“Reprogramiranje” ključeva za kofere

Autor Ćoso, Rujan 04, 2020, 18:19:07

« natrag - naprijed »

Ćoso

Danas sam odnio svoj Givi Top Case u http://www.bravevjestica.hr/ i čovjek mi je bravu podesio tako da je mogu otključavati s BMW ključem (pretpostavljam da može i sve druge). Sada sve imam na jedan ključ (i bočne i top case)

Pa ako netko treba, eto informacije


fatboy


iviccaa

Ti si poznat lightweight putnik, ušteda težine jednog ključa čini razliku....


zander

To je interesantno :thumbup: ....meni su rekli da moja Kappa ne podrzava bmw kljuc :misli:....provericu ;)
Super ako moze od tada se nisam bavio....

P.S. Originalni bmw kljuc je osetljiv i nije mnogo jak...predlazem da napravis jos jedan kljuc cisto mehanickog tipa za kofere i sic, a original drzi u dzepu ili negde samo za paljenje....ja imam tu varijantu  :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23

Bitno je da ti fizički ključ uđe u ključancu. A onda ak se očeš igrati sa listićima pripašeš ih kljuću. To je normalo u BMW kada kupiš SIROVE brave i kofer. Dobiš punu vrećicu lističa i sam si slažeš brav prema kljuću. A piece of kremšnita.

Ćoso

1) Čovjek prepravlja bravicu da stane bmw ključ (inače ne ide bmw ključ bez njegove intervencije)
2) Naravno da sam napravio "čvrsti" ključ s kojim otvaram kofere i slično

zorro

Citat: Ćoso  u Rujan 04, 2020, 21:17:53
1) Čovjek prepravlja bravicu da stane bmw ključ (inače ne ide bmw ključ bez njegove intervencije)
2) Naravno da sam napravio "čvrsti" ključ s kojim otvaram kofere i slično
Koja je onda razlika u tom sto si napravio i onom original od kofera..i sad ces koristiti 2 kao do sad
Jedan za paljenje motora..drugi za kofer
Koj tu lud

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

beli

.... imaj na umu 'Borovo' gumu

zorro

Citat: beli  u Rujan 04, 2020, 22:00:41
ne pali motor ključem ...
A za sto onda sluzi taj original ?

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

beli

diže siceve s njim, šarafa po nosaču navigacije ... ne znam jel vadi ono žuto iz ušiju  ?   ;)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

zorro

Citat: beli  u Rujan 04, 2020, 22:10:13
diže siceve s njim, šarafa po nosaču navigacije ... ne znam jel vadi ono žuto iz ušiju  ?   ;)
Ha dobro..kako god..opet onda mora nosit taj original za sve to do sad..i onaj drugi koji je napravio za otvarat kofere..i ciscenje usiju
Mogao je usi cistit i sa onim originalnim od kofera

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

beli

 :smijeh:  :) ... znam, i meni je komplicirano to sve pratiti ...
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Ćoso

Citat: zorro  u Rujan 04, 2020, 21:51:57
Koja je onda razlika u tom sto si napravio i onom original od kofera..i sad ces koristiti 2 kao do sad
Jedan za paljenje motora..drugi za kofer
Koj tu lud

Poslano prek one stvari
Bočni koferi, sic, nosač navigacije na bmw-u se otvaraju istim ključem. Originalni ključ (onaj preklopni elektronski (na slici)) mi se čini osjetljiv i napravio sam si "normalni" ključ za dnevno korištenje (imao sam prije godinu dana neispravno kodirane bravice na bočnim koferima i ključ je znao zapeti, pa sam tada izradio jedan ekstra). Uz taj sam imao i posebni ključ za Givi koji više sada ne trebam.

Ponti


zorro

Citat: Ćoso  u Rujan 05, 2020, 06:48:01
Bočni koferi, sic, nosač navigacije na bmw-u se otvaraju istim ključem. Originalni ključ (onaj preklopni elektronski (na slici)) mi se čini osjetljiv i napravio sam si "normalni" ključ za dnevno korištenje (imao sam prije godinu dana neispravno kodirane bravice na bočnim koferima i ključ je znao zapeti, pa sam tada izradio jedan ekstra). Uz taj sam imao i posebni ključ za Givi koji više sada ne trebam.
Dok je tebe stari zanati nece propast
..eeee..da si bar osto na Stromu..nebi ni "doktor" nikad propo

Poslano prek one stvari
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: