Garmin opčenito

Autor damjandugi, Ožujak 30, 2019, 23:21:02

« natrag - naprijed »

Bagy

mob: 095/573-6874

Struja

Super! [emoji106]

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Danijel 23

Nisam nikad koristio-izrađivao rutu u Garminovom programu BaseCampu.  :huh: Molim nekoga ako nije komplicirano u kratkim crtama kak se to dela. Došao sam do toga da bi trebao kao neki napisat mjesta na pik-traku i zaljepit na vizir....ali to mi je nakaradno. A ni tank torbu ne nosim  :) da bi imao podsjetnik (iscrtanu rutu) u foliji !

zander

Izvini sto pitam da li ti imas Garmina?
Ako imas Garmina , onda lepo u Google maps uradis mapu rute, malo uvelicavaj jer se putevi preplicu i idu paralelno i slicno pa da ruta bude tako u nacrtana .....onda uradis u onoj labeli gore pri vrhu copy i unes to u program koji ima ne netu Google maps u gpx
Tu ti se formira fajl koji treba da se ubaci u Base camp, naravno moras da prikopcas Garmina u komp.
Da ja ne bih duzio pricu, evo ti link sa youtuba

https://www.youtube.com/watch?v=VMv0yK7XCrY


I ja kad zaboravin neku fazu, konsultujem ovaj klip
:thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23

Da imam Garu i instalirao sam na lak-tok BaseCamp, te pokušao onak na suho izradt rutu pa mi se stalno javlja da moram "kupit" karte...  :huh: ..bit će ono :"Kartu čitaj i seljaka pitaj"  :)

zander

Base camp je besplatno sve...nego ti instaliraj na laptop Garmin expres, i povezi Garmina na lap.....Garmin expres je usluzni program i on ce da nadje tvog Garmina u bazi podataka i da updata mape ako je sve cisto.....pokusaj pa vidi i moras se registrovati.....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Mrki

Ja sam pokušavao u tom Basecampu ali je užasan, sada napravim na Googleu rutu, izvezem u kml formatu i prebacim na Garmina.
Basecamp koristim samo da nakon puta izvučem točno rute koje sam prošao jer Garmin sve bilježi, pa onda iz Basecampa izvezem u Google da mogu dijeliti rutu točno kako sam prošao..

zander

Tako je Mrki....za basecamp ti treba dvomesecni kurs i nista neces zapamtiti jer je komplikovam u pm....
Ovo sto sam predlozio je provereno dobra opcija.
settings garmina mora biti ili da su sve opcije izbegavanja /avoidance/ ukljucene ili iskljucene da bi ta mapa radila....ima zajebancije da se unesu rute , ali treba uraditi neku manju za trening pa polako....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

https://mapstogpx.com/

Ovo je maps to gpx link....

gpx ili kml su razliciti fajlovi ali im je funkcija ista da budu ubaceni u Garmina i da rade svoj posao.
Radio sam i kml i gpx, ali jednostavnije je sa gpx, ovom procedurom koju sam spomenuo. Naravno to vazi samo meni, ali moze da valja i drugima. :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Paf

Koa glupost,imam Garmin,upises adresu,rutu,i stavis oces okolnim putem,il autoputem,i sve ti pokaze,kakve su ovo komplikacie,oli imate Hitlerovskog Garmina...  :buahaha:

Danijel 23

Ideš. A koji je to tvoj model?

Paf

neznam sad friend,neda mi se ic u garazu,al koristim ga i za auto i za Stroma,a ima dozivotnu nadogradnju,to sad imaju novi skoro svi,a kupim i priko azuriranja jednom godisnje obnovim program za fixne camere,29 eur.za cilu europu,,tako da ovi sto ih postavljaju na svaku banderu,bas i ne kuzim,kolike novce za to bacaju,a rjesenje postoji,meni kad idem do Splita bar 10 puta javlja 200 metara prije,i 200 metara kad prodjes,da je tu...bes ga,valja,dokazano,samo svaki put prie puta azurirati na kompic,i spasi uvik...  :blato:

Danijel 23

   :thumbup: Ideš...  Ni ja neznam koji je moj... donio mi  ga je nonno sa zadnje akcije....maznoga je sa Tigra u Cortini negdje '44 i savršeno mi paše na mog GSa.... ipak je to sve made in WEHRMACHT by Ferdinand Porsche!   :tongue: U moj model se stavlj dva krumena karabita i 4 puta dobro pljune.... dura navigacija cirka kolko i pljuneš.... cca 4 sata!
:kava:

Paf

 Baaaahagafahahajahahah... koi si ti njofra,...koi e ovo forum,sam ja zaluta...  ;)