koji je vrag s mojim oilerom???

Autor VUCIBATINA, Kolovoz 11, 2017, 15:32:23

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

prije nekih mjesec cana sam ima šok. znači dan prije cili dan u vožnji s motoron sve super, dođen ujutro u garaži par kapljica ulja s ljeve strane motora ispod nogare ??? ???  odma skinem poklopac prednjeg lančanika jer mi se činilo koda pušta ulje na osovini prednjeg lančanika.
tamo sve zasrano od ulja i cjedi se preko nogare i vodilice lanca na pod.
mislim se fala bogu dragome nije iz mašine nego od oilera. stavlja san ulje od lanca za pile taman prije tog đira i mislim možda je pre rjetko na odnosu na staro plavo scootoiler ulje.

ništa, izvadim ja svo ulje, ozračim sistem i stavim opet ulje za pile ali ne jeftino sranje nego stihl (odma je naoko malo gušće i finije), namjestim sistem u leru na 1 kap u minuti i sve je bilo dobro jedno 20 dana.

čini mi se danema problema kad vozim po gradu i lagano, dok napravim veći đir i malo brže se vozi evo pizdarije.
ovaj put nije samo par kapi ispod nogare nego ispod mlaznice i nogare lokvica.

jasno bi mi bilo da je riknija sistem pa stalno bali ali mi nije jsno kako malo radi ok pa onda opet isti problem
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

:moto2:

098 9232180

VUCIBATINA

neznan ni kako funkcionira oiler jer ga nisam ja montira nego je već bija na motru.
mora vući zrak zato i ima onu gornju cjevčicu za zrak
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

jeeves

Možda je zbog ulja koje koristiš. Jel to tek odnedavno stavljaš ulje za lanac?

Zna oslabiti feder koji otvara ventil u posudi sa uljem. Meni je curilo po par kapi dosta dugo dok jedno jutro nije izbacio cijelo ulje na pod od garaže. Na kraju uzeo novu posudicu na eBayu.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


VUCIBATINA

koristim taman odkad iman i probleme, vjerujem da je do ulja ili posude. koliko dođe posuda ?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Dali ti previše baca u vožnji..dok je sistem otvoren..ili ti iscuri kad motor stoji(ugašen) ..toj vrlo bitno da uočiš..onda možemo dalje "pretpostavljat"  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

ja ga namistim na leru i lipo baca, u vožnji mi počme raditi probleme i vidim da podmazuje previše. nije ni to problem računam bolje i da više podmaziva nego manje ali skupi se kod prednjeg lančanika višak i onda iman te lkvice ispod nogare a danas prvi put da sam ima lokvu kod stajanja i ispod mlaznice, što znači da ne zatvara dok stoji
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

jeeves

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 11, 2017, 16:54:31
koristim taman odkad iman i probleme, vjerujem da je do ulja ili posude. koliko dođe posuda ?
Ne sjećam se koliko košta,ali nije bila jeftina.
Ja bi izbacio to ulje i nabavio origigi Scottoiler ulje. Pola litre u Louisa je 13€.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


zorro

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 11, 2017, 17:25:41
ja ga namistim na leru i lipo baca, u vožnji mi počme raditi probleme i vidim da podmazuje previše. nije ni to problem računam bolje i da više podmaziva nego manje ali skupi se kod prednjeg lančanika višak i onda iman te lkvice ispod nogare a danas prvi put da sam ima lokvu kod stajanja i ispod mlaznice, što znači da ne zatvara dok stoji
Opet nisi odredio el ti previše curi u vožnji..ili iscuiri iz crijeva dok stoji
Odrei točno to..pa onda možemo kak rekoh..pretpostavit što je.
Ako ti iscuri iz crijeva(sistema) dok stoji..onda ti možda vuče zrak na crijevu koje je nabijeno na izlazu od boce..ili taj ventil koji je Đivo spomenuo..ako on dobro ne zatvori..dođe zrak i ulje u crijevu više nije u podtlaku..pa iscuri sve iz crijeva
Zato velim..moraš odrediti el previše curi u vožnji...il iscuri kad je ugašen..i onda je lako riješiti problem :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Vjerovatno previse podmazuje u voznji, pa kad stane kapa s prednjeg zupcanika, tako je i meni bilo, taj skot me izludivao nikako se nije dao fino podesiti
Vjerovatno i ove visoke temperature zajebavaju pa je ulje jako rijetko

Lavandić

Zemo, nije žvaka za seljaka.
Za nas vlaje nikako nije taj Scottoiler. Mani se toga i kupi motor sa kardanom ili podmazuj sa sprejem

Poslano sa mog Lenovo A7010a48 koristeći Tapatalk


VUCIBATINA

lipi me đava odnija ko nije tako!

još godinu dvi stroma i onda stiže bmw i nema više problema s oilerom,.


onda ću otkrivati druge probleme :)
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 12, 2017, 08:20:52
lipi me đava odnija ko nije tako!

još godinu dvi stroma i onda stiže bmw i nema više problema s oilerom,.


onda ću otkrivati druge probleme :)
Biti će kod mene dijelova pa ti mogu pomoć :)

Mrki

Citat: Osy  u Kolovoz 12, 2017, 08:54:27
Biti će kod mene dijelova pa ti mogu pomoć :)
Šta je tvoj već za dijelove? :)

keko

..ta bavarska drla su za dijelove čim izađu sa proizvodne trake  :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎