Obavezna oprema na mtociklu: fluo prsluk i prva pomoć

Autor Danijel 23, Veljača 28, 2018, 10:34:34

« natrag - naprijed »

fatboy

A nista, svi idu u D zaradit nesto, a ja cu u F potrosit i ovo sto imam i smrsavit... :smijeh:

gianni

Kugla sladoleda u Cinque Terre 7 ojra, 100 metara dalje od mora 2 ojra.
Caffe u Veneciji od 2 do 16 ojra.
Monaco caffe od 5 do tko zna koliko...
Isti pivkan u Parizu 3 i 8 ojra i to lokal do lokala.
Ne mora se nuzno skupo placati jer ima izbora ;)
Samo da se putuje :)

sasaa

Citat: gianni  u Ožujak 01, 2018, 09:37:49
Kugla sladoleda u Cinque Terre 7 ojra, 100 metara dalje od mora 2 ojra.
Caffe u Veneciji od 2 do 16 ojra.
Monaco caffe od 5 do tko zna koliko...
Isti pivkan u Parizu 3 i 8 ojra i to lokal do lokala.
Ne mora se nuzno skupo placati jer ima izbora ;)
Samo da se putuje :)

Isto kao i kod nas... u vecini turistickih sredista.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Ponti

Citat: gianni  u Ožujak 01, 2018, 09:37:49
Kugla sladoleda u Cinque Terre 7 ojra, 100 metara dalje od mora 2 ojra.
Caffe u Veneciji od 2 do 16 ojra.
Monaco caffe od 5 do tko zna koliko...
Isti pivkan u Parizu 3 i 8 ojra i to lokal do lokala.
Ne mora se nuzno skupo placati jer ima izbora ;)
Samo da se putuje :)

A čuj, u Rimu u centru, iznad Foruma Romanuma u kantini gradskih službi kava ili kava s mlijekom 0,80€, a sendvič 1,20€ dakle sve skupa 2€. Na Piazzi Navoni to isto 12-15€.
Naravno da se može njuškati i naći jeftinije, ali kada ja putujem stanem i sjednem gdje mi se sviđa u tom trenutku i ne gledam baš cijene. Neki puta me iznenade i to mi ostane u sjećanju. Ali onako generalno gledajući Francuska je skuplja od ostalih mediteranskih destinacija.

fatboy

Koji je Ponti car! Dođe u Rim i već nađe državnu/gradsku kantinu... :thumbup: :thumbup:

Lavandić

Citat: fatboy  u Ožujak 01, 2018, 14:14:28
Koji je Ponti car! Dođe u Rim i već nađe državnu/gradsku kantinu... [emoji106] [emoji106]
Suki mu je rekao za nju!!!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Ponti

Citat: fatboy  u Ožujak 01, 2018, 14:14:28
Koji je Ponti car! Dođe u Rim i već nađe državnu/gradsku kantinu... :thumbup: :thumbup:

Nećeš vjerovati .... prvi put sam u Rimu bio sa 16 godina, išli sa Crkvom i tada sam ju našao, jer svi neki u kravatama su ulazili u jedan haustor i ja išao vidjeti što se tamo događa. Od tada sam bio još jedno 10-tak puta u Rimu i svaki puta kao neka tradicija posjetim tu kantinu :)

fatboy

Citat: Ponti  u Ožujak 01, 2018, 14:32:14
Nećeš vjerovati .... prvi put sam u Rimu bio sa 16 godina, išli sa Crkvom i tada sam ju našao, jer svi neki u kravatama su ulazili u jedan haustor i ja išao vidjeti što se tamo događa. Od tada sam bio još jedno 10-tak puta u Rimu i svaki puta kao neka tradicija posjetim tu kantinu :)

Da ponovim: car!  ;)

iviccaa

Citat: Ćoso  u Ožujak 01, 2018, 07:45:11
A kakve su to naljepnice? Ja imam crvenog reflektirajućeg zmaja (da li se i to računa [emoji33])?

Evo ih... https://ukfrance.files.wordpress.com/2013/03/helmets-with-stickers.png

Ovdje je sve što treba za Francusku https://www.drive-france.com/products/motorcycling-france-helmet-stickers/
Nije to sve, potrebne su i moto rukavice sa CE certifikatom.

gianni


Dadi

Citat: gianni  u Ožujak 01, 2018, 16:00:09
ivica offas temu, zar ne vidis :smijeh:
taman sam tio napisati da su osim naljepnica na kacigi i rukavice obvezne u Frace,ali Ivo je pobro kajmak  :thumbup:
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

beli

.... nije problem voziti sa sobom taj paket prve pomoći .... žileti, ziherice, flasteri, trokutna marama, zavoji, gaze .... nije puno love i mala su pakiranja tako da se da zgužvat negdje da ne zauzima prostor a uvijek je prisutno. E sad, ako baš iritira uvijek se da prodati pojedinačno, u dijelovima, tako da postoji i mogućnost zarade .....
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Danijel 23

Citat: beli  u Ožujak 01, 2018, 19:35:47
.... nije problem voziti sa sobom taj paket prve pomoći .... žileti, ziherice, flasteri, trokutna marama, zavoji, gaze .... nije puno love i mala su pakiranja tako da se da zgužvat negdje da ne zauzima prostor a uvijek je prisutno. E sad, ako baš iritira uvijek se da prodati pojedinačno, u dijelovima, tako da postoji i mogućnost zarade .....
:thumbup:
A kaj sa FLUO lajbekom?

Ponti


Danijel 23

Citat: Ponti  u Ožujak 01, 2018, 19:40:00
To je obavezno ....... moto gej populaciji :buahaha:
:thumbdown:
Ma di je obavezno..u Frančuskoj i kod nas samo u slučaju unfala!