Gubitak tekućine za hlađenje

Autor jeeves, Srpanj 27, 2020, 18:49:49

« natrag - naprijed »

jeeves

Da zaključim ovu temu -

gubitak antifriza se nastavio i postao je gori i definitivno je bio kraj kad se pojavila emulzija na prozorčiću od ulja.

Prvo je bilo pitanje što sad, da li ga uopće popravljati ili ne. S obzirom da uskoro neću uzimati novi motor i da mi ga se isplati ovakvoga prodati odlučio sam probati naći nekog meštra koji zna što radi i koji bi ga mogao srediti za neku normalnu cifru.

Stjepko mi je dao broj od meštra koji je njima u klubu popravio nekoliko motora i zadovoljni su sa popravcima.


Zvao ga, objasnio o čemu se radi i dogovorili se da mu dovedem motor. On živi u Hercegovini i  trebalo je nekako prebaciti motor do njega.
Iznajmio sam kombi, našli smo se u Neumu, prebacili motor na njegovu prikolicu i vratili se doma bez problema.

Odmah u startu je rekao da neće moći početi raditi na njemu barem mjesec dana, ali u tom trenutku mi je bilo svejedno, samo sam ga htio maknuti iz garaže i odvesti nekome koji će moći popraviti.
Rekao sam mu da promjeni sve što treba jer ionako je mašina trebala van iz motora, a i nakon popravka ga ne namjeravam prodati.

Sve ovo se događalo početkom 2 mjeseca.

Popravak je potrajao, meštar je imao problema sa nabavkom nekih dijelova tako da sam motor vratio kući prošlu nedjelju.

Game over



jeeves

Neum

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves

Sve što je napravljeno:

-dihtunzi cilindara
-dihtunzi glava
-dihtunzi poklopaca
  bregastih
-fazni lanci
-gumice ventila
-gumice ispuh ventila
-gumice svijećica
-podloske vijaka poklopca
bregastih
-ležaji vodene pumpe
-pakung vodene pumpe
-semering vodene pumpe
-termostat
-čep hladnjaka
-obrada glava
-obrada siceva ventila
-štelovanje ventila
-antifriz
-uljni filter
-ulje motul 7100 10w40


Sve skupa 8500kn.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves

Po motor sam opet posao u Neum, Stjepko me odveo sa svojim FJRom (jbte što ide onaj motor). Da ne bi bilo problema, prošli smo kroz Neum (tranzit) i kod Kleka pričekali da meštar dođe s motorom na benzinsku u Neumu i onda se vratili natrag, na brzinu popričali, platio i bris natrag u HR.

Idee dobro, ne mogu reći da sam osjetio neku veliku razliku, ali nisam ga dugo vozio, bio sam iz noćne smjene, a i inače nakon noćne nisam sav svoj.
Nisam bio nešto uzbuđen, više osjećaj fala k...u da je gotov.

Meštar je rekao da promjenim ulje najkasnije nakon 2000km.
S obzirom da sam cijelu prošlu godinu prešao 4500km to bi moglo potrajati .

Večno će da bude moj   :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Grba

098 737 604

zubakis

Bravo Đivo.
Dok je takvih kao ti nema straja za ovaj forum.

VUCIBATINA

Aj neka si ga sredija,sad mora biti ka zmaj
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

A jebate žito..ispada kak smo se nekad zajebavali da su neki stromovi rađeni u 3. smjeni, al tvoj je izgleda definitivno tad rađen :-\
Tebi je korpa među najranijima otišla, pa pumpa goriva..pa sad ovo, a to koliko smo već dugo na forumu mislim da je 1. put nekom otišlo  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Dali je meštar vidio gdje je bio kvar, to jest koja brtva nije brtvila?

jeeves

Citat: Danijel 23  u Travanj 26, 2021, 08:42:07
Dali je meštar vidio gdje je bio kvar, to jest koja brtva nije brtvila?
Rekao je brtva glave na stražnjem cilindru

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves



Citat: zorro  u Travanj 26, 2021, 08:33:32
A jebate žito..ispada kak smo se nekad zajebavali da su neki stromovi rađeni u 3. smjeni, al tvoj je izgleda definitivno tad rađen :-\
Tebi je korpa među najranijima otišla, pa pumpa goriva..pa sad ovo, a to koliko smo već dugo na forumu mislim da je 1. put nekom otišlo  :huh:

Da, prvi na forumu u dosta kategorija,  ma šampion

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Stjepko

Motor je top. Meštar Miro je reko da nije vidio kilometražu,nije prešo 40tkm po stanju motora. Sad sljedećih 100tkm.

Stjepko


Mrki

Bravo :bravo: Đivo

Znači mašina kao mašina je u super stanju, samo je brtva pustila?

Suki

Citat: Stjepko  u Travanj 26, 2021, 09:12:02
Motor je top. Meštar Miro je reko da nije vidio kilometražu,nije prešo 40tkm po stanju motora. Sad sljedećih 100tkm.
...jel ovakvu facu rade i drugi koje voziš?! :)
:moto2:

098 9232180