Maglenke

Autor Renči, Svibanj 23, 2018, 10:56:08

« natrag - naprijed »

gogs

Citat: Martin  u Lipanj 05, 2020, 20:22:42
znači.....odustajem od kupnje takvih maglenki  :smijeh:

i dalje su najbolje  :tongue:  one tvoje traju 2 tjedna  :smijeh:

Danijel 23

Čije su maglenke, proizvođač?

Citat: gogs  u Lipanj 05, 2020, 20:20:59
Pitanje za znalce Led tehnologije  :smijeh:

Naime, primjetio sam u noćnoj vožnji da mi lijeva maglenka kad dam gas mikro prekida. Kad gledaš u maglenku po danu se ništa ne kuži....ali po noći se vidi, lagano blica (i to vidim na cesti) i to me živcira.
Ako stisnem kuplung i vozim preko rupa onda ništa, radi u leru ništa, zaturiram blicka. Ovlaš sam pregledao instalacije i sve se čini OK, promijenio sam i napajanje s lijeve na desnu i opet ista prekida.

Jel prdnula maglenka ili je ipak negdje u instalacijama vic?

gogs

Citat: Danijel 23  u Lipanj 05, 2020, 20:40:48
Čije su maglenke, proizvođač?

Pa iste kao iz ove teme od renčija.

Proizvođač: Lee Moon  :smijeh:

Saxi

U mene su iste treću sezonu i rade vrhunski, da smo bliže lako bismo ih iznenjali i ustanovili da ti je verovatno prdnula jedna.

Ćoso

Mislim da je do mlinčeka...Trese previše, pa se i Kinez zbuni


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Freshman

Na GS-u kojeg sam uzeo iste ovakve maglenke. Jedna od njih je slabije svjetlila, nešto vlage bit će ušlo u kućište s unutarnje strane, pa reko ajde da uzmem iste takve nove pa ću tu jednu samo odstpojiti od džeka i prikopčati novu bez da moram vući novu instalaciju.

I stigle mi te nove, izgledom i svime potpuno iste ovima koje su bile gore, pa probno otpojio staru maglenku (bez da sam je demontirao s nosača) i spojio novu lampu. Uključim, ne gori. Probam ovu drugu novu spojiti na isti džek odnosno na postojeću instalaciju, ne radi. Otpojim drugu staru maglenku, spojim na njezin džek jednu, pa drugu novu maglenku, i niti jedna ne radi. Prikopčam nazad stare, sve radi.

Di je "keč" ? Po svemu su lampe i spojevi identični od starih i novih lampi, ili mi bar tako izgleda, a i muški dio džeka od stare lampe uredno nasjeda u ženski od nove. Glupo pitanje, ali ima li ikakve veze što nove lampe nisam spajao na nosač nego sam ih isprobavao iz ruke spojene na džek od postojeće instalacije ?
Ne mogu vjerovati da bi mi baš isporučili obje nove lampe koje ne rade.

Danijel 23

Citat: Freshman  u Studeni 13, 2021, 21:51:20
Na GS-u kojeg sam uzeo iste ovakve maglenke. Jedna od njih je slabije svjetlila, nešto vlage bit će ušlo u kućište s unutarnje strane, pa reko ajde da uzmem iste takve nove pa ću tu jednu samo odstpojiti od džeka i prikopčati novu bez da moram vući novu instalaciju.

I stigle mi te nove, izgledom i svime potpuno iste ovima koje su bile gore, pa probno otpojio staru maglenku (bez da sam je demontirao s nosača) i spojio novu lampu. Uključim, ne gori. Probam ovu drugu novu spojiti na isti džek odnosno na postojeću instalaciju, ne radi. Otpojim drugu staru maglenku, spojim na njezin džek jednu, pa drugu novu maglenku, i niti jedna ne radi. Prikopčam nazad stare, sve radi.

Di je "keč" ? Po svemu su lampe i spojevi identični od starih i novih lampi, ili mi bar tako izgleda, a i muški dio džeka od stare lampe uredno nasjeda u ženski od nove. Glupo pitanje, ali ima li ikakve veze što nove lampe nisam spajao na nosač nego sam ih isprobavao iz ruke spojene na džek od postojeće instalacije ?
Ne mogu vjerovati da bi mi baš isporučili obje nove lampe koje ne rade.
Spoji ga na komp pa buš vidio di je kvar.

agolac

Vjerovatno CAN bus (Control Area Network). Na ta nova govanca od dvokotača ne možeš spojiti ništa a da nije CAN bus kompatibilno. Blaženi stromići stare generacije. Uštekaš i radi... :)

"Iste ovakve maglenke" može značiti i vješta kopija
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Citat: agolac  u Studeni 14, 2021, 01:18:59
Vjerovatno CAN bus (Control Area Network). Na ta nova govanca od dvokotača ne možeš spojiti ništa a da nije CAN bus kompatibilno. Blaženi stromići stare generacije. Uštekaš i radi... :)

"Iste ovakve maglenke" može značiti i vješta kopija
Htjedoh isto napisati, CAN bus blokira sve dodatno što ne odgovara, jbga :huh:

zorro

A kak nije blokiralo postojeće, a kolko sam skužio isto nisu original ?
A da ipak nije problem u tom što je i sam napomenuo..možda maglenke dobijaju MINUS prek šasije..znači moraju bit pričvršćene na nosač ?

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

Ili ako su led onda mozda plus i minus nisu na istoj strani konektora i nece raditi.
Izmjeri di ti je plus
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Freshman

Odmah sam i ja pomislio na CANBUS ali po svemu sudeći ni ove lampe ni instalacija koja je sada gore nisu original. Odnosno, nisu sigurno jer vidim da su spojene direktno na akumulator (mimo kontakta) i imaju zasebni neoriginalni prekidač montiran na volanu. I hrđavi šarafi od prihvata na nosač / crash bar me na to upućuju. :)
Niti stare niti nove nemaju na sebi nikakvu oznaku proizvođača, ali mi izgledaju potpuno identično.

Što se "mase" tiče, prislanjao sam za svaki slučaj lampu na crash bar dok je uključena da vidim da li je u tome problem, ali opet banana. Velim, konektori mi izgledaju potpuno identično i lijepo idu jedan u drugi, ali je fakat moguće da ima sijaset proizvođača takvih naoko istih lampi i da ipak neka sitna razlika u nečem postoji (recimo u debljini kontakata u konektorima što se možda ne vidi golim okom).

Ajd ovi koji imaju originalne BMW-ove maglenke samo da pogledaju ima li na njima ikakva oznaka.


Saxi

Kad smo kod maglenki, treba mi savet za ove sa Alija u linku koji sledi.

€ 44,89  35%OFF | Motorcycle fog Lights LED Lamp Switch For Ducati Multistrada 1200 For Honda CRF1000L LED Auxiliary Assemblie Driving Lamp 40W
https://a.aliexpress.com/_mPELy8K

Elem, piše da su 40W (2*20w), 4000 lumena, topline 6-6,5 hiljada...









E9 oznaka me ne zanima, interesuje me dal ove bez E9 oznake, bifokalne jače sijaju, I ako ima neko neki predlog za slične ili iste a jače nek se dopise [emoji6]

Martin

Citat: Saxi  u Studeni 14, 2021, 16:13:36
Kad smo kod maglenki, treba mi savet za ove sa Alija u linku koji sledi.

€ 44,89  35%OFF | Motorcycle fog Lights LED Lamp Switch For Ducati Multistrada 1200 For Honda CRF1000L LED Auxiliary Assemblie Driving Lamp 40W
https://a.aliexpress.com/_mPELy8K

Elem, piše da su 40W (2*20w), 4000 lumena, topline 6-6,5 hiljada...









E9 oznaka me ne zanima, interesuje me dal ove bez E9 oznake, bifokalne jače sijaju, I ako ima neko neki predlog za slične ili iste a jače nek se dopise [emoji6]
odlične....ima ih Gogs, a Boga mi i ja  ;)

samo smo/sam kupili druge nosače, aluminijumske bratko....ti su plastični i za qratz su  :thumbup:

malo kasnije....link za nosače

https://www.ebay.com/itm/113124948287
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Osy

Citat: Freshman  u Studeni 14, 2021, 11:01:46
Odmah sam i ja pomislio na CANBUS ali po svemu sudeći ni ove lampe ni instalacija koja je sada gore nisu original. Odnosno, nisu sigurno jer vidim da su spojene direktno na akumulator (mimo kontakta) i imaju zasebni neoriginalni prekidač montiran na volanu. I hrđavi šarafi od prihvata na nosač / crash bar me na to upućuju. :)
Niti stare niti nove nemaju na sebi nikakvu oznaku proizvođača, ali mi izgledaju potpuno identično.

Što se "mase" tiče, prislanjao sam za svaki slučaj lampu na crash bar dok je uključena da vidim da li je u tome problem, ali opet banana. Velim, konektori mi izgledaju potpuno identično i lijepo idu jedan u drugi, ali je fakat moguće da ima sijaset proizvođača takvih naoko istih lampi i da ipak neka sitna razlika u nečem postoji (recimo u debljini kontakata u konektorima što se možda ne vidi golim okom).

Ajd ovi koji imaju originalne BMW-ove maglenke samo da pogledaju ima li na njima ikakva oznaka.


Na mojim maglenkama koje su original u Adventure opremi, nema nikakvih vidljivih oznaka. Možda su unutra, ali izvana se ne vidi