akumulator

Autor the bond, Srpanj 08, 2018, 17:53:42

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: tibertov  u Listopad 04, 2018, 09:24:35
Lion aku je jako loš na malim temperaturama...ispod 10c paljenje kao da je baterija prazna...kod takvih temperatura je treba "probudit", tako da ja kad dam kontakt par puta stisnem blic dugačkog svjetla i onda pali normalno...kad je temp iznad 10c pali ko mina odmah.

Znači ne valja  :smijeh:

tibertov

Kažem na malim temp je za kurac.

Martin

ajmoooo opet znalci  :smijeh:

motor mi je u garaži, susjed mi dao bez naknade da držim motor u njoj, ali garaža nema struju  :bzvz:

pitanje: što bi valjalo napraviti s akumulatorom, izvaditi ga i staviti na toplo+priključiti na onaj "pametni" punjač iz Lidla ili ostaviti ga u motoru i paliti ga povremeno  :misli:


Ajd da sad vidim gdje i na čemu će ovaj upit završiti :smijeh: :smijeh:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

fatboy

Citat: Martin  u Studeni 28, 2018, 12:51:07
ajmoooo opet znalci  :smijeh:

motor mi je u garaži, susjed mi dao bez naknade da držim motor u njoj, ali garaža nema struju  :bzvz:

pitanje: što bi valjalo napraviti s akumulatorom, izvaditi ga i staviti na toplo+priključiti na onaj "pametni" punjač iz Lidla ili ostaviti ga u motoru i paliti ga povremeno  :misli:


Ajd da sad vidim gdje i na čemu će ovaj upit  :smijeh: :smijeh:

Obiuđi ga svakih par dana i daj mu pusu.

Nemoj ga paliti ako ga ne misliš voziti. Aku možeš i skinuti i spremit doma na toplo ako te muči kako mu je. Ja svoj neću vadit ni palit, pa šta mu Bog da... :gimme5:

Bagy

Auu, bit će najmanje 100 različitih odgovora!  :ooda:

Ja ne skidam akumulator. Po zimi ga dopunim 2-3 puta CTEK-om i na proljeće je makina spremna za vožnju. Ne paljkam ga po zimi, eventualno ako bude toplo kao što je bilo 6-7 siječnja (+18) onda ću ga provozati!  :thumbup: Aku je 1. ugradnja K9 kenja.
mob: 095/573-6874

Ponti

Nikada nisam vadio akumulator iz motora, niti ga spajao na punjač. Na malom mi je yuasa trajala 7-8 godina, a vjerojatno još traje.

gogs

Citat: Bagy  u Studeni 28, 2018, 12:56:51
Auu, bit će najmanje 100 različitih odgovora!  :ooda:

Ja ne skidam akumulator. Po zimi ga dopunim 2-3 puta CTEK-om i na proljeće je makina spremna za vožnju. Ne paljkam ga po zimi, eventualno ako bude toplo kao što je bilo 6-7 siječnja (+18) onda ću ga provozati!  :thumbup: Aku je 1. ugradnja K9 kenja.

I ja sam prodao kenju K9 skup s oriđiđi akumulatorom. Nikad skidao ali mi je bio na CTEK-u cijelu zimu.

Ovoga sad još nisam stavio na zimski san, bit će još dana za šetnju

zizu

Van s njim i na toplo

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Mrki

Ja svog prošlog Kineza izvadio prve zime, sljedeće dvije nisam, a niti ga držao na punjaču.. izdržao preko 3g.. onda je prdnio.. ali to je bio Kinez za par što kuna..
Sada imam Yuassu i ne mislim je isto vaditi..

Martin

Citat: fatboy  u Studeni 28, 2018, 12:53:09
Obiđi ga svakih par dana i daj mu pusu.

Nemoj ga paliti ako ga ne misliš voziti. Aku možeš i skinuti i spremit doma na toplo ako te muči kako mu je. Ja svoj neću vadit ni palit, pa šta mu Bog da... :gimme5:
to i radim bez obzira na temperaturu  :ooda: :smijeh:

Citat: Ponti  u Studeni 28, 2018, 12:58:05
Nikada nisam vadio akumulator iz motora, niti ga spajao na punjač. Na malom mi je yuasa trajala 7-8 godina, a vjerojatno još traje.
ti nisi mjerodavan, mislim temperatura zraka kod tebe i kod "nas" kontinentalaca  :belj:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

zare

Citat: Bagy  u Studeni 28, 2018, 12:56:51
Auu, bit će najmanje 100 različitih odgovora!  :ooda:

Ja ne skidam akumulator. Po zimi ga dopunim 2-3 puta CTEK-om i na proljeće je makina spremna za vožnju. Ne paljkam ga po zimi, eventualno ako bude toplo kao što je bilo 6-7 siječnja (+18) onda ću ga provozati!  :thumbup: Aku je 1. ugradnja K9 kenja.
Isto tako, samo nemam Cetek nego Lidl

zubakis

Martine skini je i odnesi doma. Kad odlucis vozit spoji je dan prije na Lidl ili Ctek i metni u motor.
Ne mora bit stalno na odrzavanje spojena.

Ponti

Citat: zubakis  u Studeni 28, 2018, 13:40:32
Martine skini je i odnesi doma. Kad odlucis vozit spoji je dan prije na Lidl ili Ctek i metni u motor.
Ne mora bit stalno na odrzavanje spojena.

I onda sat vremena s manualom namještati sat  :smijeh: :smijeh:

zorro

Ma nema potrebe skidat s motora  :bzvz:
Rusi na -40 ne vade aku, a mi se tu brinemo na -5 ..da ne velim dolje ovi dalmoši nisu nikad osjetili -1  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Citat: zubakis  u Studeni 28, 2018, 13:40:32
Martine skini je i odnesi doma. Kad odlucis vozit spoji je dan prije na Lidl ili Ctek i metni u motor.
Ne mora bit stalno na odrzavanje spojena.

Potpisujem! :thumbup: