Poliranje vizira

Autor Patak, Siječanj 21, 2018, 20:05:01

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: zorro  u Siječanj 21, 2018, 23:24:18
Ja kad sam nedavno radio šank i nekakav stol ispod strehe..tražio sam nekakav kvalitetan lak..i di god sam bio..svi su mi rekli da ako pređem lakom nakon lazurita..da će lak na suncu ispucati nakon nekog vremena 8što imam slučaj na viksi)
I onda su mi predložili da lak umješam u lazurit ili da kupim već gotovi premaz koji ima određeni postotak laka u sebi
S tim se ne dobije onaj potpuni sjaj kao kad ideš završni sloj s lakom..ali je ok i dugotrajno je na suncu.
Znači..problem je na bilo kakvom materijalu ako je pod utjecajem sunca..lako je s lakom ako je u zatvorenoj prostoriji i nema vlage i uv zračenja..tak da ..ne znam  :huh:

Za lak pod vanjskim utjecajima, a da bude trajan ima rješenje. To koriste ovi moji sumještani koji se bave drvenarijom na brodovima, a vjeruj mi da oni znaju znanje. To je recept za stolove, klupe ili neki namještaj koji je stalno vani, pod utjecajem sunca i atmosferilija.
Dakle, koristi se dvokomponentni kromodem lak i unutra se zamiješa od 5 do 10% poliesterske smole  (naravno bez katalizatora, samo smola).
I to traje godinama, bez pucanja laka.
Nije to za vizire ili farove, a i mene zanima kako i čime zaštiti far nakon poliranja.

Patak

Citat: zorro  u Siječanj 21, 2018, 23:24:18
Ja kad sam nedavno radio šank i nekakav stol ispod strehe..tražio sam nekakav kvalitetan lak..i di god sam bio..svi su mi rekli da ako pređem lakom nakon lazurita..da će lak na suncu ispucati nakon nekog vremena 8što imam slučaj na viksi)
I onda su mi predložili da lak umješam u lazurit ili da kupim već gotovi premaz koji ima određeni postotak laka u sebi
S tim se ne dobije onaj potpuni sjaj kao kad ideš završni sloj s lakom..ali je ok i dugotrajno je na suncu.
Znači..problem je na bilo kakvom materijalu ako je pod utjecajem sunca..lako je s lakom ako je u zatvorenoj prostoriji i nema vlage i uv zračenja..tak da ..ne znam  :huh:

Nije isto drvo i plastika. U tvom slučaju samo Belinka -  imaš "Belton i Beltop", je skuplji ali vrijedi svaku kunu.

zorro

Citat: Ponti  u Siječanj 21, 2018, 23:49:51
Za lak pod vanjskim utjecajima, a da bude trajan ima rješenje. To koriste ovi moji sumještani koji se bave drvenarijom na brodovima, a vjeruj mi da oni znaju znanje. To je recept za stolove, klupe ili neki namještaj koji je stalno vani, pod utjecajem sunca i atmosferilija.
Dakle, koristi se dvokomponentni kromodem lak i unutra se zamiješa od 5 do 10% poliesterske smole  (naravno bez katalizatora, samo smola).
I to traje godinama, bez pucanja laka.
Nije to za vizire ili farove, a i mene zanima kako i čime zaštiti far nakon poliranja.
e to to ..da  :thumbup: ..to su i meni preporučili..nisam se sjetio odmah pa sam napisao da je u lazurit pomješan postotak laka..ali sad si me podsjetio da je smola   :thumbup:

Citat: Patak  u Siječanj 22, 2018, 00:12:48
A što bi ti zaštitio?


Pa počeli smo pisat o plastici..konkretno VIZIRU ..koji je to LAK kojim nakon poliranja premađeš vizir/far ... ???
..jerbo moram srediti svoj far na kombiju..koma je
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Citat: zorro  u Siječanj 22, 2018, 09:47:31
e to to ..da  :thumbup: ..to su i meni preporučili..nisam se sjetio odmah pa sam napisao da je u lazurit pomješan postotak laka..ali sad si me podsjetio da je smola   :thumbup:

Pa počeli smo pisat o plastici..konkretno VIZIRU ..koji je to LAK kojim nakon poliranja premađeš vizir/far ... ???
..jerbo moram srediti svoj far na kombiju..koma je
Pokušao sam ga i ja polirat prije polaska u Njemačku, ali ručno to ne ide ni pod razno. 

Black Betty

One nagrižene situacije je napravila kemikalija,sol sigurno nije, plastike se mogu varit,nadovarit, pokrpat,al nakon toga se moraju farbat i to školski praimer,špric kit,baza,lak
Prepostavka je majka zajeba

zorro

Citat: Osy  u Siječanj 22, 2018, 10:23:03
Pokušao sam ga i ja polirat prije polaska u Njemačku, ali ručno to ne ide ni pod razno.
Ma može..jednom prilikom sam Gati posudio kombi i za uslugu mi je ispolirao taj lijevi far (zamjenski) dam je bio kao i originalni desni..ko nov ..međutim kak sam rekao već..to je trajalo par mjeseci..da sam tad odmah znao za nekakav lak pa ga premazao možda bi to bilo to..zato i pitam cijelo vrijeme : koji je to bezbojni lak  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Za ispolirat vizir,svjetla i ostale plastične stvari....

Vodobrusni papir od 2000 i žuljaj,žuljaj,i kad si mislio da si završio još toliko žuljaj,nakon toga magična krpa i 3m polir pasta i deri ....

Ne treba lakirat,jer pasta ima uv zaštitu

Rezultat je odma vidljiv ,ja sam to radio uvjek na ruke
Prepostavka je majka zajeba

zorro

Citat: Black Betty  u Siječanj 22, 2018, 10:40:40

Rezultat je odma vidljiv ,ja sam to radio uvjek na ruke
..i nije ti se nakon nekog vremena ponovo "matirao"  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: zorro  u Siječanj 22, 2018, 09:47:31

Pa počeli smo pisat o plastici..konkretno VIZIRU ..koji je to LAK kojim nakon poliranja premađeš vizir/far ... ???
..jerbo moram srediti svoj far na kombiju..koma je

Xerapol :thumbup: može i meguiars ultimate compound...

zorro

Citat: Patak  u Siječanj 22, 2018, 11:32:57
Xerapol :thumbup: može i meguiars ultimate compound...
Znači..to su sve polir paste  :thumbup:
..i dolazimo do zaključka da ili nema ili nitko ne zna za taj nekakav bezbojni LAK ..otporan na UV  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: zorro  u Siječanj 22, 2018, 11:39:19
Znači..to su sve polir paste  :thumbup:
..i dolazimo do zaključka da ili nema ili nitko ne zna za taj nekakav bezbojni LAK ..otporan na UV  :huh:

Nakon poliranja s ovim pastama nikakvi lak ti ne treba i sigurno ti neče izblijediti.

Mrki

Citat: zorro  u Siječanj 22, 2018, 11:39:19
Znači..to su sve polir paste  [emoji106]
..i dolazimo do zaključka da ili nema ili nitko ne zna za taj nekakav bezbojni LAK ..otporan na UV  :huh:
Ali pazi, nisu sve paste za plastiku, ja sam uzeo za Yuga tu neku Meguairs i pisalo je na njoj da se obavezno zaštitite svi plastični i gumeni djelovi..

Suki

Citat: zorro  u Siječanj 22, 2018, 10:37:53
Ma može..jednom prilikom sam Gati posudio kombi i za uslugu mi je ispolirao taj lijevi far (zamjenski) dam je bio kao i originalni desni..ko nov ..međutim kak sam rekao već..to je trajalo par mjeseci..da sam tad odmah znao za nekakav lak pa ga premazao možda bi to bilo to..zato i pitam cijelo vrijeme : koji je to bezbojni lak  :misli:
...Alfa :-* je prije godinu dana prošla tretman. Okice smo malo sredili :ooda:. Poliranje i lakiranje farova. 300kn za oba fara zajedno. I dan danas su joj okice bistre ko biseri bijeli :).
:moto2:

098 9232180