtice na displeju)

Čok se može štelati ali treba poskidati sve (rezervoar, airbox) da se dođe do usisnih tijela (ajnšprica)

..i na kraju..dobro ti ljude govore..podigni ler gas na propisane okretaje
Zemo drži se manuala!

:piva:

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


VUCIBATINA

bija jutros u servisu ,pokaza snimku i kažu da idem doma i da dođem ako to bude radija često. okretaji mu jesu niski u leru ali ih nisu tili dirati jer radi glatko.

viditi ću onda, ostaviti ću ga jednu večer van garaže i upaliti ujutro kad bude hladno da vidim oće li se to ponoviti. ako bude malo ću digniti ler i to je to

hvala ljudi na odgovorima :beer:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 20, 2017, 11:07:25
bija jutros u servisu ,pokaza snimku i kažu da idem doma i da dođem ako to bude radija često. okretaji mu jesu niski u leru ali ih nisu tili dirati jer radi glatko.

viditi ću onda, ostaviti ću ga jednu večer van garaže i upaliti ujutro kad bude hladno da vidim oće li se to ponoviti. ako bude malo ću digniti ler i to je to

hvala ljudi na odgovorima :beer:
Koliko ti je br. okretaja u leru kada se motor zagrije na radnu temperaturu?

Golileo

Automatski cok ti se mogao lako rastelat nakon 40 000. A i koji vrag gnjavis niske okretaje ako su po postavkama visi? Pa nije da ce mu stetit? Vjerujem da mu cak prije moze stetit da su preniski....

zorro

Citat: Golileo  u Studeni 20, 2017, 17:36:55
Automatski cok ti se mogao lako rastelat nakon 40 000.
to je 99 % ..i meni je isto to bilo na KLV-u
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zubakis

Na 900 okretaja ti sigurno manje troši goriva. Pusti manual i šta ti svi ovde govore da bude na 1200. Probaj smanjit na 850. U biti smanji koliko god možeš dok se ne ugasi...  :smijeh: