DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

Patak

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 22:17:09
Dobrs pegla...i hard disk  :buahaha:
Nadam se da nije ostal puno na njemu a da nije bekapirano

Ko da sam znao :)....Nije dugo stajao, dobri su mu magneti za držat alate :ooda:

zorro

Citat: Patak  u Siječanj 27, 2018, 22:18:43
Ko da sam znao :)....Nije dugo stajao, dobri su mu magneti za držat alate :ooda:
..a bugumi i za tank torbu koje nisu s magnetima..meni hanuma ušila..drže bolje neg bilo koji originalni na tank torbama  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Siječanj 27, 2018, 23:49:14
..a bugumi i za tank torbu koje nisu s magnetima..meni hanuma ušila..drže bolje neg bilo koji originalni na tank torbama  ;)

Koliko me šjećanje služi hard diskovi u sebi imaju trajne magnete
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 23:53:09
Koliko me šjećanje služi hard diskovi u sebi imaju trajne magnete
da..i to hebački jake ..napisao sam..ušio sam ih u tank torbu za na KLV-a
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 23:53:09
Koliko me šjećanje služi hard diskovi u sebi imaju trajne magnete

Ako me dobro sječenje s faks služi, u pitanju su permanentni magneti ili takvo zvani trajni magneti koji svoja svojstva stalno zadržavaju ili neznatno slabe...

agolac

Citat: Patak  u Siječanj 28, 2018, 00:00:32
Ako me dobro sječenje s faks služi, u pitanju su permanentni magneti ili takvo zvani trajni magneti koji svoja svojstva stalno zadržavaju ili neznatno slabe...
:thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Poklopci otvora gdje je vijak za swingarm su bili zabrtvljeni s nekim silikonom. No, unutra svejedno nije izgledalo sjajno.



Matice koji drže swingarm osovinu



Specijalna matica nakon čišćenja... Navoj nije oštećen, hrđa ju je malo nagrizla pa s vanjske strane ima neravnu površinu ali
matica je kao takva zdrava. Mislim da se može dalje koristiti, samo je treba kad se zavida s nečim zaštiti da ne hrđa. Šta mislite?




"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Prljavo, ali kad se opere....





Linkage na koji ide amortizer i dog bones. Ležajevi su super. Samo je prljavo...



Prljavo, ali naoko štitnik je OK



Pogleda na ABS jedinicu



Osovina swingarma je OK, samo je treba malo očistiti



Još malo prljavo i pogled na nosač ralice...



Na ABS modelima je prava muka skidati ispuh. Vijci su nepristupačni zbog ABS jedinice.



Ostalo mi je za skinuti ovu cijev koja ide u prednji cilindar ali ona kao da je zabetonirana, ne mrda ni milimetra.
Neka dobra ideja da je počupam van  :misli:



Ventili na prednjem cilindru su unutar speficikacija, iako na dnu...



Golać i ručna dizalica koja visi sa strane. Sljedeće je vađenje agregata dolje. Plan je da ga spustimo s ovom dizalicom iz Peveca...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Ne kontam ovo kod swingarma, ta narančasta podloga, jel motor bio farban?

agolac

Citat: Osy  u Siječanj 30, 2018, 20:01:25
Ne kontam ovo kod swingarma, ta narančasta podloga, jel motor bio farban?

Narančasti silikon...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy


cisco

U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

cisco

U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

agolac

Citat: cisco  u Siječanj 30, 2018, 20:06:48
a čime čistiš tu prljavštinu?

Vijke sam krknuo testno u ocat i ultrasonic cleaner. Poskidalo je svu hrđu...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

cisco

ma ne to..mislim ostalo...zadnju vilico, suspenziju i ono okolo
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!