Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Autor Saxi, Siječanj 25, 2018, 11:49:18

« natrag - naprijed »

Saxi

Godinama unazad u svim vozilima koristim VARTA akumulatore, navika koju sam nasledio od starih, vođen onim da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari koje se brzo kvare, tako da sam bio uveren da za velike novce ide i dokazano dobar kvalitet, međutim tu sam pre mesec dana doživeo veliko razočarenje.
Elem pre 2,5 godine sam kupio VARTA BLUE DYNAMIC 70Ah, akumulator za  auto za koji sam dobio uredno 3 godine garancije, overen garantni list i račun. Usred tople zime, odem na posao, međutim u povratku sa istog, auto mrtav, ali načisto  :huh: Pozovem majstora, pregleda sve i kaže akumulator je načisto umro, pravac u radnju po novi. Dođem kući , uzmem dokumentaciju, odem u servis, međutim tamo odbiju da ga prime, kaže niste ga kupili kod nas u radnji, istina, ali piše ovde da ste ovlasćeni servis,na to kaže prodavac-serviser, jeste ali samo ako ste uzeli kod nas, ta garancija koja je validna još 6 meseci ne važi više  :misli:, akumulator je mrtav i treba da se zameni, pa reko znam, zato sam i došao ovde  :thumbdown: Objasni mi da je firma TorexCo-uvoznik u stečaju, da postoje 4 nova uvoznika i da se obratim njima. Zovem svakog uvoznika ponaosob, kažu oni meni, ako firma gde ste kupili akumulator uzima od nas Varta akumulatore, mi ćemo vam prihvatiti reklamaciju i sve završiti. Zovem firmu gde sam kupio, kažu zbog problema i komplikacija sa garancijom i čestim kvarovima Varta akumulatora, radimo sve bolje marke akumulatora sem Varte i tako je unazad već nešto više od godinu dana, dodaju da po zakonima o prodaji tehničke robe na teritotiji republike Srbije, garanciju do 24 meseca od momenta kupovine pokriva prodavac, dok sve preko tog roka samo uvoznik pokriva jer je to dogovor koji je dobio sa proizvođačem, a kako je uvoznik u problemu savetuju mi da se obratim uvozniku i proizvođaču direktno. Ok, ja podnesem prijavu tržišnoj inspekciji i tu saznam da je ovlašćeni uvoznik od marta 2017 u blokadi računa za iznos od skoro 1,5 miliona evra  :puke: ali i pored toga je krajem decembra u APR-u promenio mesto poslovanja, na novoj adresi ga ne mogu naći pa samim tim ni kontaktirati na bilo koji način, pismo se vratilo... U isto vreme obratio sam se putem emaila i firmi JOHNSON CONTROLS-proizvođaču, predstavništvo im je u Sloveniji, e tu sam čekao 10 dana na odgovor, u međuvremenu sam ih zvao i telefonom, slao poruke, da bi se udostojili posle 10 dana da se jave putem emaila, i napišu kurtoazni email pro forme, da mi se izvinjavaju na neprijatnostima, zahvaljuju na ukazanom poverenju i savetuju da se javim uvozniku koji se skriva, iako sam im uredno sve napisao i priložio potrebnu dokumentaciju kako bi se uverili da je sve regularno sem njihovog akumulatora koji je prhnuo načisto. Moja molba je bila samo da me upute na novog uvoznika kome bih predao crknuti akumulator, iskreno bio sam ubeđen da će stvar biti rešena pozitivno, ali  pošto su ispali teški bednici i pokazali koliko im se fućka za brigu o krajnjem potrošaču, ja VARTA-u više nikad u svoja vozila  :finger:

Osy

Samo sam te čekao...mislio sam ti neki dan napisati, kada se ovdje pričalo o akumulatorima, da napišeš svoju storiju...

Ponti

Citat: Saxi  u Siječanj 25, 2018, 11:49:18
...... i savetuju da se javim uvozniku koji se skriva, ......

......


:buahaha: :buahaha: :smijeh:

zorro

Citat: Osy  u Siječanj 25, 2018, 12:05:05
Samo sam te čekao...mislio sam ti neki dan napisati, kada se ovdje pričalo o akumulatorima, da napišeš svoju storiju...
..e jeeebigaaaa..pa šta nisi  :huh: ..sad je gotovo..moš ga jebat   :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Siječanj 25, 2018, 15:24:10
Samo made in Japan  :)

Koji su to japanski akumulatori za aute?

A za motore yuasa mi je zakon. Iako neki tvrde da je odyssey najbolja moto baterija.


tibertov


zizu

I imaju 3god garanciju

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Ćoso

Ovo je do distributera, ne do akumulatora...

fatboy

Baš sam htio napisat...ovo je striček Murphy se zaigrao...

Black Betty

...sto mu Darkovudskih šuma ja prošlu sedmicu kupio za kombi ...
Prepostavka je majka zajeba

Mrki

Citat: Black Betty  u Siječanj 25, 2018, 17:00:03
...sto mu Darkovudskih šuma ja prošlu sedmicu kupio za kombi ...
Ti si kupio kod nas, znaš da je kod nas sve lijepo po zakonu i pravilu.. :) nemaš brige :)

Suki

Citat: Mrki  u Siječanj 25, 2018, 17:11:34
Ti si kupio kod nas, znaš da je kod nas sve lijepo po zakonu i pravilu.. :) nemaš brige :)
:smijeh: :smijeh: :thumbup:
:moto2:

098 9232180

Lavandić

Citat: Mrki  u Siječanj 25, 2018, 17:11:34
Ti si kupio kod nas, znaš da je kod nas sve lijepo po zakonu i pravilu.. :) nemaš brige :)
Je, kod samo orhideje cvatu.

Tako se meni desilo na Accordu u ljeto 2016 na Braču krepa akumulator. E sad kako je anlaser verglao ali malo sporije nisam odmah na njega posumnjao.
U selu postoji autoelektričar, zovem čovjeka, on donese ispitivač i kabele te utvrdi da je akumulator crko i on će do uvečer riješiti novog.
Kako sam bio na Braču, a da ne hebem Jozu ili Tonča ja kažem može, jebeš rabat.
Čovjek dopremi neku super po njegovim riječima Tokić akumulator, dvije godine garancije, itd.

Nakon 10 mjeseci opet akumulator riknuo, ja zovem ove u Tokića, gdje je račun, gdje je garancija, imate li pečat. Nisam imao ništa ali sam kupio u njihovog partnera, čovjek s Brača nazove i sve objasni i kaže javi se XX u tu poslovnicu Tokića.
Ja tamo, kad morate imati potvrdu od našeg ovlaštenog servisera.
Zovem toga, kaže dovedite auto, ja kažem da ne pali i da ga ne mogu dovesti ali mogu donesti bateriju. Ajde kao donesite, izdaju mi potvrdu da je akumulator za smeće ali opet traže račun i garanciju. Opet zovi električara na Brač pa poslovnicu.
Ajde na kraju izdaju potvrdu, ja u poslovnicu, opet problemi, pa nikad nikome nije riknuo, pa kako to, pa vama ne valja auto, a gdje vam je auto....
Na kraju su jedva dali novu ali za tu mi nisu htjeli dati garanciju jer kao dobio sam već bateriju i potrošio garanciju.



Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Suki

 :buahaha: :huh: :thumbdown:. Ako jednom koristiš garanciju, ne možeš za drugi koristiti opet :) :smijeh: :smijeh:.
:moto2:

098 9232180